آخرین اخبار و اطلاعیه ها


حسن‌پور: یک وزیر از هیئت دولت به منطقه زلزله‌زده کرمان نیامده است/ پزشکیان: عدم توجه دولت قابل قبول نیست
نایب رئیس مجلس در پاسخ به تذکر نماینده سیرجان در باب بی‌توجهی دولت به زلزله زدگان ...

تفرقه باعث معطل ماندن امور و ریشه‌ای شدن مشکلات می‌شود/ نعمت در وحدت و هم‌صدایی است
نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: همه قوا اعم از دولت، مجلس و قوه قضاییه باید برای ...

وحدت نیاز امروز کشور است/ گروهی برای حل اختلافات جمع شوند
نایب رئیس مجلس با تاکید بر اینکه وحدت نیاز امروز کشور است، گفت که باید با حل ...

نسخه پزشکیان برای تحقق عدالت بودجه ای/انتقاد از نقش چانه زنی در تقسیم منابع/همسان سازی حقوق بازنشستگان اجرایی شود
دکتر پزشکیان بر تقسیم عادلانه و اولویت بندی در بودجه تاکید کرد و گفت: یکی از ...

آخرین اخبار حوزه انتخابیه


نائب رئیس مجلس به تماشای نمایش «زنی که تابستان گذشته رسید» نشست
نائب رئیس مجلس با اشاره به مسئولیت اجتماعی هنرمندان، گفت: اهالی هنر به عنوان ...

با داد و بیداد و اتهام زدن خشکسالی حل نخواهد شد/ برای احیاء دریاچه ارومیه باید تناسب بین تولید و مصرف را حفظ کرد
وقتی آب کم است به تناسب باید مصرف را نیز کاهش دهیم و اگر رعایت نشود و بی‌رویه به ...

اعتراض به طرح برندینگ توزیع سوخت در کشور/ جایگاه داران آذربایجان دست به دامن نمایندگان شدند
طرح جدید وزارت نفت برای برندینگ جایگاه های سوخت و خصوصی سازی پخش فرآورده های نفتی، ...

از طریق مجلس، پیگیر رفع کمبودهای هلال‌احمر خواهیم بود
دکتر مسعود پزشکیان نائب رئیس مجلس شورای اسلامی در بازدیداز پایگاه جاده ای هلال ...

بازدید دکتر پزشکیان از برخی از پروژه‌های عمرانی شهرستان آذرشهر / گزارش تصویری
گزارش تصویری از بازدید دکتر پزشکیان از برخی از پروژه‌های عمرانی شهرستان ...

بازدید دکتر پزشکیان از واحدهای صنعتی شهرستان آذرشهر / گزارش تصویری
گزارش تصویری از بازدید دکتر پزشکیان نایب رئیس مجلس شورای اسلامی از برخی از ...

دکتر پزشکیان پس از سخنرانی رئیس‌جمهور در مجلس، چه گفت؟ + حواشی و فایل‌صوتی

نوشته شده در : دی 27, 1391
   

دکتر پزشکیان در صحن علنی مجلس و با اشاره به خروج رئیس‌جمهور و عدم استماع سخنان نمایندگان مردم، گفت: ما در ترکی یک ضرب‌المثل داریم که می‌گوید: " وقتی که تو می‌گویی یک انسان رشیدی هستم، وقتی یک حرفی میزنی بشین حرف دوم را هم بشنو!"/ آنچه که خوب است قانون است و اطاعت از قانون و همه موارد قانون نه یک قسمت از آن‌که خوشمان می‌آید.

 

مسعود پزشکیان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی دولت اصلاحات و نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس نهم شورای اسلامی پس از سخنرانی رییس جمهور و ترک مجلس بدون استماع سخنان نمایندگان، موضوعاتی را درخصوص سخنرانی دکتر احمدی نژاد بیان کرد.

