آخرین اخبار و اطلاعیه ها


گزارش تصویری | برنامه زنده جهان آرا با حضور دکتر مسعود پزشکیان
برنامه تلویزیونی «جهان آرا» با حضور دکتر مسعود پزشکیان، نماینده مردم تبریز و نائب ...

امشب | حضور دکتر پزشکیان در برنامه زنده «جهان آرا» پیرامون اتفاقات اخیر کشور
برنامه تلویزیونی «جهان آرا» یکشنبه شب ۱۷ دی با حضور مسعود پزشکیان و درباره ...

تشکیل جلسه اضطراری نائب رئیس مجلس با رئیس کل بانک مرکزی/ پزشکیان برای رفع مشکلات صنایع استان، عازم تهران می‌شود
در پی تماس تلفنی روز گذشته دکتر پزشکیان با رئیس کل بانک مرکزی، وی برای حل مشکلات ...

جلسه بررسی مشکلات کار آفرینان تبریز با حضور نمایندگان مجلس و اعضای شورا برگزار شد
جلسه بررسی مشکلات کار آفرینان تبریز با حضور نایب رییس مجلس شورای اسلامی و رییس ...

آخرین اخبار حوزه انتخابیه


تشکیل جلسه اضطراری نائب رئیس مجلس با رئیس کل بانک مرکزی/ پزشکیان برای رفع مشکلات صنایع استان، عازم تهران می‌شود
در پی تماس تلفنی روز گذشته دکتر پزشکیان با رئیس کل بانک مرکزی، وی برای حل مشکلات ...

جلسه بررسی مشکلات کار آفرینان تبریز با حضور نمایندگان مجلس و اعضای شورا برگزار شد
جلسه بررسی مشکلات کار آفرینان تبریز با حضور نایب رییس مجلس شورای اسلامی و رییس ...

دکتر پزشکیان در جلسه با فرهنگیان ایلخچی: اختصاص مبلغی از محل صندوق توسعه ملی برای پرداخت بدهی‌های آموزش و پرورش
دکتر پزشکیان در این دیدار رعایت عدالت در مکانیسم‌های پرداخت را ضروری دانست و گفت: ...

گزارش تصویری | حاشیه‌های جلسه هم‌اندیشی اعضای خانه صنعت، معدن و تجارت با دکتر پزشکیان در تبریز
جلسه هم‌اندیشی اعضای خانه صنعت، معدن و تجارت استان آذربایجان شرقی با دکتر ...

گزارش تصویری - جلسه هم‌اندیشی اعضای خانه صنعت، معدن و تجارت استان آذربایجان شرقی با دکتر پزشکیان در تبریز
جلسه هم‌اندیشی اعضای خانه صنعت، معدن و تجارت استان آذربایجان شرقی با دکتر ...

نائب رئیس مجلس به تماشای نمایش «زنی که تابستان گذشته رسید» نشست
نائب رئیس مجلس با اشاره به مسئولیت اجتماعی هنرمندان، گفت: اهالی هنر به عنوان ...

دفاع وزیر بهداشت از دوشغله‌بودن پزشکان/ پزشکیان: پزشکی، دکان تجارت نیست + فایل صوتی

نوشته شده در : مهر 02, 1392
   

دکتر پزشکیان ضمن بیان اینکه من تعجب می کنم که وزیر بهداشت در اولین جلسه از حرف‌هایی دفاع می‌کند که مسئولیت های آن بر عهده خود اوست، گفت: وزارت بهداشت باید از حق بیماران دفاع کند. پزشک باید در دسترس بیمار و جوابگوی او باشد.

 

 

 

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دکتر پزشکیان، مجلس شورای اسلامی در ادامه رسیدگی به گزارش کمیسیون اجتماعی در مورد طرح ممنوعیت اشتغال به بیش از یک شغل (اعاده شده از شورای نگهبان) با اشتغال همزمان پزشکان پیمانی و یا رسمی مخالفت کرد و برای رسیدگی بیشتر این موضوع به کمیسیون مربوطه ارجاع شد.

براساس ماده پنج این طرح اشتغال همزمان پزشکان پیمانی و یا رسمی مراکز آموزشی درمانی دولتی و عمومی غیردولتی در سایر مراکز تشخیصی، آموزشی درمانی و بیمارستان‌های خصوصی و خیریه ممنوع است.

حسینعلی شهریاری رییس کمیسیون بهداشت و درمان پیشنهاد حذف ماده مذکور را مطرح کرد و عبدالرضا مصری به عنوان مخالف این پیشنهاد اظهار کرد: پزشکانی که در چند جا تعهد خدمت دارند باید به بیماران خود کمک کنند؛ اکنون چه کسی مسوولیت پدیده زیرمیزی را دارد.

به دلیل اهمیت این موضوع وزیر بهداشت امروز در جلسه علنی حاضر شد و از دو شغله بودن برخی پزشکان و اشتغال آن ها در بیمارستان های دولتی و خصوصی دفاع کرد.

