آخرین اخبار و اطلاعیه ها


حسن‌پور: یک وزیر از هیئت دولت به منطقه زلزله‌زده کرمان نیامده است/ پزشکیان: عدم توجه دولت قابل قبول نیست
نایب رئیس مجلس در پاسخ به تذکر نماینده سیرجان در باب بی‌توجهی دولت به زلزله زدگان ...

تفرقه باعث معطل ماندن امور و ریشه‌ای شدن مشکلات می‌شود/ نعمت در وحدت و هم‌صدایی است
نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: همه قوا اعم از دولت، مجلس و قوه قضاییه باید برای ...

وحدت نیاز امروز کشور است/ گروهی برای حل اختلافات جمع شوند
نایب رئیس مجلس با تاکید بر اینکه وحدت نیاز امروز کشور است، گفت که باید با حل ...

نسخه پزشکیان برای تحقق عدالت بودجه ای/انتقاد از نقش چانه زنی در تقسیم منابع/همسان سازی حقوق بازنشستگان اجرایی شود
دکتر پزشکیان بر تقسیم عادلانه و اولویت بندی در بودجه تاکید کرد و گفت: یکی از ...

آخرین اخبار حوزه انتخابیه


نائب رئیس مجلس به تماشای نمایش «زنی که تابستان گذشته رسید» نشست
نائب رئیس مجلس با اشاره به مسئولیت اجتماعی هنرمندان، گفت: اهالی هنر به عنوان ...

با داد و بیداد و اتهام زدن خشکسالی حل نخواهد شد/ برای احیاء دریاچه ارومیه باید تناسب بین تولید و مصرف را حفظ کرد
وقتی آب کم است به تناسب باید مصرف را نیز کاهش دهیم و اگر رعایت نشود و بی‌رویه به ...

اعتراض به طرح برندینگ توزیع سوخت در کشور/ جایگاه داران آذربایجان دست به دامن نمایندگان شدند
طرح جدید وزارت نفت برای برندینگ جایگاه های سوخت و خصوصی سازی پخش فرآورده های نفتی، ...

از طریق مجلس، پیگیر رفع کمبودهای هلال‌احمر خواهیم بود
دکتر مسعود پزشکیان نائب رئیس مجلس شورای اسلامی در بازدیداز پایگاه جاده ای هلال ...

بازدید دکتر پزشکیان از برخی از پروژه‌های عمرانی شهرستان آذرشهر / گزارش تصویری
گزارش تصویری از بازدید دکتر پزشکیان از برخی از پروژه‌های عمرانی شهرستان ...

بازدید دکتر پزشکیان از واحدهای صنعتی شهرستان آذرشهر / گزارش تصویری
گزارش تصویری از بازدید دکتر پزشکیان نایب رئیس مجلس شورای اسلامی از برخی از ...

استفاده از ظرفیت بخش خصوصی برای مشارکت در جذب گردشگر خارجی/ اختصاص ردیف بودجه برای معرفی تبریز به عنوان پایتخت گردشگری جهان اسلام

نوشته شده در : آبان 03, 1396
   

چهارمین جلسه ستاد ملی سیاستگذاری تبریز ۲۰۱۸ با حضور نایب رئیس مجلس شورای اسلامی، رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، نمایندگان تبریز در مجلس، استاندار آذربایجان شرقی و مسئولان ستادی این استان برگزار شد.

 

 

 

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دکتر پزشکیان، در چهارمین ستاد ملی سیاستگذاری تبریز 2018 که عصر روز سه شنبه، 2 آبان ماه در محل سالن اجتماعات سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری برگزار شد، مسعود پزشکیان نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در سخنانی با اشاره به ضرورت برنامه ریزی برای این رویداد مهم اظهار داشت: با توجه به جلسه ای که در آینده برای برنامه ریزی در خصوص تبریز 2018 با حضور معاون اول رئیس جمهور برگزار خواهد شد باید مشخص شود که چه مسائلی در آن نشست مطرح می شود.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: یکی از موضوعاتی که در این جلسه باید به بحث گذاشته شود این است که مشخص شود هر وزارتخانه در حد اختیار خود برای این رویداد مهم فرهنگی چه اقداماتی انجام داده است.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: همچنین باید مشخص شود که معاون اول رئیس جمهور به وزرا در خصوص تبریز 2018 باید چه چیزی را تکلیف کند و آن ها موظف به انجام چه کاری هستند.

پزشکیان در ادامه با اشاره به اینکه رویداد تبریز 2018 فرصتی است تا هر فرد در تبریز یک گام به جلو حرکت کند و ما اگر بتوانیم همه مردم را برای این رویداد مهم به صحنه بیاوریم تغییرات زیادی انجام خواهد گرفت.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی همچنین با اشاره به اینکه یکی از موضوعات مهمی که در جلسه با معاون اول رئیس جمهور در خصوص رویداد تبریز 2018 باید مدنظر قرار داد و از دولت بخواهیم که در این زمینه مساعدت لازم را انجام دهد، گفت: به عنوان مثال اگر بخواهیم بازار سنتی تبریز را براساس الگوی معماری اسلامی بازسازی کنیم تا تغییر در آن صورت گیرد باید تسهیلات کم بهره ای در اختیار کسبه این بازار قرار دهیم تا آن ها بتوانند مغازه و کسب و کار خود را به روز کنند.

