آخرین اخبار و اطلاعیه ها


حسن‌پور: یک وزیر از هیئت دولت به منطقه زلزله‌زده کرمان نیامده است/ پزشکیان: عدم توجه دولت قابل قبول نیست
نایب رئیس مجلس در پاسخ به تذکر نماینده سیرجان در باب بی‌توجهی دولت به زلزله زدگان ...

تفرقه باعث معطل ماندن امور و ریشه‌ای شدن مشکلات می‌شود/ نعمت در وحدت و هم‌صدایی است
نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: همه قوا اعم از دولت، مجلس و قوه قضاییه باید برای ...

وحدت نیاز امروز کشور است/ گروهی برای حل اختلافات جمع شوند
نایب رئیس مجلس با تاکید بر اینکه وحدت نیاز امروز کشور است، گفت که باید با حل ...

نسخه پزشکیان برای تحقق عدالت بودجه ای/انتقاد از نقش چانه زنی در تقسیم منابع/همسان سازی حقوق بازنشستگان اجرایی شود
دکتر پزشکیان بر تقسیم عادلانه و اولویت بندی در بودجه تاکید کرد و گفت: یکی از ...

آخرین اخبار حوزه انتخابیه


نائب رئیس مجلس به تماشای نمایش «زنی که تابستان گذشته رسید» نشست
نائب رئیس مجلس با اشاره به مسئولیت اجتماعی هنرمندان، گفت: اهالی هنر به عنوان ...

با داد و بیداد و اتهام زدن خشکسالی حل نخواهد شد/ برای احیاء دریاچه ارومیه باید تناسب بین تولید و مصرف را حفظ کرد
وقتی آب کم است به تناسب باید مصرف را نیز کاهش دهیم و اگر رعایت نشود و بی‌رویه به ...

اعتراض به طرح برندینگ توزیع سوخت در کشور/ جایگاه داران آذربایجان دست به دامن نمایندگان شدند
طرح جدید وزارت نفت برای برندینگ جایگاه های سوخت و خصوصی سازی پخش فرآورده های نفتی، ...

از طریق مجلس، پیگیر رفع کمبودهای هلال‌احمر خواهیم بود
دکتر مسعود پزشکیان نائب رئیس مجلس شورای اسلامی در بازدیداز پایگاه جاده ای هلال ...

بازدید دکتر پزشکیان از برخی از پروژه‌های عمرانی شهرستان آذرشهر / گزارش تصویری
گزارش تصویری از بازدید دکتر پزشکیان از برخی از پروژه‌های عمرانی شهرستان ...

بازدید دکتر پزشکیان از واحدهای صنعتی شهرستان آذرشهر / گزارش تصویری
گزارش تصویری از بازدید دکتر پزشکیان نایب رئیس مجلس شورای اسلامی از برخی از ...

متن کامل نطق میان دستور دکتر پزشکیان درخصوص عدالت و وحدت + فیلم و عکس

نوشته شده در : آبان 23, 1396
   

نائب رئیس اول مجلس با بیان اینکه مشکل بزرگ ما در این کشور عدالت است گفت: بپذیریم که خودمان با عملکردهایمان خود را از میدان حذف می‌کنیم.

 

 

 

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دکتر پزشکیان،‌ مسعود پزشكیان نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود روز دوشنه 22 آبان، با تكیه بر آیات قرآن به بحث عدالت و وحدت در كشور پرداخت.

وی در ابتدای سخنان خود ضمن عرض تسلیت به مردم شریف ایلام، کرمانشاه و مردم آسیب دیده و هموطنان عزیز مناطق زلزله‌زده کشور،‌ گفت: امروز می‌خواهم درباره دو مسئله‌ی اساسی که در کشور مطرح است، صحبت کنم؛ یكی بحث عدالت و دیگری وحدت است.

