آخرین اخبار و اطلاعیه ها


گزارش تصویری | برنامه زنده جهان آرا با حضور دکتر مسعود پزشکیان
برنامه تلویزیونی «جهان آرا» با حضور دکتر مسعود پزشکیان، نماینده مردم تبریز و نائب ...

امشب | حضور دکتر پزشکیان در برنامه زنده «جهان آرا» پیرامون اتفاقات اخیر کشور
برنامه تلویزیونی «جهان آرا» یکشنبه شب ۱۷ دی با حضور مسعود پزشکیان و درباره ...

تشکیل جلسه اضطراری نائب رئیس مجلس با رئیس کل بانک مرکزی/ پزشکیان برای رفع مشکلات صنایع استان، عازم تهران می‌شود
در پی تماس تلفنی روز گذشته دکتر پزشکیان با رئیس کل بانک مرکزی، وی برای حل مشکلات ...

جلسه بررسی مشکلات کار آفرینان تبریز با حضور نمایندگان مجلس و اعضای شورا برگزار شد
جلسه بررسی مشکلات کار آفرینان تبریز با حضور نایب رییس مجلس شورای اسلامی و رییس ...

آخرین اخبار حوزه انتخابیه


تشکیل جلسه اضطراری نائب رئیس مجلس با رئیس کل بانک مرکزی/ پزشکیان برای رفع مشکلات صنایع استان، عازم تهران می‌شود
در پی تماس تلفنی روز گذشته دکتر پزشکیان با رئیس کل بانک مرکزی، وی برای حل مشکلات ...

جلسه بررسی مشکلات کار آفرینان تبریز با حضور نمایندگان مجلس و اعضای شورا برگزار شد
جلسه بررسی مشکلات کار آفرینان تبریز با حضور نایب رییس مجلس شورای اسلامی و رییس ...

دکتر پزشکیان در جلسه با فرهنگیان ایلخچی: اختصاص مبلغی از محل صندوق توسعه ملی برای پرداخت بدهی‌های آموزش و پرورش
دکتر پزشکیان در این دیدار رعایت عدالت در مکانیسم‌های پرداخت را ضروری دانست و گفت: ...

گزارش تصویری | حاشیه‌های جلسه هم‌اندیشی اعضای خانه صنعت، معدن و تجارت با دکتر پزشکیان در تبریز
جلسه هم‌اندیشی اعضای خانه صنعت، معدن و تجارت استان آذربایجان شرقی با دکتر ...

گزارش تصویری - جلسه هم‌اندیشی اعضای خانه صنعت، معدن و تجارت استان آذربایجان شرقی با دکتر پزشکیان در تبریز
جلسه هم‌اندیشی اعضای خانه صنعت، معدن و تجارت استان آذربایجان شرقی با دکتر ...

نائب رئیس مجلس به تماشای نمایش «زنی که تابستان گذشته رسید» نشست
نائب رئیس مجلس با اشاره به مسئولیت اجتماعی هنرمندان، گفت: اهالی هنر به عنوان ...

فضای دانشگاه‌ها نسبت به گذشته بهتر شده است/ دائما دعوا می‌کنیم بدون آنکه نقشه مدیریتی بهتری داشته باشیم

نوشته شده در : آذر 29, 1396
   

نایب رئیس مجلس با اشاره به اینکه دانشگاه و دانشگاهیان باید بتوانند برای فضای مملکت نسخه بپیچند، تصریح کرد: یاد گرفته‌ایم دائما دعوا کرده و همدیگر را نقد کنیم؛ بی‌آنکه نقشه مدیریتی بهتری را برای اجرا داشته باشیم.

 

 

 

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دکتر پزشکیان به نقل از خبرگزاری خانه ملت، دکتر مسعود پزشکیان نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی روز (دوشنبه، 27 آذرماه) در سفر یک روزه خود به اصفهان به مناسبت ایام گرامیداشت مقام دانشجو، با حضور در جمع دانشجویان دانشگاه صنعتی اصفهان در مورد مسائل روز کشور و دغدغه های دانشجویان سخنرانی کرد.