پزشکیان در ادامه افزود: دولت باید ردیفی را مشخص کند تا این وام کم بهره به کسبه بازار تبریز تعلیق گیرد و براساس الگوهایی که مورد انتظار است و می تواند برای گردشگران جذاب باشد بانک های عامل را موظف به پرداخت این تسهیلات کند.

وی همچنین خاطرنشان کرد: در این زمینه از مشارکت مردم نیز می توان به نحو شایسته و بهینه ای استفاده کرد.

پزشکیان با اشاره به اینکه برنامه ریزی برای رویداد تبریز 2018، تعهد دولت، مدیران استانی است و به فرهنگ سازی و کار تبلیغاتی و رسانه ای گسترده ای نیاز دارد، تصریح کرد: اینگونه نیست که گروهی بگویند ما این کار را انجام می دهیم و دیگران خود را کنار بکشند.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در اجلاس جهانی به این نتیجه رسیده اند که تبریز به عنوان پایتخت گردشگری جهان اسلام در سال 2018 میلادی به دنیا معرفی شود، تاکید کرد: این حاکمیت است که باید بستر را برای آنچه که ما در این رویداد می خواهیم ارائه دهیم به گونه ای آماده کند که شایسته تبریز و شایسته ایرانی باشد که تبریز در آن به عنوان پایتخت گردشگری جهان اسلام معرفی شده است.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: اگر می خواهیم در دنیا خودمان را مطرح کنیم و به دنبال تحقق اقتصاد مقاومتی که همواره مورد تاکید مقام معظم رهبری است باشیم رویداد تبریز 2018 راهی است که می تواند ما را به این هدف نزدیک کند چرا که در این رویداد اشتغال زایی و رفت و آمد ایجاد خواهد شد و می توانیم فرهنگ خود را به منطقه و دنیا ارائه دهیم و بستری را آماده کنیم که راه ورود برای بقیه شهرها و مناطق کشور ما باشد که می تواند خود بزرگترین زمینه جذب سرمایه گذاری را فراهم کند.

پزشکیان با تاکید بر اینکه در حال حاضر در بیشتر کشورها درآمد حاصل از صنعت گردشگری بیشتر از درآمدهای نفتی است، تصریح کرد: اگر ما در کشور خود چنین بستر آماده ای داریم باید با برنامه ریزی صحیح از آن بهترین استفاده را ببریم که در این زمینه دولت، مجلس و سایر دستگاه های ذیربط مسئولیت دارند.

وی همچنین در خصوص اقداماتی که در شهر تبریز برای این رویداد مهم فرهنگی انجام شده است، گفت: مسئولان شهری تا آنجا که از دستشان برآمده اقداماتی انجام داده اند که از آن جمله می توان به آماده سازی معابر و راه های مواصلاتی منتهی به شهر اشاره کرد.

پزشکیان در ادامه افزود: یکی از اقداماتی که دولت برای رویداد تبریز 2018 انجام داده مصوبه ای است که دستگاه ها را متعهد کرده است تا 10 درصد از ردیف های اعتباری خود را به این رویداد مهم فرهنگی اختصاص دهند هرچند که هنوز این اتفاق نیفتاده اما معاون اول رئیس جمهور پیگیر این مسئله بوده و قرار است جلسه ای در این باره با حضور وی برگزار شود تا به اجرای این برنامه ها از این طریق کمک شود.

در ادامه علی اصغر مونسان معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با اشاره به رویداد تبریز 2018 گفت: این رویداد که انتخاب پایتخت فرهنگی جهان اسلام است در تمام دنیا وجود دارد و با این رویداد قرار است یک سال توجه کشورهای دیگر را به شهر تبریز معطوف کرده و بتوانیم از این جلب توجه بهره برداری لازم را داشته باشیم.

وی با بیان اینکه جذب 5 تا 10 میلیون گردشگر خارجی در رویداد تبریز 2018 واقع بینانه نیست و امکان پذیر نخواهد بود، گفت: ما تنها در این رویداد باید به دنبال ارتقاء زیرساخت ها، فرهنگ عمومی شهر و حرکت به سوی شهر گردشگر باشیم.

مونسان با بیان اینکه یکی از مهم ترین اقداماتی که باید در این زمینه صورت گیرد، نورپردازی مناسب، مناسب سازی مبلمان شهری و در نظر گرفتن المان های جذاب و همچنین جداره سازی برای شهر است، گفت: این ها همه در مجموع اتفاقاتی است که در رویداد تبریز 2018 می تواند برای مسافران و گردشگرانی که به این شهر سفر میکنند، جالب توجه باشد.

