آخرین اخبار و اطلاعیه ها


گزارش تصویری | برنامه زنده جهان آرا با حضور دکتر مسعود پزشکیان
برنامه تلویزیونی «جهان آرا» با حضور دکتر مسعود پزشکیان، نماینده مردم تبریز و نائب ...

امشب | حضور دکتر پزشکیان در برنامه زنده «جهان آرا» پیرامون اتفاقات اخیر کشور
برنامه تلویزیونی «جهان آرا» یکشنبه شب ۱۷ دی با حضور مسعود پزشکیان و درباره ...

تشکیل جلسه اضطراری نائب رئیس مجلس با رئیس کل بانک مرکزی/ پزشکیان برای رفع مشکلات صنایع استان، عازم تهران می‌شود
در پی تماس تلفنی روز گذشته دکتر پزشکیان با رئیس کل بانک مرکزی، وی برای حل مشکلات ...

جلسه بررسی مشکلات کار آفرینان تبریز با حضور نمایندگان مجلس و اعضای شورا برگزار شد
جلسه بررسی مشکلات کار آفرینان تبریز با حضور نایب رییس مجلس شورای اسلامی و رییس ...

آخرین اخبار حوزه انتخابیه


تشکیل جلسه اضطراری نائب رئیس مجلس با رئیس کل بانک مرکزی/ پزشکیان برای رفع مشکلات صنایع استان، عازم تهران می‌شود
در پی تماس تلفنی روز گذشته دکتر پزشکیان با رئیس کل بانک مرکزی، وی برای حل مشکلات ...

جلسه بررسی مشکلات کار آفرینان تبریز با حضور نمایندگان مجلس و اعضای شورا برگزار شد
جلسه بررسی مشکلات کار آفرینان تبریز با حضور نایب رییس مجلس شورای اسلامی و رییس ...

دکتر پزشکیان در جلسه با فرهنگیان ایلخچی: اختصاص مبلغی از محل صندوق توسعه ملی برای پرداخت بدهی‌های آموزش و پرورش
دکتر پزشکیان در این دیدار رعایت عدالت در مکانیسم‌های پرداخت را ضروری دانست و گفت: ...

گزارش تصویری | حاشیه‌های جلسه هم‌اندیشی اعضای خانه صنعت، معدن و تجارت با دکتر پزشکیان در تبریز
جلسه هم‌اندیشی اعضای خانه صنعت، معدن و تجارت استان آذربایجان شرقی با دکتر ...

گزارش تصویری - جلسه هم‌اندیشی اعضای خانه صنعت، معدن و تجارت استان آذربایجان شرقی با دکتر پزشکیان در تبریز
جلسه هم‌اندیشی اعضای خانه صنعت، معدن و تجارت استان آذربایجان شرقی با دکتر ...

نائب رئیس مجلس به تماشای نمایش «زنی که تابستان گذشته رسید» نشست
نائب رئیس مجلس با اشاره به مسئولیت اجتماعی هنرمندان، گفت: اهالی هنر به عنوان ...

اجرایی شدن پروژه GNAF دست اندازی به منابع ملی را قطع خواهد کرد

نوشته شده در : خرداد 24, 1396
   

دکتر پزشکیان با اشاره به اهمیت پروژه‌ی GNAF در سطح ملی و منافع حاصل از آن اظهار داشت: موضوع GNAF   دستیابی به داده های درست و  اطلاعات معتبر را فراهم می کند که در حال حاضر به علت نبود اطلاعات موثق اجرای پروژه های ملی یا متوقف و یا پیشرفت آهسته دارند.

 

 

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دکتر پزشکیان به نقل از روابط عمومی شرکت ملی پست، سیزدهمین جلسه کارگروه ملی GNAF در حضور نایب رییس مجلس شورای اسلامی برگزار شد. در این جلسه، علاوه بر دکتر پزشکیان، مهندس مهری، دکتر قائمی مدیرعامل شرکت فناوری اطلاعات شهرداری تهران، دکتر رجبی فرد مشاور عالی مدیرعامل پست و دکتر نجفی معاون فناوری اطلاعات و تجارت الکترونیک و سایر مسئولان و متولیان پروژه مذکور نیز حضور داشتند.

دکتر پزشکیان نایب رییس مجلس شورای اسلامی در سخنانی کوتاه با اشاره به اهمیت این پروژه در سطح ملی و منافع حاصل از آن اظهار داشت: موضوع GNAF   دستیابی به داده های درست و  اطلاعات معتبر را فراهم می کند که در حال حاضر به علت نبود اطلاعات موثق اجرای پروژه های ملی یا متوقف و یا پیشرفت آهسته دارند.

وی ادامه داد: این پروژه بسیار بزرگی برای پست است که در تغییر نگاه مسئولان دولتی نیز بسیار موثر خواهد بود.

نایب رییس مجلس اظهار داشت: برای پیشرفت سریع تر این پروژه باید پیش از اطلاع رسانی عمومی، ابتدا مسئولان ارشد کشور اطلاعات لازم در زمینه کاربردها و تأثیرات آن را دریافت کرده و از منافع حاصل از پیاده سازی آن آگاه شوند.

دکتر پزشکیان افزود: چنانچه این اقدام صورت پذیرد در پیشرفت پروژه و اختصاص منابع مالی از سوی مجلس نیز تاثیر بسزایی خواهد داشت و می تواند روند امور را تسریع بخشد.

وی تصریح نمود: کار بزرگ پست و سایر دستگاه های مرتبط با این پروژه، در کاهش معضلات مربوط به املاک و مکان و همچنین جلوگیری از دست اندازی به منابع ارضی کشور بسیار تاثیرگذار است و این امر در صورت توجیه به موقع و درست برای مسئولان ارشد کشور نیز از اهمیت زیادی برخوردار می باشد.