 

دکتر پزشکیان سخنان خود را با این دوبیت از رباعیات دیوان شمس مولوی آغاز کرد:

آنکس که سرت برید غمخوار تو اوست        وان کو کلهت نهاد طرار تو اوست

آنکس که ترا بار دهد بار تو اوست             آنکس که ترا بی‌تو کند یار تو اوست

 

متن کامل سخنان این نماینده مجلس در پی می‌آید:

 

مسعود پزشکیان در صحن علنی امروز (چهارشنبه 27 دی) گفت: ما اگر قرار است در مقابل تهاجم و فشار بایستیم، جز با تلاش، جز با کوشش و جز با فعالیت امکان‌پذیر نیست.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی گفت: ما دو اصل و دو حرف داریم و سه استراتژی روشن که فکر می‌کنم می‌تواند ما را از این وضعیت بیرون بیاورد و اختلافات را حل کند.

وی افزود: ما هیچ چیز نمی‌خواهیم جز انصاف و قانون. ما در رابطه با بحث بهداشت و درمان آن چیزی را که مجلس محترم مصوب کرده است، اگر اجرا شود هیچ ایرانی در هیچ نقطه‌ای برای گرفتن خدمت بدنبال دیگران نخواهد رفت و نیازی نخواهد داشت برای خرید دارو، دیدن پزشک و بستری‌شدن گدایی بکند. این یعنی به محروم رسیدن. این یعنی عدالت. این یعنی ما به همان آدم‌هایی که ادعا می‌کنیم می‌خواهیم خدمت بدهیم، خدمت بدهیم.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: ما در قانونی که خود دولت آورده و خودش مدعی است که باید اجرا بکند، گفتیم 10 درصد خالص هدفمندی را بدهید به افرادی که مشکل دارند، اگر فردی به بیمارستان آمد، برای همیشه ملت ایران بداند هر وقت مریض شد از زمانی که بدنیا می‌آید تا زمانی‌که می‌میرد، خدمت سلامت او رایگان خواهد بود. این می‌شود هدفمندی. این می‌شود اینکه اگر آن قانون اجرا بشود فرقی بین غنی و فقیر نخواهد بود. ما حرفمان این است . 30 درصد این اعتبار باید به صنعت می‌رفت، 20 درصد باید به کشاورزی می‌رفت و 50 درصد بقیه هم قانون دارد.

وی تصریح کرد: اگر قرار است تفاهم بکنیم، باید براساس قانون تفاهم بکنیم. هرکسی می‌تواند سلیقه داشته باشد. سلایق انسان‌ها محترم است، ولی وقتی تبدیل شد به قانون و برنامه، لازم‌الاجرا است.

 

هیچ فردی حق ندارد خلاف قانون عمل کند، حتی اگر رییسجمهور باشد

نماینده مردم در خانه ملت گفت: هیچ فردی حق ندارد خلاف قانون عمل کند، حتی اگر رییس‌جمهور باشد. حتی اگر خیلی کارهای خوب انجام بدهد. آنچه که خوب است قانون است و اطاعت از قانون و همه موارد قانون نه یک قسمت از آن که خوشمان می‌آید. نه جاهایی که من خوشم می‌آید قبول داشته باشم و جاهایی که خوشم نمی‌آید قبول نداشته باشم.

وی افزود: وقتی که قانون را اجرا کنیم، با هم و در کنار هم قرار می‌گیریم؛ ولی وقتی قانون را برابر خوشایند خودمان بخواهیم اجرا کنیم، قطعا به اختلافات دامن زده می‌شود و مشکلات ما بدتر خواهد شد.

وزیر اسبق بهداشت، درمان و آموزش پزشکی یادآور شد: کمیسون بهداشت و درمان مجلس می‌گوید همان قانون هدفمندی را که دولت خودش به آن معتقد است، درست اجرا کند. دولت حق ندارد خلاف قانون عمل کند. من نماینده هم حق ندارم خلاف قانون عمل کنم. همه ما باید به قانون سر خم کنیم.

 

اینکه ما حرف بزنیم و بعد مجلس را ترک بکنیم و بعد بگوییم باید با هم متحد شویم و دست بدست هم بدهیم، تناقضی است گویا و محکم.

دکتر پزشکیان با اشاره به ترک مجلس توسط رئیس جمهور و عدم استماع سخنان نمانیدگان مردم در مجلس، گفت: ما در ترکی یک ضرب‌المثل داریم که می‌گوید: " وقتی که تو می‌گویی یک انسان رشیدی هستم، وقتی یک حرفی میزنی بشین حرف دوم را هم بشنو!"

