فوق تخصص جراحی قلب، نایب رئیس مجلس و نماینده مردم شریف تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی

جستجو و فیلتر اخبار

تاریخ شروع انتشار

-

جدیدترین اخبار و رویدادها

اوقات شرعی

وضعیت آب و هوا

آمار بازدید

امروز601
دیروز993
این هفته601
این ماه12869
کل بازدیدها12869

افراد آنلاین

4
آنلاین

چهارشنبه, 21 آذر 1397 ساعت 10:03

مدعیان شفافیت آرای نمایندگان به دنبال پرونده‌سازی و اعمال فشار به نمایندگان مردم هستند/ شفافیت مالی راهکار مقابله با فساد اقتصادی

این مورد را ارزیابی کنید
(3 رای‌ها)

نایب رئیس مجلس هدف از طرح موضوع شفافیت آرای نمایندگان مجلس را اعمال فشار و پرونده سازی به نمایندگان مردم دانست.

 

 

 

 

 

 

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دکتر پزشکیان به نقل از ترجمان صبح، مسعود پزشکیان در جمع اهالی قراملک تبریز اظهار داشت: بحث شفافیت آرای نمایندگان ربطی به موضوع شفاف سازی در کشور نداشته و تنها با هدف اعمال فشار، پرونده سازی و رد صلاحیت و ایجاد مشکلات برای نمایندگان مطرح شده است.

وی با بیان اینکه عده ای نمی خواهند نمایندگان مجلس با استقلال و در آرامش رای و نظر خود را ارائه کنند گفت: چرا مدعیان این شفافیت، به دنبال شفاف سازی اطلاعات مالی و اقتصادی نیستند؟!

پزشکیان اظهار داشت: وقتی به فلان نماینده مجلس پیامک تهدید آمیز ارسال می شود که اگر به فلان طرح و لایحه رای بدهی فلان طور می شود، معلوم است که پس ادعای شفافیت آرای نمایندگان چه تفکری خوابیده است.

نایب رئیس مجلس در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر اینکه همه ما با تمام وجود به جمهوری اسلامی معتقد و مطیع اوامر رهبری هستیم گفت: درحالیکه خود رهبری بارها بر لزوم طرح نظرات کارشناسی تاکید کرده اند، عده ای قبل از معظم له نظرخوانی کرده و برداشت های خود را به دیگران تحمیل می کنند.

مسعود پزشکیان با تاکید مجدد بر اینکه اگر رهبری در خصوص موضوعی دستور بدهند، اطعات از آن بر همه واجب است گفت: وقتی ایشان موضوعی را برای اعلام نظر به مجلس ارسال کرده اند، نمایندگان حق دارند در فضای آزاد نظرات خود را بیان نمایند.

سخنرانی دکتر پزشکیان در قراملک

وی با طرح مثالی از دوران صدر اسلام یادآور شد: پیامبر (ص) هم در صدر اسلام بارها در خصوص مسایل حساس مشاوره کرد و حتی وقتی نظرش چیز دیگری بود، نظر جمع را پذیرفت.

پزشکیان ادامه داد: حتی در جنگ احد هم وقتی آن فاجعه پدید آمد، آیه آمد که بازهم باید با مشورت کنی و در تصمیم گیری به خدا توکل نمایی.

نماینده مردم تبریز در مجلس با اشاره به اینکه موضوعاتی مانند FATF را برای اعلام نظر نمایندگان به مجلس فرستاده شده است گفت: این طرح و لوایح چهارگانه آن برای اعلام نظر به مجلس ارسال شده اما اگر در هر مقطع، رهبری دستور دهند که به صلاح نیست، مجلس قبول خواهد کرد.

پزشکیان که از مدافعان موضوع شفافیت مالی است در توضیح لوایح یاد شده گفت: شفایت مالی یعنی اینکه تمام اطلاعات اقتصادی بنده ثبت و به روز بوده و معلوم شود چقدر درآمد دارم، چقدر دارایی دارم، اموالم را از کجا آورده و کجا هزینه می کنم؛ کجای این موضوع اشکال دارد؟!

وی با اشاره به فسادهای گسترده مالی و اقتصادی در کشور که همه روزه بخش مهمی از کشور و مردم را گرفتار می کند اظهار داشت: اگر شفافیت مالی در کشور حاکم باشد، هیچکس توان اختلاس، دزدی، رشوه خواری، قاچاق، فرار مالیاتی، رانت و غیره را نخواهد داشت.

پزشکیان با بیان اینکه شفافیت مالی یعنی آمار و اطلاعات بانکی و سیستم مالی همه به صورت آنلاین در اختیار سیستم باشد گفت: ۱۰۰ هزار میلیارد تومان از پول مردم از سوی موسسات مالی گرفته شده و معلوم نیست چه بلایی سر آن آورده اند و مسببان آن هم بدون اینکه پاسخگو باشند آزادانه می گردند!

سخنرانی دکتر پزشکیان در قراملک

نایب رئیس مجلس لوایح شفافیت مالی را “استانداردسازی سیستم مالی ایران” خواند و گفت: با این شرایط حتی سوریه و عراق و افغانستان هم وارد معاملات اقتصادی با ایران نمی شوند!

وی با رد ادعاهای مطرح شده در خصوص تسلیم شدن در برابر فشار و زور و تهدیدات امریکا اظهار داشت: تجربه ۴۰ سال گذشته نشان داده هیچ یک از ارکان مختلف نظام اهل تسلیم شدن و معامله زیر فشار نیستند و چنین مسایلی با هدف جلوگیری از شفافیت مالی مطرح می شود.

پزشکیان ضمن رد هرگونه احتمال مذاکره با امریکا در شرایط کنونی گفت: اتفاقا مذاکره در وضعیتی که ترامپ با ادبیاتی زشت و سخیف هر روز درحال تهدید است هرگز به مصلحت نیست و جمهوری اسلامی ایران نیز زیر بار چنین مذاکراتی نمی رود.

وی تنها راه مقابله با تحریم های سنگین امریکا را کنار گذاشتن اختلافات و ایجاد وحدت خواند و گفت: تمام رده های نظام وظیفه دارند در چنین وضعیتی، از محرومان و حتی طبقه متوسط به خوبی حفاظت کنند تا فشاری برای آنها وارد نشود در غیر اینصورت، امریکا به هدف خود خواهد رسید.

نایب رئیس مجلس با اشاره به اینکه اگر محرومان اعتراض کنند، کل سیستم به مشکل می خورد و نمی توان مقابلشان ایستاد تصریح کرد: در چنین وضعیتی نباید شعار داد. لازم است همه با شفافیت و صداقت وارد میدان شده و برای عبور از بحران، آستین بالا بزنیم.

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.