پزشکیان با اشاره به اینکه در اربعین حسینی نزدیک دو و نیم میلیون نفر از مردم کشورمان پای پیاده برای زیارت حرم مطهر  امام حسین (ع) رفتند، گفت: می‌گویند سر بریده امام حسین(ع) بر روی نیزه قرآن می‌خواند و قرآن برای پیغمبر دستور می‌دهد؛ پیامبران را فرستادیم و به آنها کتاب و ترازو دادیم تا در بین مردم بر اساس عدالت رفتار کنند، برای هر امتی پیامبری فرستادیم، پیامبران زمانی که فرستاده شدند در بین مردم براساس عدالت رفتار می‌کنند و بر هیچ کس ظلم نمی‌شود.

پزشکیان با اشاره به اینکه می گوییم امام زمان(عج) می آید و قرآن پر از این آیه‌های براساس عدالت است، سوال اینجاست که دروضعیت پیش روی ما آنگونه که خداوند دستور داده و پیامبران را فرستاده و امام حسین(ع) براساس آن شهید شده است؛مملکت را طبق عدالت،اداره می کنیم یا خیر؟!

وی افزود: حالا سئوال اینجاست در وضعیت كنونی عدالت را برپایه آنچه كه امام حسین بر اساسش شهید شده و ‌خدا دستور داده است، اجرا می كنیم؟ آیا حقوق قومیت ها را آنگونه که حقشان است می‌دهیم؟ آیا پرداخت‌ها بر اساس عدالت است که یک نفر 100 میلیون درآمد داشته باشد و یکی 500 هزار تومان و عده زیادی از مردم کار ندارند؟ آیا سیستم آموزش و پرورش ما که یک نفر می‌تواند بچه‌اش را با 10 میلیون آموزش بدهد و یکی حتی از خدمات اولیه آموزش بی بهره باشد، براساس عدالت است؟

مسعود پزشکیان ادامه داد: آیا توسعه راه، توسعه صنعت، اقتصاد،‌ رفتار و حتی استخدام ها و توزیع پست های اداری و سازمانی براساس عدالت است؟ اگر ما راه امام حسین (ع) را می رویم، اگر به حکم خدا و قران عمل می کنیم،‌ آیا براساس عدالت اینگونه كار می كنیم؟

این نماینده مجلس با اشاره به آیاتی از سوره الرحمن، تصریح کرد: خداوند به ما امر کرده براساس قسط و میزان با مردم برخورد کنید، ولی ما این آیات را برای مرده‌ها می‌خوانیم و وقتی کسی ار دنیا می‌رود برایش سوره الرحمن می‌خوانیم، آیه ای که اگر به توصیه هایش عمل کنیم کشورمان گلستان خواهد شد و این اختلافات و مشکلات حل می‌شود.

نائب رئیس اول مجلس شورای اسلامی افزود: آیا  قومیتهای این کشور، براساس عدالت پست و شغل می‌گیرند؟! قدرت حرف‌زدن می‌یابند و صدایشان شنیده می‌شود؟!

وی با باین اینکه امام زمان برای اقامه عدالت خواهد آمد بعد از اینکه ظلم گسترده شده باشد، خاطرنشان کرد: متاسفانه ما اجازه نمی‌دهیم قومیتها براساس قانون به زبان خودشان بنویسند و حرف بزنند و یکی از مشکلات بزرگ ما در این کشور،عدالت است.

پزشکیان در بخش دیگری از صحبت‌هایش به موضوع وحدت پرداخت و با صراحت خاص خود گفت: الان بیش از هر موقع، كشور به وحدت نیاز دارد، بیش از هر زمان نیاز است دست به دست هم بدهیم تا آمریکا و دشمنانی که نمی‌خواهند ما روی پای خود بایستیم، شکست بخورند و روی پای خود بایستیم برای جلوگیری از تحقق اهداف دشمنان بپذیریم در کشور مشكل وحدت داریم، بپذیریم که خودمان با عملکردهایمان خود را از میدان حذف می‌کنیم.

وی اضافه کرد: حضرت علی در وصیتش می‌فرماید «وحدت بین مسلمان‌ها از سال‌ها نماز و روزه، مهم‌تر است.» آیا ما در كشور وحدت داریم؟ راحت اجازه بیرون آمدن از خانه و حرف‌زدن به رئیس جمهور اسبق مملكت نمی‌دهیم! ما در جامعه عقده‌ و گره ناگشوده داریم، این گره‌های ناگشوده را باید باز كرد وگرنه مشكل حل نمی‌شود. در غیر اینصورت نمی‌توانیم به وحدت برسیم .

