آخرین اخبار و اطلاعیه ها


گزارش تصویری | برنامه زنده جهان آرا با حضور دکتر مسعود پزشکیان
برنامه تلویزیونی «جهان آرا» با حضور دکتر مسعود پزشکیان، نماینده مردم تبریز و نائب ...

امشب | حضور دکتر پزشکیان در برنامه زنده «جهان آرا» پیرامون اتفاقات اخیر کشور
برنامه تلویزیونی «جهان آرا» یکشنبه شب ۱۷ دی با حضور مسعود پزشکیان و درباره ...

تشکیل جلسه اضطراری نائب رئیس مجلس با رئیس کل بانک مرکزی/ پزشکیان برای رفع مشکلات صنایع استان، عازم تهران می‌شود
در پی تماس تلفنی روز گذشته دکتر پزشکیان با رئیس کل بانک مرکزی، وی برای حل مشکلات ...

جلسه بررسی مشکلات کار آفرینان تبریز با حضور نمایندگان مجلس و اعضای شورا برگزار شد
جلسه بررسی مشکلات کار آفرینان تبریز با حضور نایب رییس مجلس شورای اسلامی و رییس ...

آخرین اخبار حوزه انتخابیه


تشکیل جلسه اضطراری نائب رئیس مجلس با رئیس کل بانک مرکزی/ پزشکیان برای رفع مشکلات صنایع استان، عازم تهران می‌شود
در پی تماس تلفنی روز گذشته دکتر پزشکیان با رئیس کل بانک مرکزی، وی برای حل مشکلات ...

جلسه بررسی مشکلات کار آفرینان تبریز با حضور نمایندگان مجلس و اعضای شورا برگزار شد
جلسه بررسی مشکلات کار آفرینان تبریز با حضور نایب رییس مجلس شورای اسلامی و رییس ...

دکتر پزشکیان در جلسه با فرهنگیان ایلخچی: اختصاص مبلغی از محل صندوق توسعه ملی برای پرداخت بدهی‌های آموزش و پرورش
دکتر پزشکیان در این دیدار رعایت عدالت در مکانیسم‌های پرداخت را ضروری دانست و گفت: ...

گزارش تصویری | حاشیه‌های جلسه هم‌اندیشی اعضای خانه صنعت، معدن و تجارت با دکتر پزشکیان در تبریز
جلسه هم‌اندیشی اعضای خانه صنعت، معدن و تجارت استان آذربایجان شرقی با دکتر ...

گزارش تصویری - جلسه هم‌اندیشی اعضای خانه صنعت، معدن و تجارت استان آذربایجان شرقی با دکتر پزشکیان در تبریز
جلسه هم‌اندیشی اعضای خانه صنعت، معدن و تجارت استان آذربایجان شرقی با دکتر ...

نائب رئیس مجلس به تماشای نمایش «زنی که تابستان گذشته رسید» نشست
نائب رئیس مجلس با اشاره به مسئولیت اجتماعی هنرمندان، گفت: اهالی هنر به عنوان ...

اصلاح سیستم اطلاعات و داده‌ها تنها راه مقابله با فساد/ در کشور همه ساز خودشان را می‌زنند

نوشته شده در : آذر 28, 1396
   

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی تنها راه مقابله با فساد را اصلاح سیستم اطلاعات و داده ها در کشور دانست.

 

 

 

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دکتر پزشکیان، دکتر مسعود پزشکیان روز (دوشنبه 27 آذر) در سفر یک روزه خود به استان اصفهان، در جمع دانشجویان دانشگاه اصفهان حاضر شد و با تبریک روز دانشجو گفت: قدم اول برای حل مشکلات کشور این است که بدانیم مشکلات به سادگی و با شعار و حرف حل نخواهد شد.

دانشجویان چپ و راست به فکر آبادانی کشور بودند

وی با اشاره به دوران دانشجویی خود گفت: ما قبل از انقلاب و در زمان دانشجویی همچون شما اعتراض های بیشماری را به مسائل اجتماعی روز داشتیم با این تفاوت که در دانشگاه های قبل از انقلاب، چپ، راست، کمونیست و مجاهد خلق تنها به آبادانی کشور می اندیشیدند و همه طیف ها با همه اختلاف نظرها برای آبادانی کشور متفق القول بودند. امکان نداشت در دانشگاه قبل از انقلاب دانشجویان اجازه دهند یک ارکستر از سوی خواننده‌های آن زمان در دانشگاه برگزار شود، چرا که دانشجوی صاحب ایدئولوژی برای خود، شان قائل بود.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: همه دنیا می خواستند انقلاب اسلامی پیروز نشود، اما دانشجویان پشت انقلاب ایستادند و کسی زیر بار قلدری های آمریکا نرفت، بنابراین باید به فکر فردای کشور باشیم و شما دانشجویان بدانید فردا پس از قرار گرفتن در پست های مدیریتی این نقدها به خودتان باز می گردد.