دکتر پزشکیان تأکید نمود: باید به روند پروژه تسریع بخشید و در کوتاهترین زمان دستگاه های اجرایی را از خدمات آن مطلع ساخت و این امر با کمک نیروهای نخبه دانشگاهی و بخش خصوصی امکان پذیر خواهد شد.

در این جلسه مهندس مهری با ارائه گزارش از روند اقدامات انجام شده در سال 96 اظهار داشت: از ابتدای سال جاری دستگاه های متولی این امر ضمن تدوین فاز دوم برنامه عملیاتی که در فاز دوم شامل 76 شهر و یک هزار روستاست، این پروژه را در سامانه نیپا به عنوان پروژه اولویت دار اقتصاد مقاومتی ثبت نموده و طراحی و راه اندازی بستر پایه نقشه و استانداردهای مرتبط را نیز به سرانجام رساندند.

وی ادامه داد: از دیگر اقداماتی که طی این مدت انجام شده می توان به طراحی و تدوین معماری IT پروژه ملی جی نف، توسعه نرم افزار ژئو کدینگ اطلاعات، تکمیل ژئو دیتابیس و آزمون آدرس های جی نف در شهرهای پایلوت، برگزاری کارگاه آموزشی برای کاربران پستی، تشکیل جلسات استراتژیک و فنی به صورت هفتگی و برگزاری نشست های سازمانی و استانی و همچنین نیروی های مسلح اشاره کرد.

وی همچنین به تشکیل جلسات و نشست های هفتگی اشاره و گزارش نشست های انجام شده با سازمان نقشه برداری و نیروهای مسلح را ارایه می دهد.

مدیرعامل پست با تاکید بر این که 100 درصد مراکز استان ها به این سرویس می پیوندند گفت: در جلسه قبل مقرر شد تا دستور العمل ها و نظام نامه های موجود بر روی پرتال مربوطه بارگذاری شود که خوشبختانه با همت مسئولان مربوطه محقق شده و اطلاعات مربوطه در دسترس می باشد.

دکتر رجبی فرد مشاور عالی مدیرعامل نیز با بیان این نکته که اجرایی شدن این پروژه موجب کاهش 40 درصدی نیروی انسانی خواهد شد افزود: باید برای تضمین پایداری و کاهش وابستگی سیستم به فرد و یا دستگاه دیگری نهایت تلاش خود را به کار بندیم.

وی اظهار امیدواری نمود تا کشور ایران نیز به جمع معدود کشورهایی که خدمات مکان محور را به صورت سیستماتیک ارائه می دهند پیوسته و شهروندان خود را از حیث کاهش هزینه و دردسرهای پیگیری منتفع نماید.

مشاور عالی مدیرعامل پست همچنین اجرای کامل این پروژه در کشور را منوط به همکاری دستگاه های ذیربط برشمرد و گفت: تعامل و پوشش دستگاه ها در فرآیند اجرای این پروژه از اهمیت زیادی برخوردار بوده و سرمایه گذاری در آن را قابل برگشت و سودآور خواهد کرد.

در ادامه دکتر قائمی مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات شهرداری تهران در خصوص اقدامات اجرا شده در شهر تهران اظهار داشت: در سال 1387 منطقه یوسف آباد به عنوان پایلوت طرح انتخاب شد و پس از جمع آوری اطلاعات نسبت به پیاده سازی آن اقدامات لازم صورت گرفت.

وی سپس گفت: پس از اجرای موفقیت آمیز این پروژه در منطقه یوسف آباد تهران، با توجه به این که بانک اطلاعاتی شهرداری و پست با یکدیگر همگام می باشند اجرای آن در سایر بخش های تهران نیز امکان پذیر شد که به کمک دستگاه های مرتبط در تمام استان تهران در حال اجرا و پیاده سازی است.

در این جلسه مجریان بخش های مختلف این پروژه گزارش کوتاهی از پیشرفت و اقدامات صورت گرفته در بخش های مختلف را ارائه دادند.

 

 
حضور دکتر پزشکیان در جایگاه ریاست مجلسدکتر پزشکیان نائب رئیس اول مجلس دهمسخنرانی دکتر پزشکیان در همایش جشن پیروزی دکتر روحانی در تالار پتروشیمی تبریزبازدید دکتر پزشکیان بهمراه وزیر رفاه و استاندار آذربایجان شرقی از طرحهای این وزارتخانه در تبریزدیدار گرم و صمیمی با مردم در حاشیه بازدید از سیستان و بلوچستانحضور دکتر پزشکیان در جایگاه ریاست مجلسبازدید دکتر پزشکیان بهمراه معاون سازمان محیط زیست از آخرین وضعیت دریاچه ارومیهحضور دکتر پزشکیان نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در مناطق سیل زده آذربایجان
آمار بازدید کنندگان
mod_vvisit_counterامروز1518
mod_vvisit_counterدیروز2333
mod_vvisit_counterاین هفته17212
mod_vvisit_counterهفته گذشته19267
mod_vvisit_counterاین ماه50778
mod_vvisit_counterماه گذشته85778
mod_vvisit_counterکل بازدیدها3222538

در 20 دقیقه گذشته : 90
آی پی شما : 54.226.179.247
,
امروز : 30 دی 1396
اوقات شرعی


پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبریمجلس شورای اسلامیپایگاه اطلاع رسانی دولتپایگاه اطلاع رسانی آیت الله هاشمی رفسنجانی