آخرین اخبار و اطلاعیه ها


بازدید پزشکیان از موزه تاریخی بانک ملی/ بانک ملی دارای هویت ایرانی است
نائب رئیس مجلس شورای اسلامی از موزه بانک ملی به عنوان یکی از قدیمی ترین بانک های ...

رونمایی از کتاب «کارنامه سیاه»/ تقدیر از خانواده شهدای حادثه تروریستی مجلس و حرم امام(ره)
کتاب «کارنامه سیاه» با حضور نایب رییس مجلس شورای اسلامی رونمایی شد. ...

گزارش تصویری/ دیدار مسعود پزشکیان با نایب رئیس مجلس شیلی
دیدار نایب رئیس مجلس شیلی با مسعود پزشکیان، نایب رئیس مجلس شورای اسلامی از زاویه ...

حقوق نیرو‌های مسلح باید تمام و کمال پرداخت شود
نائب رئیس مجلس دهم در پاسخ به تذکر یکی از نمایندگان درباره پرداخت ناقص حقوق ...

گزارش تصویری/ حضور پزشکیان در بیست و ششمین نمایشگاه فرش دستباف ایران
بیست و ششمین نمایشگاه فرش دستباف ایران با حضور مسعود پزشکیان نایب رئیس مجلس شورای ...

آخرین اخبار حوزه انتخابیه


بازدید دکتر پزشکیان از برخی از پروژه‌های عمرانی شهرستان آذرشهر / گزارش تصویری
گزارش تصویری از بازدید دکتر پزشکیان از برخی از پروژه‌های عمرانی شهرستان ...

بازدید دکتر پزشکیان از واحدهای صنعتی شهرستان آذرشهر / گزارش تصویری
گزارش تصویری از بازدید دکتر پزشکیان نایب رئیس مجلس شورای اسلامی از برخی از ...

وعده پیگیری دغدغه‌های مالیاتی چاپخانه‌ها از سوی نایب رئیس مجلس
نماینده تشکل‌های صنعت چاپ در استان‌های کشور غیر از تهران از وعده نایب رئیس مجلس ...

برگزاری سی امین جلسه گفتگوی دولت و بخش خصوصی در آذربایجان شرقی + گزارش تصویری
گزارش تصویری از سی امین جلسه گفتگوی دولت و بخش خصوصی در آذربایجان شرقی با حضور ...

شرط نایب رئیس مجلس برای واگذاری ماشین‌سازی تبریز
نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: مردم در رابطه با رفع بحران کارخانه ماشین‌سازی ...

شرط نایب رئیس مجلس برای واگذاری ماشین سازی/ ارتقای تولید، نوسازی تجهیزات و افزایش میزان اشتغال

نوشته شده در : تیر 13, 1396
   

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی معتقد است واگذاری کارخانه ماشین‌سازی به بخش خصوصی و یا تصمیم برای ادامه فعالیت آن به شکل خصولتی، باید با ایجاد اطمینان از ارتقای تولید، نوسازی تجهیزات و افزایش میزان اشتغال در این کارخانه انجام شود.

 

 

 

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دکتر پزشکیان، روز گذشته، علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با هیات همراه، برخی از نمایندگان محترم مردم در مجلس شورای اسلامی و همچنین برخی از مدیران کل استان در منزل مسعود پزشکیان نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس و نایب رئیس مجلس حضور یافته و از وی عیادت کرد و سلامتی و آرزوی بهبودی کامل وی را از درگاه خداوند متعال مسألت کرد.

نایب رئیس مجلس نیز در این دیدار با تشکر از عیادت وزیر با اشاره به نامه محمد نهاوندیان رئیس دفتر ریاست جمهوری به وزیر کار، رفاه و اجتماعی به دنبال درخواست نمایندگان مردم تبریز از رئیس جمهور در خصوص واگذاری کارخانه‌های ماشین سازی و ریختگری تبریز به آن وزارتخانه( شستا) با تهاتر مطالبات تامین اجتماعی اظهار داشت: با توجه به اینکه در برنامه توسعه ششم اجازه تهاتر داده شده انتظار داریم وزیرکار و رفاه اجتماعی این موضوع را پیگیری کنند.

وزیر کار و رفاه اجتماعی  نیز در این دیدار ضمن آرزوی سلامتی برای مسعود پزشکیان در پاسخ به این درخواست نماینده تبریز گفت: مسئله واگذاری کارخانه ماشین سازی تبریز را حتما پیگیری می‌کند و در صورت نیاز حتی در جلسه هیات دولت مطرح و آن را پیگیری می‌کنم.

شرط واگذای ماشین سازی

دکتر مسعود پزشکیان در گفت‌وگوی تکمیلی دراین‌باره با پایگاه خبری ترجمان‌صبح شرط واگذاری ماشین‌سازی را نوسازی ماشین آلات و خط تولید این کارخانه خواند و گفت: نمی‌خواهیم کارخانه ماشین‌سازی به سرنوشت سایر کارخانه‌های واگذار شده‌ای تبدیل شود که با خصوصی‌سازی، شاهد کاهش تعداد پرسنل و افت کمی و کیفیت تولید مواجه شده و اوضاعشان خراب‌تر شد.