فضای امروز دانشگاه ها نسبت به گذشته بهتر شده است

وی در ابتدای صحبت خود با تشکر از دعوت انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه صنعتی اصفهان، گفت: امروز می خواهم دیدگاه خودم را نسبت به برخی از مسائل با شما در میان بگذارم و آن اینکه برای دفاع از حق و آزادی باید روشی ماندگار را به کار گرفت، بارها گفته ام و باز هم می گویم انقلابی بودن مهم نیست بلکه انقلابی ماندن مهم است این بدان معنا است که انسان ها بر روی اعتقادات خود پافشاری کنند و حتی تا پای جانشان بروند.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه فضای امروز دانشگاه ها نسبت به گذشته بهتر شده است، گفت: اجازه ندهید دیگران بر این فضا تاثیر منفی بگذارند، معتقدم دانشجو فردی است که برای آینده ایده دارد اگر قرار است فردا بهتر از امروز شود باید بتواند این ایده ها را دنبال کند.

وی با اشاره به دوران دانشجویی خود، اضافه کرد: در زمان دانشجویی اعتقاد داشتیم اگر درست درس بخوانیم و خودمان را درست تربیت کنیم می توانیم تغییرات اساسی و عمیقی در جامعه ایجاد کنیم اما در ادامه بسیاری از ما انقلابی ها مغلوب پول، پست، مقام و ... شدیم و اهداف اولیه خود را فراموش کردیم چرا که برای تربیت درست خود، وقت نگذاشته ایم بنابراین به شما دانشجویان توصیه می کنم برای حذف فسادها، بی عدالتی ها و عدم آزادی ابتدا برای تربیت خود تلاش کنیم.

پزشکیان با بیان اینکه در دوران دانشجویی کتابی به نام «جنگ بی پایان» خوانده است، درباره گفته های این کتاب و ارتباط آن با مسائل روز منطقه و جنگ های پی در پی توضیح داد: آمریکا و بحث دشمن ستیزی مسئله دیگری است که باید به آن توجه کرد، امروز 30 درصد منابع و سرمایه های جهان در دست آمریکا است و قلدری به نام ترامپ همه را تهدید می کند و واقعیت این است که توان ضربه زدن هم دارد.

در حالی بسیار گرسنه داریم که بر روی منابع بیشماری خوابیده ایم

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره مجدد به محتویات کتاب جنگ بی پایان گفت: در این کتاب نوشته بود آمریکا تمام منابع و سرمایه های جهان سوم را به غارت می برد، افراد آزادیخواه و آگاه در مقابل این چپاول ها ساکت نمی نشینند و این ساکت ننشستن باعث به راه افتادن جنگ ها می شود لذا تا زمانی که تفکر به دست آوردن سرمایه و منابع جهان سوم از سوی آمریکا وجود داشته باشد و افراد آگاهی نیز در مقابل این تفکر بایستند جنگ ها ادامه خواهد داشت.

وی با بیان اینکه کشورهای منطقه ضعف دارند و آمریکا از این ضعف استفاده می کند، اظهار کرد: آمریکا از ضعف کشورهای منطقه سوءاستفاده کرده و علاوه بر فروش اسلحه هر غلط دیگری را می کند و این یعنی جنگ بی پایان.

پزشکیان غارت مغزها و اندیشه ها را نوع دیگری از چپاول از سوی آمریکا دانست و افزود: آن ها حتی بهترین استعدادها را هم از آن خود می کنند و این مصداق بارز دکتر شریعتی است که می گوید؛ اگر ملتی بر روی طلا هم بخوابد اما «نداند»؛ باز هم از گرسنگی می میرد اما اگر «بداند» از سنگ طلا درست می کند. ما در حالی بسیار گرسنه داریم که بر روی منابع بیشماری خوابیده ایم و این بدان معنا است که ما هم نمی دانیم.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در حالی سالانه بسیاری دانشجو در رشته ها و مقاطع مختلف از دانشگاه های مختلف فارغ التحصیل می شوند که هنوز نمی دانیم می خواهیم با آن ها چکار کنیم و به همین دلیل است که الاماشاالله تحصیلکرده بیکار در کشور داریم.

