آخرین اخبار و اطلاعیه ها


مسعود پزشکیان نمایشگاه نمونه آثار و اسناد کتابخانه مجلس را افتتاح کرد + تصاویر
نایب رئیس مجلس نمایشگاه نمونه آثار و اسناد کتابخانه مجلس را همزمان با هفته کتاب در ...

نائب رئیس مجلس به تماشای نمایش «زنی که تابستان گذشته رسید» نشست
نائب رئیس مجلس با اشاره به مسئولیت اجتماعی هنرمندان، گفت: اهالی هنر به عنوان ...

با داد و بیداد و اتهام زدن خشکسالی حل نخواهد شد/ برای احیاء دریاچه ارومیه باید تناسب بین تولید و مصرف را حفظ کرد
وقتی آب کم است به تناسب باید مصرف را نیز کاهش دهیم و اگر رعایت نشود و بی‌رویه به ...

مجمع تشخیص مصلحت هر چه سریعتر مساله سپنتا نیکنام را حل کند
نایب رییس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر ضرورت حفظ انسجام و سرمایه اجتماعی کشور از ...

اعتراض به طرح برندینگ توزیع سوخت در کشور/ جایگاه داران آذربایجان دست به دامن نمایندگان شدند
طرح جدید وزارت نفت برای برندینگ جایگاه های سوخت و خصوصی سازی پخش فرآورده های نفتی، ...

آخرین اخبار حوزه انتخابیه


نائب رئیس مجلس به تماشای نمایش «زنی که تابستان گذشته رسید» نشست
نائب رئیس مجلس با اشاره به مسئولیت اجتماعی هنرمندان، گفت: اهالی هنر به عنوان ...

با داد و بیداد و اتهام زدن خشکسالی حل نخواهد شد/ برای احیاء دریاچه ارومیه باید تناسب بین تولید و مصرف را حفظ کرد
وقتی آب کم است به تناسب باید مصرف را نیز کاهش دهیم و اگر رعایت نشود و بی‌رویه به ...

اعتراض به طرح برندینگ توزیع سوخت در کشور/ جایگاه داران آذربایجان دست به دامن نمایندگان شدند
طرح جدید وزارت نفت برای برندینگ جایگاه های سوخت و خصوصی سازی پخش فرآورده های نفتی، ...

از طریق مجلس، پیگیر رفع کمبودهای هلال‌احمر خواهیم بود
دکتر مسعود پزشکیان نائب رئیس مجلس شورای اسلامی در بازدیداز پایگاه جاده ای هلال ...

بازدید دکتر پزشکیان از برخی از پروژه‌های عمرانی شهرستان آذرشهر / گزارش تصویری
گزارش تصویری از بازدید دکتر پزشکیان از برخی از پروژه‌های عمرانی شهرستان ...

بازدید دکتر پزشکیان از واحدهای صنعتی شهرستان آذرشهر / گزارش تصویری
گزارش تصویری از بازدید دکتر پزشکیان نایب رئیس مجلس شورای اسلامی از برخی از ...

اصلا قبول ندارم مدیریت یعنی بیست ساعت کار کردن/ مدیریت یعنی کار را توسط دیگران انجام دادن

نوشته شده در : اردیبهشت 29, 1392
   

دکتر پزشکیان گفت: یکی از تعاریف مدیریت این است که کار را توسط دیگران انجام دادن؛ برای یک رئیس دولت اصلا برازنده نیست که برود در یک استان بنشیند و نقشه استان را بکشد، پس استاندار را برای چی گذاشته است؟ در این دنیایی که الان مدیریت انجام می‌شود برود در یک روستایی که بگوید اینجا راه بکشند شاید از نظر عوام خیلی چیز خوبی باشد ولی از نظر علمی مسخره است.

 

 

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دکتر پزشکیان، وی امروز 29 اردیبهشت ماه در گفتگو با پایگاه خبری 598 با اشاره به کهولت سن آقای هاشمی افزود: من اصلا قبول ندارم مدیریت یعنی بیست ساعت کار کردن؛ چون یکی از تعاریف مدیریت این است که کار را توسط دیگران انجام دادن. رئیس دولت اصلا برازنده این نیست برود در یک استان بنشیند نقشه استان را بکشد، پس استاندار را برای چی گذاشته است؟

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس نهم شورای اسلامی گفت: کسی که هواپیما را بالا می‌فرستد کار خاصی نمی‌کند، نشسته فقط مانیتورها را نگاه و کنترل می‌کند. در این دنیایی که الان مدیریت انجام می‌شود برود در یک روستایی که بگوید اینجا راه بکشند؟! شاید از نظر عوام خیلی چیز خوبی باشد ولی از نظر علمی مسخره است.

وی افزود: از نظر علمِ مدیریت معلوم است که نقشه راه را چه‌جور می‌توان کشید که یک دفعه نقشه می‌کشند بعد به مجریان می‌گویند بروید کار انجام دهید و سیستم را نظاره می‌کنند، نه اینکه یک مدیر ارشد برود در روستایی بگوید اینجا جاده می‌خواهد، جاده بکشید! این اصلا غیرعلمی و غیرکارشناسی است اینکه بنشینید در یک استان و بعد بگویید در یک سفر ما پانصد الی هزار تا پروژه امضا کردیم، نتیجه این می‌شود که دریایی از تعهدات ایجاد کرده باشیم که منابعی برایش وجود ندارد و توقعات هم در جامعه ایجاد کردید.

