آخرین اخبار و اطلاعیه ها


حسن‌پور: یک وزیر از هیئت دولت به منطقه زلزله‌زده کرمان نیامده است/ پزشکیان: عدم توجه دولت قابل قبول نیست
نایب رئیس مجلس در پاسخ به تذکر نماینده سیرجان در باب بی‌توجهی دولت به زلزله زدگان ...

تفرقه باعث معطل ماندن امور و ریشه‌ای شدن مشکلات می‌شود/ نعمت در وحدت و هم‌صدایی است
نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: همه قوا اعم از دولت، مجلس و قوه قضاییه باید برای ...

وحدت نیاز امروز کشور است/ گروهی برای حل اختلافات جمع شوند
نایب رئیس مجلس با تاکید بر اینکه وحدت نیاز امروز کشور است، گفت که باید با حل ...

نسخه پزشکیان برای تحقق عدالت بودجه ای/انتقاد از نقش چانه زنی در تقسیم منابع/همسان سازی حقوق بازنشستگان اجرایی شود
دکتر پزشکیان بر تقسیم عادلانه و اولویت بندی در بودجه تاکید کرد و گفت: یکی از ...

آخرین اخبار حوزه انتخابیه


نائب رئیس مجلس به تماشای نمایش «زنی که تابستان گذشته رسید» نشست
نائب رئیس مجلس با اشاره به مسئولیت اجتماعی هنرمندان، گفت: اهالی هنر به عنوان ...

با داد و بیداد و اتهام زدن خشکسالی حل نخواهد شد/ برای احیاء دریاچه ارومیه باید تناسب بین تولید و مصرف را حفظ کرد
وقتی آب کم است به تناسب باید مصرف را نیز کاهش دهیم و اگر رعایت نشود و بی‌رویه به ...

اعتراض به طرح برندینگ توزیع سوخت در کشور/ جایگاه داران آذربایجان دست به دامن نمایندگان شدند
طرح جدید وزارت نفت برای برندینگ جایگاه های سوخت و خصوصی سازی پخش فرآورده های نفتی، ...

از طریق مجلس، پیگیر رفع کمبودهای هلال‌احمر خواهیم بود
دکتر مسعود پزشکیان نائب رئیس مجلس شورای اسلامی در بازدیداز پایگاه جاده ای هلال ...

بازدید دکتر پزشکیان از برخی از پروژه‌های عمرانی شهرستان آذرشهر / گزارش تصویری
گزارش تصویری از بازدید دکتر پزشکیان از برخی از پروژه‌های عمرانی شهرستان ...

بازدید دکتر پزشکیان از واحدهای صنعتی شهرستان آذرشهر / گزارش تصویری
گزارش تصویری از بازدید دکتر پزشکیان نایب رئیس مجلس شورای اسلامی از برخی از ...

اهم اظهارات دکتر پزشکیان در دانشگاه صنعتی سهند تبریز + تصاویر

نوشته شده در : آبان 14, 1396
   

تصمیم درست در قدم اول نیاز به داده‌های جامع و درست دارد/ بابک زنجانی نوک کوه بود/ برای استخدام نباید چون جبهه بودیم، استخدام شویم و بقیه نشوند. این ضایع‌کردن حق است/ اگر ده میلیارد دلار می‌دادیم [به سه استان شمالغربی کشور]، می‌توانستیم تمام شهرها [ی این سه استان] را با قطار به هم وصل کنیم

 

 

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دکتر پزشکیان، روز گذشته مسعود پزشکیان، نایب‌رئیس مجلس، میهمان دانشجویان دانشگاه صنعتی تبریز بود. او بعدازظهر دیروز به این دانشگاه رفت تا در مراسم معارفه انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه سهند تبریز با موضوع «نقش نظارتی مجلس در اداره امور کشور» سخنرانی کند.