وی افزود: اینکه ما حرف بزنیم و بعد مجلس را ترک بکنیم و بعد بگوییم باید با هم متحد شویم و دست بدست هم بدهیم، تناقضی است گویا و محکم.

وی خاطرنشان کرد: افرادی که زبان ما را هم نمی‌فهمند با این نوع رفتار می‌فهمند که این مجلس و دولت ممکنه مشکل داشته باشند. در زبان می‌گویم متحد باشیم، اما در عمل حاضر نیستم بنشینم حرف مردم را بشنوم.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد:‌ چه چیزی مهمتر از این است که دولت و مجلس با هم هم‌پیمان شوند و با تلاش و کوشش مشکلات مردم را حل کنند؟ هیچ‌چیز مهم‌تر از این نیست و قانون است که ما را با هم متحد می‌کند و من سوال می‌کنم چطور ما خود قانون را زیر پا می‌گذاریم و مدعی می‌شویم طرفدار قانون هستیم؟ و باید بدانیم که مشکل مملکت ما تنها و تنها با انصاف و عمل به قانون حل می‌شود.

 

حاشیههای جلسه:

به گزارش سایت زندگی‌نیوز، اما این جلسه، حاشیه‌هایی نیز به همراه داشت:

پزشكیان یكی از سخنرانان امروز بود كه صحبت‌های خود را با شعری آغاز كرد و با والسلامی محكم خاتمه داد.

این نماینده مردم تبریز و عضو كمیسیون بهداشت و درمان مجلس كه از بی‌قانونی دولت، گلایه می‌كرد و انتقاد از بی‌تحملی رئیس جمهور در جلسه امروز داشت، یك مثال تركی زد و گفت آنكه می‌گوید من رشید هستم بنشید و حداقل دو كلمه گوش كند.

صحبت‌های پزشكیان با احسنت‌های نمایندگان همراه شد و وقتی سخنانش پایان یافت، نمایندگان با فریادهای خود از او تقدیر كردند و تا به صندلی خود برسد نمایندگان زیادی به استقبال او رفتند و با وی روبوسی و خوش و بش كردند.

محجوب، دواتگری، هروی، شهریاری، پیرموذن، مرندی، فتاحی و نعمتی از جمله نمایندگانی بودند كه با پزشكیان روبوسی و خوش و بش كردند.

تشویق حضار تا كف‌زدن خبرنگاران و میهمانان جلسه هم پیش رفت.

 

در ادامه، فایل صوتی نطق دکتر پزشکیان در صحن مجلس را میتوانید گوش دهید:

دانــلود لینک ویدئو این ویدئو را در سایت خود قرار دهید

 
حضور دکتر پزشکیان در جایگاه ریاست مجلسدکتر پزشکیان نائب رئیس اول مجلس دهمسخنرانی دکتر پزشکیان در همایش جشن پیروزی دکتر روحانی در تالار پتروشیمی تبریزبازدید دکتر پزشکیان بهمراه وزیر رفاه و استاندار آذربایجان شرقی از طرحهای این وزارتخانه در تبریزدیدار گرم و صمیمی با مردم در حاشیه بازدید از سیستان و بلوچستانحضور دکتر پزشکیان در جایگاه ریاست مجلسبازدید دکتر پزشکیان بهمراه معاون سازمان محیط زیست از آخرین وضعیت دریاچه ارومیهحضور دکتر پزشکیان نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در مناطق سیل زده آذربایجان
آمار بازدید کنندگان
mod_vvisit_counterامروز134
mod_vvisit_counterدیروز2469
mod_vvisit_counterاین هفته14503
mod_vvisit_counterهفته گذشته18167
mod_vvisit_counterاین ماه38655
mod_vvisit_counterماه گذشته74900
mod_vvisit_counterکل بازدیدها3124637

در 20 دقیقه گذشته : 107
آی پی شما : 107.20.120.65
,
امروز : 24 آذر 1396
اوقات شرعی


پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبریمجلس شورای اسلامیپایگاه اطلاع رسانی دولتپایگاه اطلاع رسانی آیت الله هاشمی رفسنجانی