دانشجو باید برای فردای مملکت نسخه بپیچد/مشکل اصلی نداشتن روش و راه حل است

وی بیان کرد: دانشگاه و دانشگاهیان باید بتوانند برای فضای مملکت نسخه بپیچند اما این اتفاق نمی افتد چرا که راه حل ندارد در واقع اصلی ترین مشکل در نداشتن روش و راه حل است، ما یاد گرفته ایم دائما دعوا کرده و همدیگر را نقد کنیم بی آنکه نقشه مدیریتی بهتری را برای اجرا داشته باشیم.

ندانستن شیوه گفتگوی درست؛ مشکل اصلی تصمیم گیری در کشور

پزشکیان ندانستن راه های چگونه گفتگو کردن را مشکل اصلی تصمیم گیری در تمام امورات کشور و دستگاه ها همچون دولت، مجلس و دانشگاه ها دانست.

حضور سخنگوی قوه قضائیه در دانشگاه به معنای آن است که حاضر به شنیدن شده است

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در واکنش به بیانیه یکی از دانشجویان این دانشگاه در خصوص اقدام متفاوت سخنگوی قوه قضائیه در یکی از دانشگاه های کشور، گفت: همین که سخنگوی یک قوه به دانشگاه می رود و حاضر به شنیدن می شود بدان معنا است که فضا برای حرف زدن دو طرفه و نزدیک شدن ذهن ها و تفکرات یکدیگر باز شده است در نتیجه باید نوع گفتگو را تغییر داد تا در ادامه چنین عکس العمل هایی هم از چنین شخصی دیده نشود، در واقع احترام به یکدیگر نشان از توسعه یافتگی دارد.

شفاف سازی سیستم داده ها قدم نخست حل مشکلات

وی شفاف سازی داده های مالی را قدم نخست برای حل مشکل اعم از فساد و بی عدالتی در کشور دانست و گفت: این مشکلات حل نخواهند شد مگر آنکه سیستم داده ها شفاف شده و ما اطلاعات درستی از مسائل مالی کشور در تمام ابعاد داشته باشیم.

وی افزود: اگر سیستم داده‌ها اصلاح شود  هیچ فردی نخواهد توانست زمین‌خواری کرده، رشوه بگیرد، قاچاق کند و یا هزاران کار خلاف دیگری را به بار آورد بنابراین دانشگاه باید به این موضوع ورود کرده و زیرساخت‌های علمی مورد نیاز آن را فراهم کند چرا که تا زمانی که سیستم اصلاح نشود تغییر دادن مدیران راه به جایی نخواهد برد.

دانشگاه باید شعار را با شعور همراه کند

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دانشگاه‌ها باید شعار را با شعور همراه کنند، گفت: شما امروز با رفتارهای هیجانی همه را نقد می کنید اما فردا باید برای حل مشکلات جامعه برنامه ارائه دهید.

بنابراین گزارش مسعود پزشکیان در ادامه این جلسه به سوالات نمایندگان تشکل‌های مختلف دانشجویی پاسخ داد.

وی در پاسخ به سوال نماینده بسیج دانشجویی این دانشگاه در خصوص جایگاه حقوقی مجلس در موضوع حصر و دیگر مسائلی که به مطالبه عمومی مردم تبدیل شده، توضیح داد: شهید بهشتی می‌گوید اگر جامعه‌ای را از بیرون نگریستید و آنها را منصف و عادل دیدید به یقین آنها پیرو اسلامند چرا که اسلام دین عدالت و آزادگی است و ما باید در کشوری که اسلام را با خود به همراه دارد عدالت را برقرار کنیم اما آیا در کشور بر اساس عدالت با مردم رفتار می‌شود؟ آنها که مدعی عدالت هستند بیایند بگویند عدالت در کجاها رعایت شده است.