پزشکیان با بیان اینکه اگر همه ما کارمان را درست انجام دهیم، کسی مانع نخواهد شد، افزود: اگر ساختاری عادلانه بسازیم و کار خود را درست انجام دهیم، آیا کسی می تواند جلوی ما را گرفته و بگوید چرا این کار را کردید؟ در واقع اینکه ما می خواهیم کاری را انجام دهیم، یک بحث است و اینکه آیا می توانیم خواسته خود را محقق سازیم، بحث دیگری است.

وی با ابراز تاسف از اینکه بسیاری از خادمان این مملکت در دوران دفاع مقدس شهید شدند، اظهار کرد: متاسفانه برخی از دلسوزان نیز به دلیل عدم کسب مهارت های لازم توان ایجاد تغییرات را ندارند، هر چند عده ای هم از مسیر منحرف شدند و جلوی پول، مقام و پست کم آوردند.

تشکیل سیستم اطلاعاتی داده ها؛ قدم اول حل مشکلات در کشور

پزشکیان بزرگترین مشکل فعلی کشور را فساد دانست و افزود: معتقدم قدم اول برای حل این مشکل شفاف سازی سیستم اطلاعاتی و داده ها است. در واقع برای نوشتن نسخه درمان مشکلات متعدد باید ابتدا داده ها را جمع آوری کنیم و حل مشکلات تخصصی دنبال شود، بنابراین از دانشگاه انتظار است که برای آینده نقشه راه داشته باشد.

وی خطاب به دانشجویان با بیان اینکه فردای این مملکت را برای مبارزه با ظلم آماده کنید، گفت: متاسفانه هنوز نتوانستیم در بسیاری از مسائل به نگاه مشترک برسیم، در حالی که برای ساختن یک سیستم باید ابتدا به قدم و زبان مشترک رسید، در واقع افراد پس از رسیدن به ریاست نباید فکر کنند می توانند هر کاری دوست دارند، انجام دهند.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: برای حل هر مشکلی صدها راه حل وجود دارد، اما چرا ما نمی توانیم مشکلاتمان را حل کنیم؟ من دلیل این مسئله را نداشتن روش و مسیر راه می دانم، بنابراین بدون شک این مشکلات توسط خود ما ایجاد شده است.

در کشور همه ساز خودشان را می زنند

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه چرا در کشور همه ساز خودشان را می زنند؟ گفت: به یقین حل مشکلات جامعه ساده نیست، اما این مشکلات با فریاد زدن هم حل نخواهد شد.

پزشکیان بیان کرد: دعواهای ما همیشه بر سر پول، پست و نان بوده است و هیچگاه بر سر خدمت دعوا نداشته ایم، بنابراین نباید توقع داشت مملکت آباد شود. واقعیت دیگر کم تحملی ما در مقابل یکدیگر است، در حالی که باید بپذیریم همه نباید مثل هم فکر کنند و در قرآن هم این موضوع به صراحت آمده است.

وی افزود: به زور نمی شود مردم را مسلمان کرد، اگر خدا می خواست همه مسلمان باشند، به یقین خود این قدرت و توانمندی را داشت. من از دانشجویان می خواهم در برابر ظلم بایستند و بدانند افراد داناتر بدون شک کارها را بهتر انجام می دهند، پس نباید با هم دعوا کنیم.

نایب رئیس مجلس در بخش دیگری از سخنان خود گفت: از این شاخه به آن شاخه پریدن آن هم در فضای دانشگاهی نشان از توسعه نیافتگی است، البته دانشگاه جای این حرف ها نیست که مثلا بگوییم سپاه و بسیج پول از دولت نمی گیرند و خودشان درآمد کسب کرده و به مناطق زلزله زده کمک می کنند.

وی یکی از مشکلات کشور را انتخاب مدیرانی دانست که حزبی و جناحی فکر می کنند و در ادامه با بیان اینکه برای حل میلیون ها مشکل موجود در کشور باید به وحدت برسیم، گفت: ما در مجلس مشکل بودجه نویسی داریم، چرا که در حین بودجه نویسی برای همه پروژه ها پول مصوب می کنیم در حالی که پولی در کشور وجود ندارد، اما ما آن را قانون می کنیم.

