آخرین اخبار و اطلاعیه ها


حسن‌پور: یک وزیر از هیئت دولت به منطقه زلزله‌زده کرمان نیامده است/ پزشکیان: عدم توجه دولت قابل قبول نیست
نایب رئیس مجلس در پاسخ به تذکر نماینده سیرجان در باب بی‌توجهی دولت به زلزله زدگان ...

تفرقه باعث معطل ماندن امور و ریشه‌ای شدن مشکلات می‌شود/ نعمت در وحدت و هم‌صدایی است
نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: همه قوا اعم از دولت، مجلس و قوه قضاییه باید برای ...

وحدت نیاز امروز کشور است/ گروهی برای حل اختلافات جمع شوند
نایب رئیس مجلس با تاکید بر اینکه وحدت نیاز امروز کشور است، گفت که باید با حل ...

نسخه پزشکیان برای تحقق عدالت بودجه ای/انتقاد از نقش چانه زنی در تقسیم منابع/همسان سازی حقوق بازنشستگان اجرایی شود
دکتر پزشکیان بر تقسیم عادلانه و اولویت بندی در بودجه تاکید کرد و گفت: یکی از ...

آخرین اخبار حوزه انتخابیه


نائب رئیس مجلس به تماشای نمایش «زنی که تابستان گذشته رسید» نشست
نائب رئیس مجلس با اشاره به مسئولیت اجتماعی هنرمندان، گفت: اهالی هنر به عنوان ...

با داد و بیداد و اتهام زدن خشکسالی حل نخواهد شد/ برای احیاء دریاچه ارومیه باید تناسب بین تولید و مصرف را حفظ کرد
وقتی آب کم است به تناسب باید مصرف را نیز کاهش دهیم و اگر رعایت نشود و بی‌رویه به ...

اعتراض به طرح برندینگ توزیع سوخت در کشور/ جایگاه داران آذربایجان دست به دامن نمایندگان شدند
طرح جدید وزارت نفت برای برندینگ جایگاه های سوخت و خصوصی سازی پخش فرآورده های نفتی، ...

از طریق مجلس، پیگیر رفع کمبودهای هلال‌احمر خواهیم بود
دکتر مسعود پزشکیان نائب رئیس مجلس شورای اسلامی در بازدیداز پایگاه جاده ای هلال ...

بازدید دکتر پزشکیان از برخی از پروژه‌های عمرانی شهرستان آذرشهر / گزارش تصویری
گزارش تصویری از بازدید دکتر پزشکیان از برخی از پروژه‌های عمرانی شهرستان ...

بازدید دکتر پزشکیان از واحدهای صنعتی شهرستان آذرشهر / گزارش تصویری
گزارش تصویری از بازدید دکتر پزشکیان نایب رئیس مجلس شورای اسلامی از برخی از ...

ناوگان حمل و نقل آذربایجان شرقی نیازمند نقشه ترافیکی واحد

نوشته شده در : مهر 24, 1396
   

مسعود پزشکیان نایبت رئیس مجلس و نماینده تبریز اظهار داشت: باید نقشه‌ای ترافیکی برنامه‌ریزی شده برای ناوگان حمل و نقل استان مانند قطار، اتوبوس، مترو، تاکسی و حتی حمل و نقل بین شهری تهیه کرد تا بتوانیم برای برقراری ارتباط لازم مانند کشورهای خارجی یک تنه‌ی واحد برای مدیریت ترافیک ایجاد کنیم.

 

 

 

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دکتر پزشکیان، مسعود پزشکیان در بازدید از ترمینال تبریز با تاکید بر اهمیت توسعه فضای پارکینگ به منظور تسهیل خدمات‌دهی ترمینال تبریز، به دلیل تردد زیاد خودروها و عبور مترو از مسیر کنارگذر ترمینال پیشنهاد ساخت پارکینگ طبقاتی در راستای مدیریت ترافیک این منطقه را مطرح کرد.

وی با تاکید بر اهمیت مسئولیت اتاق کنترل ترمینال تاکید کرد: این مرکز در اصل حافظ جان و مال مردم بوده و در خصوص تعداد پرسنل ترمینال، با کمبود مواجه است.

