آخرین اخبار و اطلاعیه ها


نقل قول منتسب به فرمانده انتظامی فارس توهین به مجلس است/ وزیرکشور در مجلس توضیح دهد
نایب رییس مجلس شورای اسلامی گفت: مطالب منتشر شده به نقل از فرمانده نیروی انتظامی ...

برگزاری جلسه هیأت‌رئیسه مجلس و رئیس جمهور با موضوع کابینه دولت دوازدهم
سخنگوی هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی از برگزاری جلسه هیأت رئیسه مجلس با حسن روحانی ...

آخرین اخبار حوزه انتخابیه


برگزاری سی امین جلسه گفتگوی دولت و بخش خصوصی در آذربایجان شرقی + گزارش تصویری
گزارش تصویری از سی امین جلسه گفتگوی دولت و بخش خصوصی در آذربایجان شرقی با حضور ...

شرط نایب رئیس مجلس برای واگذاری ماشین‌سازی تبریز
نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: مردم در رابطه با رفع بحران کارخانه ماشین‌سازی ...

جشن پیروزی دکتر روحانی در تالار پتروشیمی تبریز | گزارش تصویری
گزارش تصویری از جشن پیروزی دکتر روحانی در انتخابات ریاست‌جمهوری در تالار ...

گزارش تصویری | حضور و سخنرانی دکتر مسعود پزشکیان در دانشگاه فرهنگیان تبریز
حضور و سخنرانی دکتر مسعود پزشکیان نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در دانشگاه فرهنگیان ...

ایجاد سیستم‌های داده‌ای به نجات کشور از بحران کمک می‌کند
دکتر پزشکیان نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ایجاد سیستم‌های داده‌ای ...

مراسم گرامیداشت هفته معلم با حضور نائب رئیس مجلس شواری اسلامی | گزارش تصویری
مراسم گرامیداشت هفته معلم با حضور مسعود پزشکیان نائب رئیس مجلس شورای اسلامی در ...

اجرایی شدن پروژه GNAF دست اندازی به منابع ملی را قطع خواهد کرد

نوشته شده در : خرداد 24, 1396
   

دکتر پزشکیان با اشاره به اهمیت پروژه‌ی GNAF در سطح ملی و منافع حاصل از آن اظهار داشت: موضوع GNAF   دستیابی به داده های درست و  اطلاعات معتبر را فراهم می کند که در حال حاضر به علت نبود اطلاعات موثق اجرای پروژه های ملی یا متوقف و یا پیشرفت آهسته دارند.

 

 

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دکتر پزشکیان به نقل از روابط عمومی شرکت ملی پست، سیزدهمین جلسه کارگروه ملی GNAF در حضور نایب رییس مجلس شورای اسلامی برگزار شد. در این جلسه، علاوه بر دکتر پزشکیان، مهندس مهری، دکتر قائمی مدیرعامل شرکت فناوری اطلاعات شهرداری تهران، دکتر رجبی فرد مشاور عالی مدیرعامل پست و دکتر نجفی معاون فناوری اطلاعات و تجارت الکترونیک و سایر مسئولان و متولیان پروژه مذکور نیز حضور داشتند.

دکتر پزشکیان نایب رییس مجلس شورای اسلامی در سخنانی کوتاه با اشاره به اهمیت این پروژه در سطح ملی و منافع حاصل از آن اظهار داشت: موضوع GNAF   دستیابی به داده های درست و  اطلاعات معتبر را فراهم می کند که در حال حاضر به علت نبود اطلاعات موثق اجرای پروژه های ملی یا متوقف و یا پیشرفت آهسته دارند.

وی ادامه داد: این پروژه بسیار بزرگی برای پست است که در تغییر نگاه مسئولان دولتی نیز بسیار موثر خواهد بود.

نایب رییس مجلس اظهار داشت: برای پیشرفت سریع تر این پروژه باید پیش از اطلاع رسانی عمومی، ابتدا مسئولان ارشد کشور اطلاعات لازم در زمینه کاربردها و تأثیرات آن را دریافت کرده و از منافع حاصل از پیاده سازی آن آگاه شوند.

دکتر پزشکیان افزود: چنانچه این اقدام صورت پذیرد در پیشرفت پروژه و اختصاص منابع مالی از سوی مجلس نیز تاثیر بسزایی خواهد داشت و می تواند روند امور را تسریع بخشد.

وی تصریح نمود: کار بزرگ پست و سایر دستگاه های مرتبط با این پروژه، در کاهش معضلات مربوط به املاک و مکان و همچنین جلوگیری از دست اندازی به منابع ارضی کشور بسیار تاثیرگذار است و این امر در صورت توجیه به موقع و درست برای مسئولان ارشد کشور نیز از اهمیت زیادی برخوردار می باشد.

دکتر پزشکیان تأکید نمود: باید به روند پروژه تسریع بخشید و در کوتاهترین زمان دستگاه های اجرایی را از خدمات آن مطلع ساخت و این امر با کمک نیروهای نخبه دانشگاهی و بخش خصوصی امکان پذیر خواهد شد.