وی با اشاره به نقل قول های مختلف و حتی متناقض در خصوص ماشین سازی که منجر به نگرانی مردم شده است گفت: خبرها یا درست منعکس نمی‌شوند چراکه نمایندگان به هیچ وجه مخالف واگذاری این کارخانه نیستند بلکه دغدغه ما این است که مطمئن شویم روند واگذاری موجب پیشرفت و توسعه ماشین سازی خواهد شد.

پزشکیان خاطرنشان کرد: اگر سازمان خصوصی سازی به شخصی که می خواهند کارخانه را به او واگذار کنند، اطمینان و اعتماد دارد و روند هم قانونی بوده، واگذاری را انجام دهد چراکه دغدغه نمایندگان بهبود شرایط کارخانه ماشین سازی تبریز است.

وی با اشاره به اینکه نامه نگاری نمایندگان آذربایجان شرقی به ریاست جمهوری پیش از جریان واگذاری اخیر صورت گرفته گفت: معتقد بودیم با توجه به خوش نامی و عملکرد دکتر عبدالعلیزاده (رئیس هیئت مدیره شستا) در این منطقه، ماشین سازی به این مجموعه واگذار شود، چرا که آنها اعلام کرده بودند آماده سرمایه گذاری در ماشین سازی و بهبود شرایط آن هستند.

وی با طرح این سئوال که چرا در این سال ها کارخانه ماشین سازی تعیین تکلیف نشد، گفت: چند سال است که می خواهند ماشین سازی را واگذار کنند ولی این شرایط بلاتکلیفی بسترساز بحران‌های کارگری شده و بیشترین ضربه را کارگران خورده اند.

نایب رئیس مجلس با اشاره به اینکه امیدواریم هیئت دولت بهترین تصمیم را برای یکی از نمادهای صنعت تبریز بگیرد اضافه کرد: در هر حالت باید این اطمینان را حاصل کنیم که شرایط کارخانه ماشین سازی بهبود پیدا خواهد کرد.

وی یادآور شد: زمانی وزیر صنعت معدن و تجارت خواستار به تعویق افتادن واگذاری کارخانه ماشین سازی شده بود تا در مدت ۵ ساله کارخانه احیا شده و بخشی از مشکلاتش رفع گردد، این پیشنهاد نیز عاقلانه بود که بعد از رفع موانع پیش روی این صنعت، سازمان خصوصی سازی نیز می‌توانست با قیمت مناسب این کارخانه را واگذار کند.

وی اضافه کرد: اینکه وضعیت ماشین سازی را بهبود ببخشیم و بعد بفروشیم بسیار عاقلانه تر از این است که کارخانه لاغرتر شده و به قیمت پایین تر واگذار شود.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: ما به هیچ وجه مخالف واگذار کردن کارخانه نیستیم، کارخانه را به قیمت واقعی بفروشند و این اطمینان را ایجاد کنند که وضعیت کارخانه بهبود پیدا خواهد کرد.

وی با بیان اینکه مدت ها است کارگران را بین زمین و آسمان نگاه داشته اند گفت: حق نداریم که کارگرانی که یک عمر آنجا کار کردند را بلاتکلیف بگذاریم، من از همه مسئولین امر درخواست می‌کنم هر آنچه را به صلاح این کارخانه است را در اسرع وقت انجام دهند.

پزشکیان گفت: الان باید مسئولین بنشینند ببینند چه راهی به نفع کارخانه و خیر کشور هست، همان را اعمال کنند.

وی همچنین با انتقاد از عملکرد برخی رسانه‌ها در خصوص انتشار اخبار پیرامون واگذاری ماشین سازی به بخش خصوصی گفت: خبرها به صورت کامل و درست مخابره شود، هر کسی تکه ای برداشت می کند و می نویسد، این درست نیست به یک مسئله باید نگاه جامع و از سر دلسوزی داشت.

 

 

 
حضور دکتر پزشکیان در جایگاه ریاست مجلسدکتر پزشکیان نائب رئیس اول مجلس دهمسخنرانی دکتر پزشکیان در همایش جشن پیروزی دکتر روحانی در تالار پتروشیمی تبریزبازدید دکتر پزشکیان بهمراه وزیر رفاه و استاندار آذربایجان شرقی از طرحهای این وزارتخانه در تبریزدیدار گرم و صمیمی با مردم در حاشیه بازدید از سیستان و بلوچستانحضور دکتر پزشکیان در جایگاه ریاست مجلسبازدید دکتر پزشکیان بهمراه معاون سازمان محیط زیست از آخرین وضعیت دریاچه ارومیهحضور دکتر پزشکیان نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در مناطق سیل زده آذربایجان
آمار بازدید کنندگان
mod_vvisit_counterامروز2396
mod_vvisit_counterدیروز2241
mod_vvisit_counterاین هفته13990
mod_vvisit_counterهفته گذشته15884
mod_vvisit_counterاین ماه51629
mod_vvisit_counterماه گذشته71751
mod_vvisit_counterکل بازدیدها2869016

در 20 دقیقه گذشته : 40
آی پی شما : 54.81.197.127
,
امروز : 31 شهریور 1396
اوقات شرعی


پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبریمجلس شورای اسلامیپایگاه اطلاع رسانی دولتپایگاه اطلاع رسانی آیت الله هاشمی رفسنجانی