پزشکیان تاکید کرد: باید با یکدیگر گفت وگو کنیم و حاضر به شنیدن نیز شویم و فقط به دنبال پاسخ‌های آماده نباشیم در عین حال وحدت را یکی از مسائل مهم و نیاز مبرم امروز جامعه دانست.

وی ادامه داد: حضرت علی (ع) در وصیت‌نامه خود می‌گوید وحدت برای مسلمانان از سال‌ها نماز و روزه بهتر است. ایشان در جای دیگر می‌گویند خدا، کتاب و پیامبر مسلمانان یکی است این در حالی است که ما در جامعه با اختلافاتی روبرو هستیم که باید آنها را حل کرده و عبور کنیم نه آن که سال‌ها این دعواها را ادامه دهیم.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: ما انقلاب کردیم که انصاف، عدالت، برادری و اخلاق مداری را در جامعه پیاده کنیم این در حالی است که خداوند می فرماید ما گذشتگان را به سختی انداختیم تا مشخص شود چه کسی راستگو و چه کسی دروغگو است.

مجلس به ماجرای ممنوعیت انتخاب اقلیت‌های دینی برای شورای شهر ورود کرد

وی همچنین در ادامه پاسخگویی به سوالات و اظهارنظرهای دانشجویان گفت: مجلس در جریان اینکه انتخاب اقلیت‌های مذهبی همچون زرتشتی‌ها برای شوراهای شهر ممنوع بود اقدام به بررسی موضوع و ورود به آن کرد اما واقعیت این است که هر تصمیمی از سوی مجلس گرفته شود می‌تواند با مخالفت شورای نگهبان روبرو شود.

پزشکیان تصریح کرد: مشکلات متعددی در کشور وجود دارد مثلاً اینکه یک رئیس جمهور در ابتدا بالای 20 میلیون رأی می‌آورد اما پس از چند سال مسئله‌دار می‌شود، شما در کشور رئیس جمهور و نخست‌وزیری را پیدا کرده اید که عاقب بخیر شده باشد؛ اما مسئله این است که برای حل این مشکلات چه باید کرد، پیشنهاد می‌کنم به هم کمک کرده تا بتوانیم عیوب یکدیگر را کم کنیم.

وی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه مجلس برای مبارزه با فساد چه قدم‌هایی برداشته است، توضیح داد: نمایندگان هر روز بر علیه فساد و بی‌عدالتی نطق می‌کنند اما آیا با این نطق‌ها مشکل حل می‌شود؟ حل این ماجرا نیازمند روش‌های علمی است. برای هر کاری روشی وجود دارد اما ما به این روش‌ها مسلط نبوده و به اصطلاح آنها را بلد نیستیم.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: یک بار خبرنگاری درباره FATF از من سوال کرد و من گفتم نمی‌دانم، این پاسخ من از سوی جامعه رسانه‌ای سیاسی شد و آنها نوشتند نماینده‌ای نمی‌داند FATF  چیست، اما معتقدم من به ندانستن خود آگاهم اما آنها نمی‌دانند که نمی‌دانند.

پزشکیان اضافه کرد: تمامی مشکل ما این است که بر اساس یک روش درست جلو نرفته‌ایم و لذا پیگیری‌های نمایندگان در مجلس تا زمانی که ساختار اطلاع‌رسانی و داده‌ها شفاف نشود، بی‌فایده است.