در این جلسه مهندس مهری با ارائه گزارش از روند اقدامات انجام شده در سال 96 اظهار داشت: از ابتدای سال جاری دستگاه های متولی این امر ضمن تدوین فاز دوم برنامه عملیاتی که در فاز دوم شامل 76 شهر و یک هزار روستاست، این پروژه را در سامانه نیپا به عنوان پروژه اولویت دار اقتصاد مقاومتی ثبت نموده و طراحی و راه اندازی بستر پایه نقشه و استانداردهای مرتبط را نیز به سرانجام رساندند.

وی ادامه داد: از دیگر اقداماتی که طی این مدت انجام شده می توان به طراحی و تدوین معماری IT پروژه ملی جی نف، توسعه نرم افزار ژئو کدینگ اطلاعات، تکمیل ژئو دیتابیس و آزمون آدرس های جی نف در شهرهای پایلوت، برگزاری کارگاه آموزشی برای کاربران پستی، تشکیل جلسات استراتژیک و فنی به صورت هفتگی و برگزاری نشست های سازمانی و استانی و همچنین نیروی های مسلح اشاره کرد.

وی همچنین به تشکیل جلسات و نشست های هفتگی اشاره و گزارش نشست های انجام شده با سازمان نقشه برداری و نیروهای مسلح را ارایه می دهد.

مدیرعامل پست با تاکید بر این که 100 درصد مراکز استان ها به این سرویس می پیوندند گفت: در جلسه قبل مقرر شد تا دستور العمل ها و نظام نامه های موجود بر روی پرتال مربوطه بارگذاری شود که خوشبختانه با همت مسئولان مربوطه محقق شده و اطلاعات مربوطه در دسترس می باشد.

دکتر رجبی فرد مشاور عالی مدیرعامل نیز با بیان این نکته که اجرایی شدن این پروژه موجب کاهش 40 درصدی نیروی انسانی خواهد شد افزود: باید برای تضمین پایداری و کاهش وابستگی سیستم به فرد و یا دستگاه دیگری نهایت تلاش خود را به کار بندیم.

وی اظهار امیدواری نمود تا کشور ایران نیز به جمع معدود کشورهایی که خدمات مکان محور را به صورت سیستماتیک ارائه می دهند پیوسته و شهروندان خود را از حیث کاهش هزینه و دردسرهای پیگیری منتفع نماید.

مشاور عالی مدیرعامل پست همچنین اجرای کامل این پروژه در کشور را منوط به همکاری دستگاه های ذیربط برشمرد و گفت: تعامل و پوشش دستگاه ها در فرآیند اجرای این پروژه از اهمیت زیادی برخوردار بوده و سرمایه گذاری در آن را قابل برگشت و سودآور خواهد کرد.

در ادامه دکتر قائمی مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات شهرداری تهران در خصوص اقدامات اجرا شده در شهر تهران اظهار داشت: در سال 1387 منطقه یوسف آباد به عنوان پایلوت طرح انتخاب شد و پس از جمع آوری اطلاعات نسبت به پیاده سازی آن اقدامات لازم صورت گرفت.

وی سپس گفت: پس از اجرای موفقیت آمیز این پروژه در منطقه یوسف آباد تهران، با توجه به این که بانک اطلاعاتی شهرداری و پست با یکدیگر همگام می باشند اجرای آن در سایر بخش های تهران نیز امکان پذیر شد که به کمک دستگاه های مرتبط در تمام استان تهران در حال اجرا و پیاده سازی است.

در این جلسه مجریان بخش های مختلف این پروژه گزارش کوتاهی از پیشرفت و اقدامات صورت گرفته در بخش های مختلف را ارائه دادند.

 

 
حضور دکتر پزشکیان در جایگاه ریاست مجلسدکتر پزشکیان نائب رئیس اول مجلس دهمسخنرانی دکتر پزشکیان در همایش جشن پیروزی دکتر روحانی در تالار پتروشیمی تبریزبازدید دکتر پزشکیان بهمراه وزیر رفاه و استاندار آذربایجان شرقی از طرحهای این وزارتخانه در تبریزدیدار گرم و صمیمی با مردم در حاشیه بازدید از سیستان و بلوچستانحضور دکتر پزشکیان در جایگاه ریاست مجلسبازدید دکتر پزشکیان بهمراه معاون سازمان محیط زیست از آخرین وضعیت دریاچه ارومیهحضور دکتر پزشکیان نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در مناطق سیل زده آذربایجان
آمار بازدید کنندگان
mod_vvisit_counterامروز2189
mod_vvisit_counterدیروز2360
mod_vvisit_counterاین هفته13348
mod_vvisit_counterهفته گذشته17463
mod_vvisit_counterاین ماه53954
mod_vvisit_counterماه گذشته85131
mod_vvisit_counterکل بازدیدها2723267

در 20 دقیقه گذشته : 39
آی پی شما : 54.196.74.142
,
امروز : 30 تیر 1396
اوقات شرعی


پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبریمجلس شورای اسلامیپایگاه اطلاع رسانی دولتپایگاه اطلاع رسانی آیت الله هاشمی رفسنجانی