آخرین اخبار و اطلاعیه ها


بازدید پزشکیان از موزه تاریخی بانک ملی/ بانک ملی دارای هویت ایرانی است
نائب رئیس مجلس شورای اسلامی از موزه بانک ملی به عنوان یکی از قدیمی ترین بانک های ...

رونمایی از کتاب «کارنامه سیاه»/ تقدیر از خانواده شهدای حادثه تروریستی مجلس و حرم امام(ره)
کتاب «کارنامه سیاه» با حضور نایب رییس مجلس شورای اسلامی رونمایی شد. ...

گزارش تصویری/ دیدار مسعود پزشکیان با نایب رئیس مجلس شیلی
دیدار نایب رئیس مجلس شیلی با مسعود پزشکیان، نایب رئیس مجلس شورای اسلامی از زاویه ...

حقوق نیرو‌های مسلح باید تمام و کمال پرداخت شود
نائب رئیس مجلس دهم در پاسخ به تذکر یکی از نمایندگان درباره پرداخت ناقص حقوق ...

گزارش تصویری/ حضور پزشکیان در بیست و ششمین نمایشگاه فرش دستباف ایران
بیست و ششمین نمایشگاه فرش دستباف ایران با حضور مسعود پزشکیان نایب رئیس مجلس شورای ...

آخرین اخبار حوزه انتخابیه


بازدید دکتر پزشکیان از برخی از پروژه‌های عمرانی شهرستان آذرشهر / گزارش تصویری
گزارش تصویری از بازدید دکتر پزشکیان از برخی از پروژه‌های عمرانی شهرستان ...

بازدید دکتر پزشکیان از واحدهای صنعتی شهرستان آذرشهر / گزارش تصویری
گزارش تصویری از بازدید دکتر پزشکیان نایب رئیس مجلس شورای اسلامی از برخی از ...

وعده پیگیری دغدغه‌های مالیاتی چاپخانه‌ها از سوی نایب رئیس مجلس
نماینده تشکل‌های صنعت چاپ در استان‌های کشور غیر از تهران از وعده نایب رئیس مجلس ...

برگزاری سی امین جلسه گفتگوی دولت و بخش خصوصی در آذربایجان شرقی + گزارش تصویری
گزارش تصویری از سی امین جلسه گفتگوی دولت و بخش خصوصی در آذربایجان شرقی با حضور ...

شرط نایب رئیس مجلس برای واگذاری ماشین‌سازی تبریز
نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: مردم در رابطه با رفع بحران کارخانه ماشین‌سازی ...

مطالب صریح دکتر پزشکیان در مورد وضعیت سلامت کشور در برنامه زنده تلویزیونی

نوشته شده در : آذر 09, 1392
   

وزیر اسبق بهداشت ضمن بیان این مطلب که عدالت در سلامت آن زمان محقق می‌شود که وقتی یک فرد بی پول در بیمارستان بستری می‌شود، به او خدمات بدهیم، یادآور شد: بیمه تکمیلی همان زیرمیزی است و باید سازمان بازرسی کل کشور و دیوان محاسبات، یقه این صندوق‌های بیمه را بگیرند.

 

 

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دکتر پزشکیان به نقل از خبرگزاری تسنیم، مسعود پزشکیان عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در برنامه‌ تلویزیونی پزشکی «نبض» که اختصاص به بررسی چالش‌های بیمه سلامت داشت، عنوان کرد: باید پزشکی که در خط مقدم ارائه خدمات سلامت حضوری فعال دارد را از نظر مالی بهتر پشتیبانی کنیم و به آنجا نرسیم که یک پزشک در روستا یک حقوق بسیار پائین بگیرد و یک متخصص در کلان‌شهرها درآمدهای میلیونی داشته باشد.

 

متاسفانه بیمه تکمیلی به زبان عامیانه همان رومیزی و زیرمیزی است

وی با انتقاد از وجود بیمه تکمیلی عنوان کرد: متاسفانه بیمه تکمیلی به زبان عامیانه همان رومیزی و زیرمیزی است و باید تمام بیمه‌ها در یک بسته و پکیچ مشخص یکسان‌سازی شوند.

وزیر اسبق بهداشت در تشریح این مسئله که آیا این مقوله درست است که باید برای کاهش هر یک درصد پرداختی از جیب مردم 500 میلیارد تومان هزینه کرد، بیان داشت: مهمترین مسئله این است که همه در مقابل قانون سر خم کنند و موظف هستیم قانون را اجرا کنیم و وقتی این مسئله صورت پذیرد دیگر هیچ اختلافی وجود نخواهد داشت و مطمئن باشید اگر قانون اجرا شود پرداخت از جیب مردم نیز 30  کاهش می‌یابد. (پرداخت از جیب مردم در حال حاضر بالای 60 تا 70 درصد)

 

امروز چرا بیمه باید به 10 برابر قیمت خرید کند، این کار تشویق متخلفان است

پزشکیان تصریح کرد: مسئولان امر باید صندوق‌های بیمه را یکی کنند، منابع را نیز درست ببینند تا همه مردم بیمه شوند. امروز چرا بیمه باید به 10 برابر قیمت خرید کند، این کار تشویق متخلفان است بنابر این بودجه را باید طبق قانون تعیین کنند و برطبق برنامه نیز قانون‌‌نویسی کنند و کسی حق ندارد عنوان کند که به قانون عمل نمی‌کند.