وی همچنین درباره خبر افزایش حقوق نمایندگان در لایحه بودجه سال 97 گفت:حقوق نمایندگان 5 میلیون است، هر چند شخصاً حقوقم را از هیأت علمی دانشگاه گرفته و پولی از مجلس دریافت نمی‌کنم و اگر امروز قرار است حقوق نمایندگان به هر دلیلی درست یا غلط اضافه شود و شما آن را عادلانه نمی‌ببینید به همان دلیل است که بارها به آن تأکید کردم، در واقع تا مکانیزم پرداخت شفاف نشود این مشکلات و بی‌عدالتی‌ها ادامه خواهد داشت.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: شخصاً با وجود اینکه روابط و شرایط  مناسبی داشته‌ام اما تاکنون مطب نزده و از دولت سهام و وام نگرفته‌ام و عمل‌های جراحی را رایگان انجام می‌دهم در حالی که می‌توانم برای هر کدام حداقل 20 میلیون تومان دریافت کنم و این به معنای آن است که از خودم شروع کرده‌ام.

پزشکیان ادامه داد: من حاضرم هر کس را که بخواهد به خانه خود ببرم، غذا خوردن و زندگی من را از نزدیک ببیند و این که می‌گویید من اسکورت دارم تهمتی بیش نیست چرا که هرگز در تبریز از اسکورت استفاده نکرده‌ام و امروز حتی از پاویون فرودگاه‌ها نیز استفاده نمی کنم و هر هفته همچون مردم عادی به تبریز می روم و در روستاها از نزدیک با مردم دیدار دارم.

وی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه شما عضو لیست امید هستید و مردم از نمایندگان عضو این لیست انتظاراتی دارند، گفت: در تبریز به لیست امید رأی ندادند، در دوره های قبل نیز اصولگرایان و اصلاح طلبان من را در لیست خود قرار ندادند و خودم رأی مردم را به دست آوردم.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه من اگر جوابگوی مردم نبودم اینجا چه کار می‌کردم، گفت: اگر خود را مدیون مردم نمی دانستم بیمارستان خصوصی می‌زدم در حالی که این کار را نکردم با اینکه شرایط و روابطش را داشتم و لذا تاکنون به هر آنچه که گفته‌ام جامه عمل پوشانده‌ام و اگر هر یک از تهمت‌هایی که به من زده شد ثابت شود، حاضرم هر تاوانی پس دهم.

وی در پایان گفت: من جراح قلب بودم اما در کوه همراه فرزندانم کارگری می کردم تا برای مردم خانه بهداشت ساخته شود و من به این کارگری‌هایم برای مردم افتخار می کنم./

 
حضور دکتر پزشکیان در جایگاه ریاست مجلسدکتر پزشکیان نائب رئیس اول مجلس دهمسخنرانی دکتر پزشکیان در همایش جشن پیروزی دکتر روحانی در تالار پتروشیمی تبریزبازدید دکتر پزشکیان بهمراه وزیر رفاه و استاندار آذربایجان شرقی از طرحهای این وزارتخانه در تبریزدیدار گرم و صمیمی با مردم در حاشیه بازدید از سیستان و بلوچستانحضور دکتر پزشکیان در جایگاه ریاست مجلسبازدید دکتر پزشکیان بهمراه معاون سازمان محیط زیست از آخرین وضعیت دریاچه ارومیهحضور دکتر پزشکیان نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در مناطق سیل زده آذربایجان
آمار بازدید کنندگان
mod_vvisit_counterامروز1209
mod_vvisit_counterدیروز3392
mod_vvisit_counterاین هفته9848
mod_vvisit_counterهفته گذشته19267
mod_vvisit_counterاین ماه43414
mod_vvisit_counterماه گذشته85778
mod_vvisit_counterکل بازدیدها3215174

در 20 دقیقه گذشته : 31
آی پی شما : 54.90.217.44
,
امروز : 27 دی 1396
اوقات شرعی


پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبریمجلس شورای اسلامیپایگاه اطلاع رسانی دولتپایگاه اطلاع رسانی آیت الله هاشمی رفسنجانی