چاپ کردن این صفحه
سه شنبه, 17 مرداد 1396 ساعت 09:41

آیا نظام مالی کشور در دنیای امروز جزء بهترین‌هاست؟ / مجلس باید به دنبال مستندات قابل اتّکا باشد

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

دکتر پزشکیان با بیان اینکه نمایندگان مجلس باید به دنبال بهترین قانون با به کارگیری بهترین علم‌ها و تجربه‌ها و مستندات قابل اتّکا باشند، گفت: فلسفه خلقت برای بهترین عمل کردن‌ها است، این در حالی است که باید پرسید آیا امروز بازار پول و بانک ایران از بهترین عملکرد برخوردار است یا خیر؟
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دکتر پزشکیان به نقل از فارس مسعود پزشکیان نایب رئیس مجلس شورای اسلامی امروز در مراسم اختتامیه نهمین نمایشگاه بین‌المللی بورس، بانک، بیمه تهران با اشاره به چالش امروز بازار پول و بانک کشور، گفت: فلسفه خلقت برای بهترین عمل کردن‌ها است، این در حالی است که باید پرسید آیا امروز بازار پول و بانک ایران از بهترین عملکرد برخوردار است یا خیر؟

وی افزود: دنیای امروز آن گونه‌ای نیست که تصور می‌کنیم، براساس ذهنیات اشخاص ترسیم شده است. نمایشگاه می‌تواند فرصتی برای دیدن بهترین‌ها باشد، اما باید پرسید نظام مالی کشور در دنیای امروز جزء بهترین‌هاست؟ آیا پول و ثروت در کشور آن گونه صحیح مدیریت می‌شود که اتفاق‌هایی همچون پدیده شاندیز از آن بیرون نزند و پول مردم حیف و میل نشود؟ و یا اینکه مؤسسه‌ای با گرفتن پول مردم در گذشته باعث شود تا عده‌ای از مردم بیرون از همین نمایشگاه حاضر شوند و فریاد اعتراض بزنند و یا از سوی دیگر عده‌ای به بهانه‌های مختلف تسهیلات کلان از بانک‌ها بگیرند و آن را هیچ وقت پس ندهند؟
پزشکیان افزود: اگر سیستم مالی و بانکی کشور درست عمل کند، نظام مالی کشور می‌تواند بدون نقص جلو برود. وی ادامه داد: نمایشگاه‌ها باید فرصت بهترین انتخاب‌ها را بدهند که مردم پول خود را در بهترین جای ممکن سرمایه‌گذاری کنند.
به گفته وی، می‌توان برای سرمایه‌گذاری سرمایه‌ای را به بانک داد، تا با آن دلالی کند و از سوی دیگر می‌توان با سرمایه‌گذاری از طریق کار و سرمایه چرخ‌های صنعت را چرخاند.
پزشکیان گفت: باید در حوزه بانک و بیمه از همه تجربیاتی که در دنیا استفاده می‌شود، بهترین استفاده را برد تا شاهد رشد و شکوفایی دستاوردها باشیم.

خواندن 1259 دفعه