آخرین اخبار و اطلاعیه ها


مسعود پزشکیان نمایشگاه نمونه آثار و اسناد کتابخانه مجلس را افتتاح کرد + تصاویر
نایب رئیس مجلس نمایشگاه نمونه آثار و اسناد کتابخانه مجلس را همزمان با هفته کتاب در ...

نائب رئیس مجلس به تماشای نمایش «زنی که تابستان گذشته رسید» نشست
نائب رئیس مجلس با اشاره به مسئولیت اجتماعی هنرمندان، گفت: اهالی هنر به عنوان ...

با داد و بیداد و اتهام زدن خشکسالی حل نخواهد شد/ برای احیاء دریاچه ارومیه باید تناسب بین تولید و مصرف را حفظ کرد
وقتی آب کم است به تناسب باید مصرف را نیز کاهش دهیم و اگر رعایت نشود و بی‌رویه به ...

مجمع تشخیص مصلحت هر چه سریعتر مساله سپنتا نیکنام را حل کند
نایب رییس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر ضرورت حفظ انسجام و سرمایه اجتماعی کشور از ...

اعتراض به طرح برندینگ توزیع سوخت در کشور/ جایگاه داران آذربایجان دست به دامن نمایندگان شدند
طرح جدید وزارت نفت برای برندینگ جایگاه های سوخت و خصوصی سازی پخش فرآورده های نفتی، ...

آخرین اخبار حوزه انتخابیه


نائب رئیس مجلس به تماشای نمایش «زنی که تابستان گذشته رسید» نشست
نائب رئیس مجلس با اشاره به مسئولیت اجتماعی هنرمندان، گفت: اهالی هنر به عنوان ...

با داد و بیداد و اتهام زدن خشکسالی حل نخواهد شد/ برای احیاء دریاچه ارومیه باید تناسب بین تولید و مصرف را حفظ کرد
وقتی آب کم است به تناسب باید مصرف را نیز کاهش دهیم و اگر رعایت نشود و بی‌رویه به ...

اعتراض به طرح برندینگ توزیع سوخت در کشور/ جایگاه داران آذربایجان دست به دامن نمایندگان شدند
طرح جدید وزارت نفت برای برندینگ جایگاه های سوخت و خصوصی سازی پخش فرآورده های نفتی، ...

از طریق مجلس، پیگیر رفع کمبودهای هلال‌احمر خواهیم بود
دکتر مسعود پزشکیان نائب رئیس مجلس شورای اسلامی در بازدیداز پایگاه جاده ای هلال ...

بازدید دکتر پزشکیان از برخی از پروژه‌های عمرانی شهرستان آذرشهر / گزارش تصویری
گزارش تصویری از بازدید دکتر پزشکیان از برخی از پروژه‌های عمرانی شهرستان ...

بازدید دکتر پزشکیان از واحدهای صنعتی شهرستان آذرشهر / گزارش تصویری
گزارش تصویری از بازدید دکتر پزشکیان نایب رئیس مجلس شورای اسلامی از برخی از ...

اجرایی شدن پروژه GNAF دست اندازی به منابع ملی را قطع خواهد کرد

نوشته شده در : خرداد 24, 1396
   

دکتر پزشکیان با اشاره به اهمیت پروژه‌ی GNAF در سطح ملی و منافع حاصل از آن اظهار داشت: موضوع GNAF   دستیابی به داده های درست و  اطلاعات معتبر را فراهم می کند که در حال حاضر به علت نبود اطلاعات موثق اجرای پروژه های ملی یا متوقف و یا پیشرفت آهسته دارند.

 

 

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دکتر پزشکیان به نقل از روابط عمومی شرکت ملی پست، سیزدهمین جلسه کارگروه ملی GNAF در حضور نایب رییس مجلس شورای اسلامی برگزار شد. در این جلسه، علاوه بر دکتر پزشکیان، مهندس مهری، دکتر قائمی مدیرعامل شرکت فناوری اطلاعات شهرداری تهران، دکتر رجبی فرد مشاور عالی مدیرعامل پست و دکتر نجفی معاون فناوری اطلاعات و تجارت الکترونیک و سایر مسئولان و متولیان پروژه مذکور نیز حضور داشتند.

دکتر پزشکیان نایب رییس مجلس شورای اسلامی در سخنانی کوتاه با اشاره به اهمیت این پروژه در سطح ملی و منافع حاصل از آن اظهار داشت: موضوع GNAF   دستیابی به داده های درست و  اطلاعات معتبر را فراهم می کند که در حال حاضر به علت نبود اطلاعات موثق اجرای پروژه های ملی یا متوقف و یا پیشرفت آهسته دارند.

وی ادامه داد: این پروژه بسیار بزرگی برای پست است که در تغییر نگاه مسئولان دولتی نیز بسیار موثر خواهد بود.

نایب رییس مجلس اظهار داشت: برای پیشرفت سریع تر این پروژه باید پیش از اطلاع رسانی عمومی، ابتدا مسئولان ارشد کشور اطلاعات لازم در زمینه کاربردها و تأثیرات آن را دریافت کرده و از منافع حاصل از پیاده سازی آن آگاه شوند.

دکتر پزشکیان افزود: چنانچه این اقدام صورت پذیرد در پیشرفت پروژه و اختصاص منابع مالی از سوی مجلس نیز تاثیر بسزایی خواهد داشت و می تواند روند امور را تسریع بخشد.

وی تصریح نمود: کار بزرگ پست و سایر دستگاه های مرتبط با این پروژه، در کاهش معضلات مربوط به املاک و مکان و همچنین جلوگیری از دست اندازی به منابع ارضی کشور بسیار تاثیرگذار است و این امر در صورت توجیه به موقع و درست برای مسئولان ارشد کشور نیز از اهمیت زیادی برخوردار می باشد.

