آخرین اخبار و اطلاعیه ها


بازدید پزشکیان از موزه تاریخی بانک ملی/ بانک ملی دارای هویت ایرانی است
نائب رئیس مجلس شورای اسلامی از موزه بانک ملی به عنوان یکی از قدیمی ترین بانک های ...

رونمایی از کتاب «کارنامه سیاه»/ تقدیر از خانواده شهدای حادثه تروریستی مجلس و حرم امام(ره)
کتاب «کارنامه سیاه» با حضور نایب رییس مجلس شورای اسلامی رونمایی شد. ...

گزارش تصویری/ دیدار مسعود پزشکیان با نایب رئیس مجلس شیلی
دیدار نایب رئیس مجلس شیلی با مسعود پزشکیان، نایب رئیس مجلس شورای اسلامی از زاویه ...

حقوق نیرو‌های مسلح باید تمام و کمال پرداخت شود
نائب رئیس مجلس دهم در پاسخ به تذکر یکی از نمایندگان درباره پرداخت ناقص حقوق ...

گزارش تصویری/ حضور پزشکیان در بیست و ششمین نمایشگاه فرش دستباف ایران
بیست و ششمین نمایشگاه فرش دستباف ایران با حضور مسعود پزشکیان نایب رئیس مجلس شورای ...

آخرین اخبار حوزه انتخابیه


بازدید دکتر پزشکیان از برخی از پروژه‌های عمرانی شهرستان آذرشهر / گزارش تصویری
گزارش تصویری از بازدید دکتر پزشکیان از برخی از پروژه‌های عمرانی شهرستان ...

بازدید دکتر پزشکیان از واحدهای صنعتی شهرستان آذرشهر / گزارش تصویری
گزارش تصویری از بازدید دکتر پزشکیان نایب رئیس مجلس شورای اسلامی از برخی از ...

وعده پیگیری دغدغه‌های مالیاتی چاپخانه‌ها از سوی نایب رئیس مجلس
نماینده تشکل‌های صنعت چاپ در استان‌های کشور غیر از تهران از وعده نایب رئیس مجلس ...

برگزاری سی امین جلسه گفتگوی دولت و بخش خصوصی در آذربایجان شرقی + گزارش تصویری
گزارش تصویری از سی امین جلسه گفتگوی دولت و بخش خصوصی در آذربایجان شرقی با حضور ...

شرط نایب رئیس مجلس برای واگذاری ماشین‌سازی تبریز
نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: مردم در رابطه با رفع بحران کارخانه ماشین‌سازی ...

گمان نمی‌کنم با این کار‌ها مشکل زیرمیزی حل شود/ زیرمیزی بگیران کسانی‌اند که با بزرگان می‌نشینند!

نوشته شده در : بهمن 21, 1392
   

دکتر پزشکیان با بیان اینکه گمان نمی‌کنم با این سیاست موجود، مشکل زیرمیزی حل شود، یادآور شد: تا وقتی کانون‌های قدرت ـ که مجلس و دولت و قوه قضائیه هستند ـ قراردادهای چند برابر تعرفه با سیستم‌های خصوصی و یا برخی از دولتی‌ها دارند، تعریف زیرمیزی زیر سؤال است/حقوق ‌کسانی که به مناطق محروم می‌روند،‌ کفاف کرایه خانه‌شان را هم نمی‌دهد.

 

 

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دکتر پزشکیان، سایت تابناک در گزارشی به بررسی موضوع زیرمیزی برخی از پزشکان پرداخت. در ادامه این گزارش، تابناک به سراغ دکتر پزشکیان رفته و نظر ایشان را در این زمینه جویا شده است. متن کامل گزارش، در زیر می آید:

یکی از مهم‌ترین معضلات حوزه درمان کشور، پدیده غیر‌اخلاقی و غیر‌قانونی زیر‌میزی است که مبالغی افزون بر هزینه‌های قانونی، توسط برخی پزشکان از بیمار گرفته می‌شود. پزشکان دانه‌درشتی که با دریافت‌های کلان از بیماران، الگویی برای دیگر پزشکان شده‌اند و به دلیل توانایی در تخصص پزشکی، به خود اجازه می‌دهند، بدون هیچ ابایی مبالغی چند ده میلیونی از بیماران دریافت کنند.