پزشکیان در پاسخ به اظهارات و درخواست‌های مدیرعامل سازمان پایانه‌های مسافربری شهرداری تبریز گفت: در خصوص پایانه شرق باید از طریق استانداری و شهرداری پیگیر باشیم تا به نقشه ترافیکی صحیح و برنامه ریزی شده در این خصوص برسیم.

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه ترمینال تبریز به عنوان یکی از مدرن‌ترین‌ها بوده و در سطح ترمینال‌های اروپا ساخته شده، اظهارداشت: بنده اهل تعارف نیستم اگر اینگونه نبود هیچ وقت این را بیان نمی‌کردم. اگر بتوانیم مسائل حوزه حمل و نقل را منطقی، علمی و کارشناسی به هم وصل کنیم، زمینه راحتی و آرامش مردم تامین خواهد شد و راحتی مردم راحتی ما مسئولان است.

پزشکیان با اشاره به نتایج جلسه مجمع نمایندگان آذربایجان شرقی با وزیر راه و شهرسازی افزود: در این جلسه تصمیم بر این شد که وزیر راه بودجه‌ای درخصوص مدیریت نقشه حمل و نقل برای استانهای شمالغرب کشور، آذربایجان شرقی و غربی و اردبیل تنظیم کرده و به مجلس ارائه دهد و ما نمایندگان نیز پیگیر این مورد هستیم و خواهیم بود.

وی درخصوص اجرای پروژه‌های استانی خبرداد: تنها مشکل خط ریلی قطار مسیر بستان آباد – باسمنج تملک و مدیریت مسیر عبور پادگان سپاه در تبریز است، در همین حال روند اجرای پروژه با روزی ۱ تا ۲ کیلومتر ریل گذاری پیشرفت خوبی به نظر می آید.

پزشکیان با اشاره به راه جایگزین اتوبان شهید کسایی گفت: راه و شهرسازی در حال مکان یابی مناسب برای پیدا کردن یک راه دوم برای مدیریت ترافیک اتوبان است و باید توجه داشت که در عین زمانبر بودن مطالعه روی این موضوع تامین هزینه ها باید مدیریت شود.

نائب رئیس اول مجلس شورای اسلامی، با اشاره به عادت به هدر دادن منابع در بخش مدیریت اجرایی کشور، تصریح کرد: نمونه بارز این هدر رفت همین ترمینال است که بعد از گذشت ۲۰ سال از زمان کلنگ‌زنی، سال قبل به بهره برداری رسید در حالی که باید ظرف ۲ سال پروژه تکمیل می شد.

وی ادامه داد: مشکلات عمده دولت در عدم استفاده صحیح و هدر دادن منابع اختصاص یافته برای پروژه‌ها است و بخاطر همین مسائل پروژه‌های جدیدی را در این مورد بر عهده نمی‌گیرد در نتیجه پیگیریهای استانی ثمربخشی بیشتری از خواهش و تمنا برای دریافت بودجه از طریق دولت دارد.

مسعود پزشکیان ضمن تاکید بر تکیه بر توان استانی در پیشبرد پروژه‌ها، افزود: اگر منتظر اختصاص بودجه دولت بمانیم کاری از پیش نخواهیم برداشت چرا که دولت خود با کمبود بودجه مواجه است و نمی‌تواند پروژه‌های جدیدی را به ۷ هزار پروژه ملی باقی مانده اضافه کند.

پزشکیان در ادامه با تاکید بر اینکه مشکلات را باید با همت و همکاری همدیگر در استان به نتیجه برسانیم، گفت: مسائلی مانند ساخت سیستم‌های تولید برق را می‌توانیم در استان پیگیری کرده و به نتیجه برسانیم ولی باید چشم از اقدامات دولتی ببندیم چون اعتباری برای پروژه های جدید ندارند.

مدیرعامل سازمان پایانه های مسافربری شهرداری تبریز در بازدید نائب رئیس اول مجلس پزشکیان از این مجموعه گفت: فعلا این مرکز دارای ۵۷ دوربین نظارتی است که درخواست اضافه کردن ۷۰ دوربین دیگر را داده ایم و در کل پرسنل ۱۳۰ نفری در این ترمینال در حال فعالیت هستند.

محمد قلیزاده گفت: بعد از ۷ ماه دوندگی و تلاش شهرداری و راه و شهرسازی زمینی به مساحت ۷ هکتار برای احداث پایانه شرق اختصاص یافته است.