وی اظهار داشت: یکی از مشکلات وزارت بهداشت کمبود نیروی انسانی در مراکز بهداشتی و در مناطق دوردست و محروم است. دومین مشکل ما کمبود اعتبار در مناطق محروم است به طوری که دریافتی برخی پزشکان در این مناطق از یک میلیون و 500 تومان کمتر است و حتی چند ماهی است که برخی پزشکان و پیرا پزشکان حقوقی دریافت نکردند.

وزیر بهداشت افزود: با تصویب این بندها پزشکانی که در مناطق محروم شاغل هستند و برای چند ماه حقوق دریافت نکردند می توانند بعد از ظهرها به بیمارستان‌های خصوصی رفته و آنجا مشغول به کار شوند.

وی ضمن انتقاد از صحبت‌های برخی از نمایندگان در خصوص گرفتن زیرمیزی توسط برخی پزشکان گفت: خواهشم این است که پزشکان را با یک چوب نزنید.

وی افزود: ما باید یک فکر اساسی برای بیمارستان‌های دولتی کنیم چرا که با کمبود امکانات در بیمارستان‌ها و تا زمانی که تعرفه‌ها به سمت واقعی‌شدن نرود نمی‌توانیم مانند بیمارستان‌ها خصوصی به مردم خدمات بدهیم.

براساس این گزارش محمدحسین فرهنگی نماینده مردم تبریز نیز پیشنهاد دیگری مطرح کرد مبنی براینکه در ماده مذکور کلمه مراکز استان‌ها نیز اضافه شود که در ادامه مسعود پزشکیان با مخالفت با این پیشنهاد، خاطر نشان کرد: باید کاری کنیم که پزشکان مسوولیت بیمارانی را که برای آنها نسخه می‌نویسند برعهده بگیرند.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: من تعجب می کنم که وزیر بهداشت در اولین جلسه از حرف‌هایی دفاع می‌کند که مسئولیت های آن بر عهده خود اوست. وزارت بهداشت باید از حق بیماران دفاع کند. پزشک باید در دسترس بیمار و جوابگوی او باشد؛ نه این که صبح نسخه‌ای را در بیمارستان دولتی به او بدهد و بعد از ظهر در بیمارستان‌های خصوصی دنبال پزشک بگردیم.

وی افزود: ما با تصویب این ماده برای مردم مشکل ایجاد می‌کنیم. در کشورهایی مانند ترکیه، حتی اروپا و آمریکا بحث تمام‌وقت‌بودن پزشکان را مطرح کرده‌اند.

این عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: پزشکی دکان‌داری نیست. پزشکی مسوولیت انسانی است که درمان آن را یک پزشک به عهده گرفته است.

وی در ادامه ضمن انتقاد از عملکرد پزشکان در بیمارستان‌های دولتی گفت: چرا در بیمارستان‌های دولتی پزشکان بیماران خود را به درستی معاینه نمی‌کنند و آنها را ارجاع می‌دهند که به مطب یا بیمارستان خصوصی مراجعه کنند. اگر اینگونه است درب بیمارستان دولتی را ببندید و به خصوصی تبدیل کنید.

در نهایت مفاد 5 و6 طرح ممنوعیت اشتغال به یک شغل اعاده شده از شورای نگهبان در صحن علنی رای نیاورد و این طرح برای اصلاح مجدد به کمیسیون اجتماعی بازگشت.

منبع: ایسنا، مهر

در ادامه، فایل سخنرانی دکتر پزشکیان در مورد این مساله را می توانید گوش کنید:

دانــلود لینک ویدئو این ویدئو را در سایت خود قرار دهید

 
حضور دکتر پزشکیان در جایگاه ریاست مجلسدکتر پزشکیان نائب رئیس اول مجلس دهمسخنرانی دکتر پزشکیان در همایش جشن پیروزی دکتر روحانی در تالار پتروشیمی تبریزبازدید دکتر پزشکیان بهمراه وزیر رفاه و استاندار آذربایجان شرقی از طرحهای این وزارتخانه در تبریزدیدار گرم و صمیمی با مردم در حاشیه بازدید از سیستان و بلوچستانحضور دکتر پزشکیان در جایگاه ریاست مجلسبازدید دکتر پزشکیان بهمراه معاون سازمان محیط زیست از آخرین وضعیت دریاچه ارومیهحضور دکتر پزشکیان نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در مناطق سیل زده آذربایجان
آمار بازدید کنندگان
mod_vvisit_counterامروز1469
mod_vvisit_counterدیروز2333
mod_vvisit_counterاین هفته17163
mod_vvisit_counterهفته گذشته19267
mod_vvisit_counterاین ماه50729
mod_vvisit_counterماه گذشته85778
mod_vvisit_counterکل بازدیدها3222489

در 20 دقیقه گذشته : 61
آی پی شما : 54.226.179.247
,
امروز : 30 دی 1396
اوقات شرعی


پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبریمجلس شورای اسلامیپایگاه اطلاع رسانی دولتپایگاه اطلاع رسانی آیت الله هاشمی رفسنجانی