پزشكیان با تاکید بر اینکه نمی توانیم انکار کنیم که در ارتباطاتمان مشکل داریم و در جامعه وحدت نداریم، اظهار كرد: نگاه كنید، در خاورمیانه فقط مسلمانان با هم دعوا می كنند و همدیگر را می کشند، در حالیكه حضرت علی (ع) می‌فرمودند،‌ شما باید به هم وصل شوید باید همدیگر را ببخشید و تعامل کنید، مبادا با هم قطع رابطه كنید.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در ادامه صحبت‌هایش تأكید كرد: حضرت علی (ع) در قسمت پایانی وصیت نامه‌اش می‌فرماید: «و علیکم بالتواصل و التباذل و ایاکم و التدابر و التقاطع» شما باید به هم وصل بشید، باید ببخشید باید باهم همکاری کنید، مبادا به هم پشت کنید، مبادا باهم قطع رابطه کنید؛ راحت از پشت تریبون‌ها بهمدیگر فحش می‌دهیم! همدیگر رو خراب می‌کنیم! بزرگان خودمان را تخریب می‌کنیم و هر روز داد می‌زنیم #فتنه است

وی در ادامه با اشاره به این بخش از سخنان امیرالمومنین حضرت علی (ع) که می‌فرمایند «أَطْلِقْ عَنِ النَّاسِ عُقْدَةَ كُلِّ حِقْدٍ وَ اقْطَعْ عَنْكَ سَبَبَ كُلِّ وِتْرٍ وَ تَغَابَ عَنْ كُلِّ مَا لَا يَصِحُّ لَكَ» - هر نوع عقده و كينه از مردم در دل دارى بيرون بريز و خود را آزاد كن و رشته هر دشمنى را پاره نماى. و هر چه را در نظرت نادرست آمد خود را بى‏اطلاع نشان بده – گفت: این گره و عقده درون جامعه را باید باز کرد، باید این مشکلات جامعه را حذف کرد؛ با حصر، با خانه‌نشینی، با گرفتن و بستن و هر روز بر این طبل نفاق دمیدن، مشکل مملکت حل نخواهد شد

رو سینه را چون سینه‌ها هفت آب شو از کینه‌ها / وآنگه شراب عشق را پیمانه شو پیمانه شو

باید که جمله جان شوی تا لایق جانان شوی / گر سوی مستان می‌روی مستانه شو مستانه شو

 

 
حضور دکتر پزشکیان در جایگاه ریاست مجلسدکتر پزشکیان نائب رئیس اول مجلس دهمسخنرانی دکتر پزشکیان در همایش جشن پیروزی دکتر روحانی در تالار پتروشیمی تبریزبازدید دکتر پزشکیان بهمراه وزیر رفاه و استاندار آذربایجان شرقی از طرحهای این وزارتخانه در تبریزدیدار گرم و صمیمی با مردم در حاشیه بازدید از سیستان و بلوچستانحضور دکتر پزشکیان در جایگاه ریاست مجلسبازدید دکتر پزشکیان بهمراه معاون سازمان محیط زیست از آخرین وضعیت دریاچه ارومیهحضور دکتر پزشکیان نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در مناطق سیل زده آذربایجان
آمار بازدید کنندگان
mod_vvisit_counterامروز47
mod_vvisit_counterدیروز2469
mod_vvisit_counterاین هفته14416
mod_vvisit_counterهفته گذشته18167
mod_vvisit_counterاین ماه38568
mod_vvisit_counterماه گذشته74900
mod_vvisit_counterکل بازدیدها3124550

در 20 دقیقه گذشته : 71
آی پی شما : 107.20.120.65
,
امروز : 24 آذر 1396
اوقات شرعی


پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبریمجلس شورای اسلامیپایگاه اطلاع رسانی دولتپایگاه اطلاع رسانی آیت الله هاشمی رفسنجانی