این نماینده مردم در خانه ملت تصریح کرد: کشور را باید با سیاست و برنامه درست و بعد نظارت در برنامه جلو برد و مجری‌ها آدم‌هایی هستند که نشستند عملیات می‌کنند و اگر سیستم نظارتی را درست کنیم با سیستم نظارتی، کارشناسان ارشد همه چیز را کنترل می‌کنند و بالاخره جلسه‌ی دولت، هفته‌ای یک بار دو بار وجود دارد البته ما که در دولت بودیم تصور می‌کنم آن جلسات خیلی از مطالبش قابل حذف بود و می‌شود در جلسه آن را مطرح نکرد. در دنیا مثلا رئیس جمهور آمریکا یک ماه تفریح خودش را انجام می‌دهد و بیشتر از وقت اداری هم کار نمی‌کند و دنیا را هم کنترل می‌کنند اما ما 24 ساعت در حال دویدن هستیم و یک مملکت را یک شهر را نمی‌توانیم کنترل کنیم، گیر ما کجاست؟

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری افزود: آن‌ها مرخصیشان را می‌روند، تعطیلاتشان را هم دارند به تفریح خودشان هم می‌رسند و دنیا را هم کنترل می‌کنند ولی ما 24 ساعته می‌دویم و یک شهر را نمی‌توانیم کنترل کنیم؟ گیر کجاست؟ این ادبیاتی که فکر کنیم مدیر باید همه جا برود و همه کارها را بکند باید دید در کدام رفرانس علمی نوشته‌اند و در کجای دنیا این کار را می‌کنند که ما می‌خواهیم آن را انجام دهیم؟ فقط این برای کارهایی است که ما می‌خواهیم در این مملکت انجام دهیم.

وی تاکید کرد: رییس جمهور باید نظارت کند و سیاست‌گذاری کند، برنامه می‌نویسد و برنامه‌اش را نظارت می‌کند، مجلس هم نظارت می‌کندت. اما مجلس نظارت بر قانونی که نوشته، می‌کند رییس جمهور نظارت بر برنامه‌ای که داده می‌کند. یک ارزیابی درونی داریم و یک ارزیابی بیرونی داریم، مجلس از دولت به عنوان یک ارزیاب بیرونی عمل می‌کند و معنای این حرف این نیست که دولت از خودش ارزیابی نداشته باشد. در درون دولت هم وقتی دولت از یک وزارت خانه می‌خواهد ارزیابی کند ارزیابی دولت از وزارت خانه یک ارزیابی بیرونی است و وزارت خانه هم از خودش ارزیابی می‌کند که ارزیابی درونی است و بعد هم یک سازمانی بر همه ی اینها ارزیابی می‌کند. شما می‌دانید که در خودسازی می‌گویند مشارطه،مراقبه  و محاسبه؛ یک آدمی با خودش شرط می‌گذارد، در طول روز مراقبت می‌کند و شب هم محاسبه می‌کند و دلیل نمی‌شود که در اداره هم از آدم مراقبت نکنند.

کاندیدای انتخابات آتی گفت: درباره ی حضور آقای هاشمی در رقابت های انتخاباتی ریاست جمهوری اظهار می‌دارد: حضور آقای هاشمی در انتخابات باعث یک شور و شوق دیگری شد و علی رغم اینکه تا لحظه آخر نیامده بود وقتی آمد در بازار هم تاثیر داشت و در رسانه و گروه‌ها و جناح‌ها نیز تاثیر داشت خود این جریانات معادلاتشان را بهم ریخت به نظر من خود همه اینها می‌تواند در  ایجاد حماسه سیاسی موثر باشد و فقط انتظار این را داریم آن دسته از افرادی که در جهت  مخالفت و موافقت حرف می‌زنند روند اخلاقی و قانونی را و چارچوب های اعتقادی را رعایت کنند و اگر نقد می‌کنند، نقد علمی کنند اگر تبلیغ و تایید می‌کنند تایید علمی کنند.

 
حضور دکتر پزشکیان در جایگاه ریاست مجلسدکتر پزشکیان نائب رئیس اول مجلس دهمسخنرانی دکتر پزشکیان در همایش جشن پیروزی دکتر روحانی در تالار پتروشیمی تبریزبازدید دکتر پزشکیان بهمراه وزیر رفاه و استاندار آذربایجان شرقی از طرحهای این وزارتخانه در تبریزدیدار گرم و صمیمی با مردم در حاشیه بازدید از سیستان و بلوچستانحضور دکتر پزشکیان در جایگاه ریاست مجلسبازدید دکتر پزشکیان بهمراه معاون سازمان محیط زیست از آخرین وضعیت دریاچه ارومیهحضور دکتر پزشکیان نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در مناطق سیل زده آذربایجان
آمار بازدید کنندگان
mod_vvisit_counterامروز299
mod_vvisit_counterدیروز3737
mod_vvisit_counterاین هفته6182
mod_vvisit_counterهفته گذشته18847
mod_vvisit_counterاین ماه52368
mod_vvisit_counterماه گذشته122593
mod_vvisit_counterکل بازدیدها3063450

در 20 دقیقه گذشته : 143
آی پی شما : 54.198.210.67
,
امروز : 30 آبان 1396
اوقات شرعی


پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبریمجلس شورای اسلامیپایگاه اطلاع رسانی دولتپایگاه اطلاع رسانی آیت الله هاشمی رفسنجانی