فوق تخصص جراحی قلب، نایب رئیس مجلس و نماینده مردم شریف تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی

جستجو و فیلتر اخبار

تاریخ شروع انتشار

-

جدیدترین اخبار و رویدادها

اوقات شرعی

وضعیت آب و هوا

آمار بازدید

امروز1018
دیروز1202
این هفته2220
این ماه36654
کل بازدیدها2160654

افراد آنلاین

38
آنلاین

یکشنبه, 08 بهمن 1396 ساعت 02:29

مجلس از ساخت بازی‌های رايانه‌ای داخلی حمايت می‌کند

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

نايب رييس مجلس شورای اسلامی گفت که مجلس از ساخت بازی‌های رايانه‌ای داخلی حمايت می‌کند.

به گزارش پايگاه اطلاع‌رساني دکتر پزشکيان، مسعود پزشکيان در گفت‌وگو با ايسنا، با اشاره به صنعت ساخت بازي‌هاي رايانه‌اي در کشور گفت: اگر دولت بتواند لايحه‌اي با موضوع حمايت از ساخت اين بازي‌ها به مجلس ارائه کند، ما هم از آن حمايت و پشتيباني مي‌کنيم.

وي با بيان اينکه دولت مي‌تواند در اين لايحه مشکل ساخت و حمايت از بازي‌هاي رايانه‌اي و آموزش را در کشور حل کند، افزود: مجلس از اين موضوع استقبال مي‌کند زيرا بررسي و تصويب لايحه مشکلاتي را ايجاد نمي‌کند.

نماينده مردم تبريز، آذرشهر و اسکو تصريح کرد: معمولا تصويب طرح‌ها در مجلس اگر نيازمند منابعي باشد کمي کار را دچار چالش مي‌کند و براي تصويب به دو سوم راي نيازمند است، حتي در شوراي نگهبان هم به آن ايراد اصل ?? خواهند گرفت. اما در صورت ارائه لايحه از سوي دولت با ذکر تامين منابع مالي آن حتي مجلس هم مي‌تواند براي کمک و حمايت بيشتر ماده‌اي را به آن اضافه کند.

نايب رئيس اول مجلس با تاکيد بر اينکه بازي‌سازهاي داخلي مي‌توانند براي خود درآمد داشته باشند، اظهار کرد: به عنوان نمونه يک بازي در تلفن همراه ابتدا رايگان است، اما بعد از عبور از چند مرحله و جذب مخاطب براي ادامه از مخاطب درخواست پول مي‌کند، درست است که اين پول از يک شخص رقم ناچيزي است اما به دليل وسعت استفاده از اين بازي ها پول دريافتي گسترده مي شود.

وي با تاکيد بر اينکه ساخت بازي‌هاي رايانه اي بسيار پردرآمد و اشتغال‌زاست، ادامه داد: بازي‌سازها مي‌توانند به صورت وحشتناک براي کشورمان درآمدزا باشند به شرطي که فضا را با علايقي که بچه‌ها دارند با مهارت پر کنند حتي در اينصورت ديگر نيازي به حمايت دولت ندارند.

پزشکيان با اشاره به دريافت عوارض از ورود بازي‌هاي رايانه اي خارجي در کشور هم گفت: اين موضوع مي‌تواند يک مانع ايجاد کند ما براي هر کاري بشارت و نظارت داريم، بشارت يعني کمک مالي و نظارت هم يعني توبيخ. يعني در زماني که يک برنامه مي‌نويسيم بايد يک تشويق و همچنين هزينه‌اي به عنوان ماليات براي يک کار نامناسب داشته ‌باشيم، لذا معتقدم از لحاظ مديريتي بايد اين مسائل شکل بگيرد.

وي در ادامه با بيان اينکه بحث حمايت و آموزش از ساخت بازي‌هاي رايانه‌اي به مراکز بسياري بر مي‌گردد، افزود: خانواده، آموزش و پرورش، بنياد بازي‌هاي رايانه‌اي، فرهنگ، مسجد و... هر کدام مي‌توانند تاثيري بر ساختار ذهني و شکل‌گيري ذهني فرزندان ما داشته باشند که اگر نتوانيم آن را با برنامه‌ها و بازي‌هاي رايانه‌اي درست و اصولي پر کنيم در حقيقت بازي‌هاي خارجي آن را مي‌سازد.

نماينده مردم تبريز، آذرشهر و اسکو تصريح کرد: اگر بتوانيم در مراکز مختلفي که بچه‌هاي ما فعاليت و رشد مي‌کنند برايشان برنامه‌ها و بازي‌هاي جذاب در نظر بگيريم ديگر به سمت بازي‌هاي خارجي ديکته شده جذب نمي‌شوند. با ايجاد بستر مناسب آموزشي و تفريحي بايد افکار عمومي را به سمت بازي‌هاي رايانه‌اي، آموزشي و ... پيش برد و دولت و مجلس هم بايد به اين موضوع کمک کنند.

 

خواندن 34819 دفعه

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.