معاون رئیس جمهور با اشاره به اینکه در دولت اعتبار ویژه ای برای رویداد تبریز 2018 مصوب شده است، افزود: می توانیم از امروز کار تبلیغات شهری و اطلاع رسانی مناسب درباره این رویداد مهم فرهنگی را با انجام اقداماتی همچون نصب لگو و برچسب تبریز 2018 بر روی تاکسی های شهری، اتوبوس ها و همچنین کالاهای تولیدی تبریز به اجرا بگذاریم.

مونسان همچنین تاکید کرد: صدا و سیما در سطح ملی و استانی باید با تبلیغات پر حجم در یک بازه زمانی یکساله اقدامات انجام شده برای معرفی شهر تبریز را اطلاع رسانی و برجسته سازی کند.

در ادامه این جلسه محمدحسین فرهنگی عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی و نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر با بیان سه پیشنهاد کاربردی برای رویداد تبریز 2018 خاطرنشان کرد: با مدیریت جهاد دانشگاهی استان تا نیمه آذر نورپردازی تبریز طراحی و به شهرداری این شهر اعلام شود که شهرداری مکلف است حداکثر یکماه این کار را انجام دهد.

وی افزود: همچنین وزارت راه و شهرسازی مکلف است نسبت به ساماندهی و بهسازی راه های تبریز تا شعاع 25 کیلومتر منتهی به این شهر اقدام کند.

فرهنگی همچنین خاطرنشان کرد: وزارت بهداشت و درمان با همکاری دانشگاه علوم پزشکی استان می تواند اقداماتی در خصوص توسعه توریسم درمانی با محوریت تبریز انجام دهد چرا که در گذشته تبریز محل رجوع بیماران از کشورها و استان های همجوار بوده که این موضوع می تواند در رویداد تبریز 2018 مجددا احیا گردد.

همچنین شهاب الدین بیمقدار دیگر نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اجرای برنامه های تبلیغاتی برای معرفی هرچه بیشتر تبریز 2018 به مردم تاکید کرد و گفت: در راستای جذب گردشگر می توان از ظرفیت بخش خصوصی از جمله انجمن هتلداران و سازمان های مردم نهاد و همچنین ظرفیت فضای مجازی استفاده کرد.

وی با بیان اینکه خط آهن نخجوان- تبریز که قطار آن نیز در حال تردد هست، می تواند تاثیر به سزایی در معرفی رویداد تبریز 2018 داشته باشد.

در ادامه فرهمند نماینده مردم میانه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به توسعه روابط ایران با کشورهای منطقه و جهان در قالب توافق برجام گفت: باید از این ظرفیت ها استفاده کرد و به نظر می رسد که در رویداد تبریز 2018 می توان از ظرفیت وزارت خارجه و سفرای ایران در کشورهای خارجی برای معرفی تبریز و همچنین انقلاب اسلامی استفاده کرد.

وی همچنین تاکید کرد: علاوه بر جذب گردشگر خارجی باید برای جذب گردشگر داخلی و سوق دادن آن ها به سفرهای داخلی به مناطقی با آب و هوای بی نظیر همچون تبریز برنامه ریزی کرد چرا که متاسفانه آمارها نشان می دهد مردم با استقبال گسترده از سفرهای خارجی ارز بسیاری را از کشور خارج می کنند در حالی که می توانند با انجام سفرهای داخلی و ایرانگردی به اقتصاد ملی کمک کنند.

نماینده مردم میانه همچنین با اشاره به افتتاح قطار میانه- تبریز در آذرماه خاطرنشان کرد: از این ظرفیت نیز می توان برای معرفی رویداد تبریز 2018 به نحو احسن استفاده کرد./

 
حضور دکتر پزشکیان در جایگاه ریاست مجلسدکتر پزشکیان نائب رئیس اول مجلس دهمسخنرانی دکتر پزشکیان در همایش جشن پیروزی دکتر روحانی در تالار پتروشیمی تبریزبازدید دکتر پزشکیان بهمراه وزیر رفاه و استاندار آذربایجان شرقی از طرحهای این وزارتخانه در تبریزدیدار گرم و صمیمی با مردم در حاشیه بازدید از سیستان و بلوچستانحضور دکتر پزشکیان در جایگاه ریاست مجلسبازدید دکتر پزشکیان بهمراه معاون سازمان محیط زیست از آخرین وضعیت دریاچه ارومیهحضور دکتر پزشکیان نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در مناطق سیل زده آذربایجان
آمار بازدید کنندگان
mod_vvisit_counterامروز68
mod_vvisit_counterدیروز2469
mod_vvisit_counterاین هفته14437
mod_vvisit_counterهفته گذشته18167
mod_vvisit_counterاین ماه38589
mod_vvisit_counterماه گذشته74900
mod_vvisit_counterکل بازدیدها3124571

در 20 دقیقه گذشته : 78
آی پی شما : 107.20.120.65
,
امروز : 24 آذر 1396
اوقات شرعی


پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبریمجلس شورای اسلامیپایگاه اطلاع رسانی دولتپایگاه اطلاع رسانی آیت الله هاشمی رفسنجانی