وی ادامه داد: درخواست ما اختصاص بودجه ای در حدود ۲۰ میلیارد تومان از طریق مجلس برای ساخت و راه اندازی پایانه شرق است و درصورت بهره برداری از این پایانه حجم قابل توجهی از ترافیک شهر به سمت اتوبان پاسداران منتقل و از بار ترافیکی مرکز شهر کاسته می شود.

قلیزاده افزود: شهرداری امروز وضعیت مناسبی از لحاظ مالی ندارد و در عین حال همزمان با تغییر مدیریت توانایی لازم برای تامین بودجه مورد نیاز ندارد.

وی اذعان داشت: در خصوص پایانه شرق تمامی کارها از قبیل خاکبرداری و مسطح سازی به انجام رسیده و در صورت تخصیص بودجه برای شروع به کار ظرف ۲ سال آینده می توان پایانه شرق را به بهره برداری رساند.

مدیرعامل سازمان پایانه های مسافربری شهرداری با اشاره به وضیعت نابسامان ورودی شهر تبریز گفت: باعث تاسف است که ورودی شهر تبریز از دروازه تهران تا راهنمایی به یک معضل جدید تبدیل شده چرا که به لحاظ زیرساخت و پارکینگ از وضعیت مناسبی برخوردار نیست و امید داریم با تکمیل پایانه شرق این مشکلات به حداقل برسد.

وی خاطرنشان کرد: ترمینال مرکزی تبریز ۲۰ سال قبل با تخریب و جمع آوری ترمینال از محل میدان باغ گلستان در این مکان کلنگ زنی شد و با صرف ۲۰ سال وقت برای ساخت ترمینال بودجه این مکان از شهرداری تامین شد ولی شهرداری امروز توان مالی برای ساخت پایانه دوم (شرق) را ندارد.

قلیزاده افزود: ترمینال فعلی با هزینه ۸۰ میلیاردی با احتساب هزینه زمین و ساخت در اواخر سال ۹۴ به اتمام رسید و در سال ۹۵ مورد بهره برداری قرار گرفت، در حال حاضر با تخصیص بودجه ای برابر یک سوم هزینه ترمینال مرکزی می توان با مدیریت صحیح ترمینال شرق تبریز را به بهره برداری رساند.

وی با اشاره به اهمیت جایگاه آموزش در این حوزه، یادآور شد: دوره هایی برای رانندگان اتوبوس ها در حال برگزاری است که در صورت حمایت می توانیم این کلاس ها را در منطقه با استفاده از رانندگان با تجربه استانی برگزار کنیم.

قلیزاده ضمن اشاره به هزینه بالغ بر ۳۰۰ میلیون تومانی برق این مجموعه افزود: برای مدیریت این هزینه از شرکت برق استان درخواست ساخت یک ژنراتور برقی CCPH در همین مکان کردیم که متاسفانه همکاری لازم را اعمال نکردند.

 

منبع: ترجمان صبح

 
حضور دکتر پزشکیان در جایگاه ریاست مجلسدکتر پزشکیان نائب رئیس اول مجلس دهمسخنرانی دکتر پزشکیان در همایش جشن پیروزی دکتر روحانی در تالار پتروشیمی تبریزبازدید دکتر پزشکیان بهمراه وزیر رفاه و استاندار آذربایجان شرقی از طرحهای این وزارتخانه در تبریزدیدار گرم و صمیمی با مردم در حاشیه بازدید از سیستان و بلوچستانحضور دکتر پزشکیان در جایگاه ریاست مجلسبازدید دکتر پزشکیان بهمراه معاون سازمان محیط زیست از آخرین وضعیت دریاچه ارومیهحضور دکتر پزشکیان نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در مناطق سیل زده آذربایجان
آمار بازدید کنندگان
mod_vvisit_counterامروز38
mod_vvisit_counterدیروز2469
mod_vvisit_counterاین هفته14407
mod_vvisit_counterهفته گذشته18167
mod_vvisit_counterاین ماه38559
mod_vvisit_counterماه گذشته74900
mod_vvisit_counterکل بازدیدها3124541

در 20 دقیقه گذشته : 70
آی پی شما : 107.20.120.65
,
امروز : 24 آذر 1396
اوقات شرعی


پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبریمجلس شورای اسلامیپایگاه اطلاع رسانی دولتپایگاه اطلاع رسانی آیت الله هاشمی رفسنجانی