نماینده مردم تبریز در مجلس با انتقاد از تعداد دانشگاه‌ها، گفت: «کسی با ٨٠ میلیون نفر دوهزارو ٧٠٠ دانشگاه تأسیس نمی‌کند؛ در‌حالی‌که ما این کار را کردیم و به آن افتخار می‌کنیم». پزشکیان در ادامه گفت: «چرا باید دو هزار دانشگاه تأسیس کنیم؛ می‌شد صد تا دانشگاه داشتیم؛ ولی درست و حسابی. بعضی از دانشگاه‌ها سطح پایین‌تری از مدرسه دارند».

او با بیان اینکه «تصمیم درست در قدم اول نیاز به داده‌های جامع و درست دارد»، افزود: «ما داریم مدیریت می‌کنیم؛ ولی شاخه‌های مدیریت نداریم. ورودی و خروجی مدیران چقدر است. ورودی و خروجی بدیهی‌ترین جزئی است که باید داشته باشیم. مدیران نمی‌دانند مشکل چیست که درباره آن برنامه بنویسند و نظارت کنند». نماینده مردم تبریز افزود: «مجلس ساختار نظارتی دارد؛ دیوان محاسبات و کمیسیون‌ها آیا این کار را می‌کنند؟ بله ولی غیرعلمی».

نایب‌رئیس مجلس افزود: «نزدیک ٥٠٠، ٦٠٠ مورد در مجلس تحقیق شده؛ ولی یکی از آنها حل نمی‌شود؛ چون راه غیر‌علمی است».

او با اشاره به اینکه «بابک زنجانی نوک کوه بود» گفت: «در زمان احمدی‌نژاد پول زیادی داشتیم و اگر ده میلیارد دلار می‌دادیم ]به سه استان شمالغربی کشور[، می‌توانستیم تمام شهرها ]ی این سه استان[ را با قطار به هم وصل کنیم؛ ولی حالا تلاش می‌کنیم که سرمایه‌دار خارجی بیاوریم. معلوم نیست آن پول‌ها چگونه خرج شده است». او ادامه داد: «آقای بابک زنجانی مگر می‌تواند کشتی را بیرون ببرد و کسی متوجه نشود؛ مگر می‌شود؟». نایب‌رئیس مجلس همچنین با اشاره به برجام، گفت: «برجام باعث شد تا بتوانیم گاز و نفت را بفروشیم؛ در‌حالی‌که قبلا نمی‌توانستیم بفروشیم. قبلا می‌بردند و ما نمی‌فروختیم؛ ولی الان می‌فروشیم». او افزود: «من الان هم با برجام موافقم؛ چون الان داریم با عدد و رقم کار می‌کنیم.

او در پاسخ به سؤالی درباره نظام پارلمانی، گفت: «نظام پارلمانی یک زیرساخت می‌خواهد که دارای احزاب رشد‌یافته باشند که به نظرات‌شان درباره اقتصاد، آموزش و... رأی می‌دهند. ما وقتی چنین ساختاری نداریم، چرا باید به نظام پارلمانی تبدیل شویم. وقتی زیرساخت نداریم، در عمل دچار مشکل خواهیم شد».

او در پاسخ به سؤالی درباره اجرا‌نشدن اصل پانزدهم قانون اساسی و همچنین فقدان فرهنگستان زبان مادری گفت: «درباره این موضوع چالش‌هایی است که دچار برخوردهای سلیقه‌ای می‌شویم. با وزیر آموزش و پرورش حرف زدیم که باید قانون اجرا شود و او گفت که شورای انقلاب فرهنگی تصمیم گرفته؛ درحالی‌که ما قبول نکردیم. پیگیر هستیم تا اجرا شود».

او در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه «اگر کسی مدعی است که برای مردم باید از زندگی بگذریم، خب بگذریم؛ ولی در حد حرف نباشد و در عمل هم اجرا شود»، گفت: «ما مقصر هر چیزی هستیم که اتفاق می‌افتد. ٣٨ سال است که آدم‌ها را عوض می‌کنیم، چرا عوض نمی‌شوند؟ چون ریشه‌یابی نمی‌کنیم و علمی عمل نمی‌کنیم». او ادامه داد: «برای استخدام نباید چون جبهه بودیم، استخدام شویم و بقیه نشوند. این ضایع‌کردن حق است».