* احمدی نژاد با داشتن اعتبار 10 هزار میلیارد تومان، 600 هزار میلیارد تومان طرح کلنگ زنی کرد

پزشکیان با تاکید بر اینکه بودجه نویسی امری تخصصی و پیچیده است، افزود: احمدی نژاد 600 هزار میلیارد تومان در این مملکت کلنگ بر زمین زد، در حالی که کل اعتبار کمتر از 10 هزار میلیارد تومان است.

وی در پاسخ به سوال یکی از دانشجویان مبنی بر اینکه چرا قوه قضائیه دادگاه ها را علنی نمی کند، گفت: نمی دانم، البته این سوال من نیز از قوه قضائیه است و تا جایی که بتوانم برای رسیدن به پاسخ این سوال تلاش خواهم کرد.

نایب رئیس مجلس همچنین در پاسخ به این سوال که چرا اکثر سوالات دانشجویان را با گزینه "نمی دانم" یا "بلد نیستم" پاسخ می دهد و اینکه اگر نمی دانید، چرا یک صندلی را به اسم خدمت در مجلس اشغال کرده اید، گفت: دلیل همین نوع تفکر شما است، چرا که یک فرد همه فن حریف می خواهید. یک همه‌چیزدان مانند احمدی نژاد! در حالی که هر مدیری باید در یک حوزه مشخص کار کند نه آنکه به همه حوزه ها ورود کرده بی آنکه تاثیرگذاری مشخصی داشته باشد.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: اولویت من در مجلس قانونمند کردن و شفاف سازی داده هاست، لذا به شما دانشجویان می گویم تا زمانی که به دنبال سوپرمن برای حل مشکلات تان باشید راه به جایی نخواهیم برد.

پزشکیان همچنین درخصوص اضافه شدن حقوق نمایندگان مجلس گفت: اگر چه این افزایش 70 درصدی حقوق نمایندگان مطرح شده اما هنوز به تصویب نرسیده است، من به صراحت می گویم حقوق نمایندگان مجلس از رانندگان آنها نیز کمتر است و البته می توانم این موضوع را با سند و مدرک ثابت کنم.

وی با بیان اینکه اظهارنظرها در این خصوص که برجام مشکلی را حل نکرده است، درست نیست، افزود: قبل از برجام، روزانه 1000 میلیارد تومان از منابع انرژی ما به جیب عربستان، کویت، قطر و... می رفت، بنابراین نمی توان گفت برجام بی فایده بوده است و اگر برجام نبود، کشتی های ما همچنان در دریا سرگردان بودند.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه تنها با شفاف سازی سیستم داده ها می توان جلوی فساد را گرفت، گفت: مکانیزم غلط پرداخت باید در کشور اصلاح شود.

همچنین فریده اولادقباد نماینده مردم تهران و عضو هیات رءیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات با حضور در این جلسه به سوالات دانشجویان درخصوص برخی از مطالبات زنان همچون حضور در ورزشگاه ها، دلیل و نتیجه دیدار فراکسیون زنان با مراجع قم، سفر وی به کرمانشاه پاسخ داد.

 
حضور دکتر پزشکیان در جایگاه ریاست مجلسدکتر پزشکیان نائب رئیس اول مجلس دهمسخنرانی دکتر پزشکیان در همایش جشن پیروزی دکتر روحانی در تالار پتروشیمی تبریزبازدید دکتر پزشکیان بهمراه وزیر رفاه و استاندار آذربایجان شرقی از طرحهای این وزارتخانه در تبریزدیدار گرم و صمیمی با مردم در حاشیه بازدید از سیستان و بلوچستانحضور دکتر پزشکیان در جایگاه ریاست مجلسبازدید دکتر پزشکیان بهمراه معاون سازمان محیط زیست از آخرین وضعیت دریاچه ارومیهحضور دکتر پزشکیان نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در مناطق سیل زده آذربایجان
آمار بازدید کنندگان
mod_vvisit_counterامروز1207
mod_vvisit_counterدیروز3392
mod_vvisit_counterاین هفته9846
mod_vvisit_counterهفته گذشته19267
mod_vvisit_counterاین ماه43412
mod_vvisit_counterماه گذشته85778
mod_vvisit_counterکل بازدیدها3215172

در 20 دقیقه گذشته : 30
آی پی شما : 54.90.217.44
,
امروز : 27 دی 1396
اوقات شرعی


پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبریمجلس شورای اسلامیپایگاه اطلاع رسانی دولتپایگاه اطلاع رسانی آیت الله هاشمی رفسنجانی