 

در سیستم سلامت یک عده بالای یک میلیارد تومان درآمد دارند

وی با بیان این مطلب که در سیستم سلامت یک عده بالای یک میلیارد تومان درآمد دارند و عده ای هم 500 هزار تومان، ادامه داد: اگر هزینه و اعتبارات 10 درصد خالص هدفمندی و عوارض سلامت در مورد کالاهای آسیب‌رسان را پرداخت کنند مطمئن باشید هیچ مشکلی برای کاهش پرداختی هزینه‌های درمان از جیب مردم نخواهیم داشت. به هر حال وقتی یک کارخانه کالای آسیب‌رسان تولید می‌کند مسلماً زیردستان دچار بیماری‌ها می‌شوند و اینگونه کارخانجات باید عوارض سلامت را بپردازند.

 

انتقاد از پرداخت حقوق‌های پایین به پزشکان و پرستاران در روستاها

وزیر اسبق بهداشت از پرداخت حقوق‌های پایین به پزشکان در روستاها و پرستاران انتقاد کرد و گفت: این در شرایطی است که برخی از پزشکان درآمد ماهانه بیش از 50 میلیون تومان دارند.

 

سهم سلامت در یودجه از تولید ناخالص داخلی( GDP)، بسیار پایین است

پزشکیان به درصد تولید ناخالص داخلی( GDP) کشورهای آمریکایی و اروپایی که دارای ارقام بالایی هستند، اشاره کرد و بیان داشت: این در حالی است که سهم GDP در ایران که باید 7.5 درصد باشد حتی به 4 درصد هم نمی‌رسد و اگر پرداخت از جیب مردم را نیز حساب کنیم شاید به 7 درصد برسد در حالی که در کشورهای غربی نیز پرداخت هزینه‌های درمان از جیب مردم نیست بلکه دولت‌ها این پرداخت‌ها را انجام می‌دهند.

 

در سال اول برنامه پنجم، دولت موظف بود که همه مردم را تحت پوشش بیمه همگانی قرار دهد

وی با بیان اینکه اگر می‌خواهیم قانون را اجرا کنیم، باید کسانی که در سیستم سلامت نیاز به خدمات دارند، تحت پوشش قرار بگیرند. وظیفه حاکمیت دسترسی مردم به خدمات نظام سلامت است، در سال اول برنامه پنجم، دولت موظف بود که همه مردم را تحت پوشش بیمه همگانی قرار دهد. اما تا حالا این اتفاق نیفتاده و ما از دولت آقای روحانی انتظار داریم به قانون عمل کنند.

 

مشکل بیمه نشدن همه مردم، دولت است

پزشکیان در پاسخ به این سئوال که مشکل بیمه نشدن همه مردم چیست، گفت: مشکل دولت است. اگر دولت همین الان قانون را اجرا کند، مشکل حل می شود. زیرا، تا زمانی که همه مردم تحت پوشش بیمه قرار نگیرند، مشکل پابرجاست. ما باید بر اساس پولی که داریم سفره پهن کنیم، بنابراین متولیان امر سلامت باید متعهد شوند که قانون را اجرا کنند.

وزیر اسبق بهداشت با بیان این جمله که ما فقط با لغات بازی می‌کنیم، ادامه داد: عدالت در سلامت آن زمان محقق می‌شود که وقتی یک فرد بی پول در بیمارستان بستری می‌شود، به او خدمات بدهیم.

 

وزارت بهداشت مسئول برخورد با تعدد صندوق‌های بیمه ای است

پزشکیان با گلایه و انتقاد از تعدد صندوق‌های بیمه ای، وزارت بهداشت را مسئول برخورد با این قبیل صندوق‌ها دانست و خاطرنشان کرد: وزارت بهداشت طبق قانون موظف است به بیمه ها تذکر بدهد و اساساً حق ندارند که صندوق‌های بیمه ای بزنند. سازمان بازرسی کل کشور و دیوان محاسبات، باید یقه این صندوق‌های بیمه ای را بگیرند.

 

 

 
حضور دکتر پزشکیان در جایگاه ریاست مجلسدکتر پزشکیان نائب رئیس اول مجلس دهمسخنرانی دکتر پزشکیان در همایش جشن پیروزی دکتر روحانی در تالار پتروشیمی تبریزبازدید دکتر پزشکیان بهمراه وزیر رفاه و استاندار آذربایجان شرقی از طرحهای این وزارتخانه در تبریزدیدار گرم و صمیمی با مردم در حاشیه بازدید از سیستان و بلوچستانحضور دکتر پزشکیان در جایگاه ریاست مجلسبازدید دکتر پزشکیان بهمراه معاون سازمان محیط زیست از آخرین وضعیت دریاچه ارومیهحضور دکتر پزشکیان نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در مناطق سیل زده آذربایجان
آمار بازدید کنندگان
mod_vvisit_counterامروز3275
mod_vvisit_counterدیروز2401
mod_vvisit_counterاین هفته17270
mod_vvisit_counterهفته گذشته15884
mod_vvisit_counterاین ماه54909
mod_vvisit_counterماه گذشته71751
mod_vvisit_counterکل بازدیدها2872296

در 20 دقیقه گذشته : 46
آی پی شما : 54.225.39.142
,
امروز : 01 مهر 1396
اوقات شرعی


پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبریمجلس شورای اسلامیپایگاه اطلاع رسانی دولتپایگاه اطلاع رسانی آیت الله هاشمی رفسنجانی