دکتر پزشکیان تأکید نمود: باید به روند پروژه تسریع بخشید و در کوتاهترین زمان دستگاه های اجرایی را از خدمات آن مطلع ساخت و این امر با کمک نیروهای نخبه دانشگاهی و بخش خصوصی امکان پذیر خواهد شد.

در این جلسه مهندس مهری با ارائه گزارش از روند اقدامات انجام شده در سال 96 اظهار داشت: از ابتدای سال جاری دستگاه های متولی این امر ضمن تدوین فاز دوم برنامه عملیاتی که در فاز دوم شامل 76 شهر و یک هزار روستاست، این پروژه را در سامانه نیپا به عنوان پروژه اولویت دار اقتصاد مقاومتی ثبت نموده و طراحی و راه اندازی بستر پایه نقشه و استانداردهای مرتبط را نیز به سرانجام رساندند.

وی ادامه داد: از دیگر اقداماتی که طی این مدت انجام شده می توان به طراحی و تدوین معماری IT پروژه ملی جی نف، توسعه نرم افزار ژئو کدینگ اطلاعات، تکمیل ژئو دیتابیس و آزمون آدرس های جی نف در شهرهای پایلوت، برگزاری کارگاه آموزشی برای کاربران پستی، تشکیل جلسات استراتژیک و فنی به صورت هفتگی و برگزاری نشست های سازمانی و استانی و همچنین نیروی های مسلح اشاره کرد.

وی همچنین به تشکیل جلسات و نشست های هفتگی اشاره و گزارش نشست های انجام شده با سازمان نقشه برداری و نیروهای مسلح را ارایه می دهد.

مدیرعامل پست با تاکید بر این که 100 درصد مراکز استان ها به این سرویس می پیوندند گفت: در جلسه قبل مقرر شد تا دستور العمل ها و نظام نامه های موجود بر روی پرتال مربوطه بارگذاری شود که خوشبختانه با همت مسئولان مربوطه محقق شده و اطلاعات مربوطه در دسترس می باشد.

دکتر رجبی فرد مشاور عالی مدیرعامل نیز با بیان این نکته که اجرایی شدن این پروژه موجب کاهش 40 درصدی نیروی انسانی خواهد شد افزود: باید برای تضمین پایداری و کاهش وابستگی سیستم به فرد و یا دستگاه دیگری نهایت تلاش خود را به کار بندیم.

وی اظهار امیدواری نمود تا کشور ایران نیز به جمع معدود کشورهایی که خدمات مکان محور را به صورت سیستماتیک ارائه می دهند پیوسته و شهروندان خود را از حیث کاهش هزینه و دردسرهای پیگیری منتفع نماید.

مشاور عالی مدیرعامل پست همچنین اجرای کامل این پروژه در کشور را منوط به همکاری دستگاه های ذیربط برشمرد و گفت: تعامل و پوشش دستگاه ها در فرآیند اجرای این پروژه از اهمیت زیادی برخوردار بوده و سرمایه گذاری در آن را قابل برگشت و سودآور خواهد کرد.

در ادامه دکتر قائمی مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات شهرداری تهران در خصوص اقدامات اجرا شده در شهر تهران اظهار داشت: در سال 1387 منطقه یوسف آباد به عنوان پایلوت طرح انتخاب شد و پس از جمع آوری اطلاعات نسبت به پیاده سازی آن اقدامات لازم صورت گرفت.

وی سپس گفت: پس از اجرای موفقیت آمیز این پروژه در منطقه یوسف آباد تهران، با توجه به این که بانک اطلاعاتی شهرداری و پست با یکدیگر همگام می باشند اجرای آن در سایر بخش های تهران نیز امکان پذیر شد که به کمک دستگاه های مرتبط در تمام استان تهران در حال اجرا و پیاده سازی است.

در این جلسه مجریان بخش های مختلف این پروژه گزارش کوتاهی از پیشرفت و اقدامات صورت گرفته در بخش های مختلف را ارائه دادند.

 

 
حضور دکتر پزشکیان در جایگاه ریاست مجلسدکتر پزشکیان نائب رئیس اول مجلس دهمسخنرانی دکتر پزشکیان در همایش جشن پیروزی دکتر روحانی در تالار پتروشیمی تبریزبازدید دکتر پزشکیان بهمراه وزیر رفاه و استاندار آذربایجان شرقی از طرحهای این وزارتخانه در تبریزدیدار گرم و صمیمی با مردم در حاشیه بازدید از سیستان و بلوچستانحضور دکتر پزشکیان در جایگاه ریاست مجلسبازدید دکتر پزشکیان بهمراه معاون سازمان محیط زیست از آخرین وضعیت دریاچه ارومیهحضور دکتر پزشکیان نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در مناطق سیل زده آذربایجان
آمار بازدید کنندگان
mod_vvisit_counterامروز296
mod_vvisit_counterدیروز3737
mod_vvisit_counterاین هفته6179
mod_vvisit_counterهفته گذشته18847
mod_vvisit_counterاین ماه52365
mod_vvisit_counterماه گذشته122593
mod_vvisit_counterکل بازدیدها3063447

در 20 دقیقه گذشته : 140
آی پی شما : 54.198.210.67
,
امروز : 30 آبان 1396
اوقات شرعی


پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبریمجلس شورای اسلامیپایگاه اطلاع رسانی دولتپایگاه اطلاع رسانی آیت الله هاشمی رفسنجانی