او همچنین گفت: «معیار عدالت، امام علی (ع) است؛ آن‌طوری که با برادرش برخورد کرد. ما اجازه نمی‌دهیم یک نماینده از شهر خودش دفاع کند؛ نمی‌گذاریم یک زرتشتی وارد شورای شهر خود بشود؛ تا‌به‌حال شده شورای نگهبان یک قانون را به خاطر عدالت رد کند؟ عدل ما شده آستین کوتاه جوانان و موی بیرون از روسری بانوان. خداوند به عدالت امر می‌کند؛ در زمان امام زمان (عج) همه مردم چه شیعه، چه یهودی، چه سنی، چه سیاه و سفید، به عدالت می‌رسند؛ درحالی‌که امروزه چنین مواردی دیده نمی‌شود. در شورای نگهبان از آقای جنتی پرسیدم آیا در قانون‌های داده‌شده به شورای نگهبان گفته شده است که این قانون بی‌عدالتی است؟ الان بدون هیچ محاکمه، بدون وکیل محاکمه می‌کنیم. آیا این عدل است؟ بنده با تمام وجود به اسلام، امام و... معتقدم». او ادامه داد: «نباید به اسم عدالت، انحصارطلبی کنیم. ما عادلانه با مردم برخورد نکردیم. ولی دائما شعار دادیم. ما نباید بدون عدالت رفتار کنیم؛ چراکه عدالت به تقوا نزدیک‌تر است».

پزشکیان درباره جایگاه امروز مجلس گفت: «مجلس در رأس امور نیست. در تئوری می‌خواهیم که این کار را انجام دهیم و می‌بینیم در عمل نمی‌شود. گاهی می‌گوییم در رأس اموریم؛ ولی به نظر من می‌بینیم که نیستیم. اشکالات زیادی هم داریم. انسان از سلول تشکیل شده و سلول‌ها هم خودشان برای یک قسمتی تقسیم می‌شوند. مجلس از نظر تئوری و عملی سازماندهی‌شده نیست. نماینده اینجا باید خودش زور بزند و موضوع پیدا کند». او ادامه داد: «باید کاری کنیم اختلاف چه در منطقه و چه در داخل کشور حل شود و مسلمانان باهم متحد شوند که این نیاز به یک قلب فراخ دارد؛ یعنی تحمل»/ روزنامه شرق

 
حضور دکتر پزشکیان در جایگاه ریاست مجلسدکتر پزشکیان نائب رئیس اول مجلس دهمسخنرانی دکتر پزشکیان در همایش جشن پیروزی دکتر روحانی در تالار پتروشیمی تبریزبازدید دکتر پزشکیان بهمراه وزیر رفاه و استاندار آذربایجان شرقی از طرحهای این وزارتخانه در تبریزدیدار گرم و صمیمی با مردم در حاشیه بازدید از سیستان و بلوچستانحضور دکتر پزشکیان در جایگاه ریاست مجلسبازدید دکتر پزشکیان بهمراه معاون سازمان محیط زیست از آخرین وضعیت دریاچه ارومیهحضور دکتر پزشکیان نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در مناطق سیل زده آذربایجان
آمار بازدید کنندگان
mod_vvisit_counterامروز94
mod_vvisit_counterدیروز2469
mod_vvisit_counterاین هفته14463
mod_vvisit_counterهفته گذشته18167
mod_vvisit_counterاین ماه38615
mod_vvisit_counterماه گذشته74900
mod_vvisit_counterکل بازدیدها3124597

در 20 دقیقه گذشته : 95
آی پی شما : 107.20.120.65
,
امروز : 24 آذر 1396
اوقات شرعی


پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبریمجلس شورای اسلامیپایگاه اطلاع رسانی دولتپایگاه اطلاع رسانی آیت الله هاشمی رفسنجانی