به گزارش‌‌ «تابناک»، این افراد با شیوه‌هایی چون داشتن حساب بانکی متعلق به شخصی دیگر، خواهان این مبالغ هستند و با چنان ظرافتی،‌‌ زیرمیزی می‌‌گیرند که به سختی می‌توان تخلفات را شناسایی و این افراد را متهم به اقدامات غیرقانونی کرد.

از سوی دیگر، بیمارانی که ناچار به پرداخت این مبالغ هستند از اعتراض و علنی کردن پرداخت زیرمیزی خودداری می‌کنند، زیرا بر این باورند، اگر دوباره گذارشان به این پزشک بیفتد، از‌ خدمات خوب و مناسب بی‌بهره مانده و همین ترس باعث فرار از اعلام نام پزشک مربوطه از سوی بیمار می‌شود.

به هر حال پس از آشکار شدن این موضوع و با پیگیری‌ و بررسی‌های میدانی‌ به لیستی که نام چهارده پزشک اسم‌و‌رسم‌دار در حوزه درمان منتشر شد،‌ نکته قابل تأمل، معرفی نکردن این افراد و رفتاری صلح‌جویانه از سوی مسئولان برای برخورد با آنان است.

همچنین داشتن لیست سیاه پزشکان صاحب‌نام از سوی مسئولان وزارت بهداشت و جلوگیری از معرفی آن‌ها، پرسش‌های بسیاری را در ذهن مردم به جا می‌گذارد که به راستی دلیل خودداری از معرفی نام این افراد چیست؟

گمان نمی‌کنم با این کار‌ها مشکل زیرمیزی حل شود

دکتر مسعود پزشکیان در این باره ‌گفت: بحث زیرمیزی را نظام پزشکی و وزارت بهداشت پیگیری می‌کنند و بنا به گفته خودشان با تعدای نیز برخورد کرده‌اند و کمیسیون بهداشت نیز پیگیر موضوع است؛ اما گمان نمی‌کنم با این کار‌ها مشکل زیرمیزی حل شود.

وی افزود: تا وقتی کانون‌های قدرت ـ که مجلس و دولت و قوه قضائیه هستند ـ قراردادهای چند برابر تعرفه با سیستم‌های خصوصی و یا برخی از دولتی‌ها دارند، تعریف زیرمیزی زیر سؤال است. مسئولین ارشد نظام باید بپذیرند، اگر تعرفه این است که آن‌ها قرارداد می‌بندند، همه جا این تعرفه را اعلام کنند و با همه همین برخورد را داشته باشند؛ اما اگر قرار باشد به یک‌جا تعرفه پایین‌ ‌و به جای دیگر، ده برابر آن را بدهند، کار سخت ‌می‌شود و بازاری را که به راه انداخته‌اند، نمی‌توان ساخت یا کسی را محکوم کرد.

 

یک پزشک و متخصص، در یک شهر غریب با حقوق یک میلیون تومان چه کار می‌خواهد بکند؟

عضو کمیسیون بهداشت مجلس گفت: بسیاری از پزشکان‌ در مناطق محروم و شهرهای کوچک زندگی می‌کنند که به اجبار آن‌ها را با حقوق یک میلبون برای خدمت به مردم فرستاده‌ایم‌. متخصص در شهر غریب با یک میلیون تومان چه کار می‌خواهد کند؟ این در حالی است که مشابه این فرد در تهران،‌ ۱۰۰ میلیون تومان در‌آمد دارد. این اختلاف فاحش‌ که ناشی از ساختار است،‌ جامعه را به این سمت می‌برد که یا باید خودشان مشکل خویش را حل کنند و یا ‌حاکمیت مشکل را حل ‌و سیستم را اصلاح کند یا اینکه مشکلات همچنان ادامه یابد‌ و به سادگی رفع نشود.

 

حقوق ‌کسانی که به مناطق محروم می‌روند،‌ کفاف کرایه خانه‌شان را هم نمی‌دهد

وی گفت: در این مملکت، مجلس برای خود سفره‌ای پهن کرده و دولت سفره دیگری را و چندین برابر پول پرداخت می‌کنند؛ اما حقوق ‌کسانی که به مناطق محروم می‌روند،‌ کفاف کرایه خانه‌شان را هم نمی‌دهد. آن وقت افرادی که باهوش‌ترین و سربه‌زیر‌ترین بچه‌ها بوده‌اند و درس خوانده‌ و پزشک شده‌اند، وارد کاری می‌شوند‌ که نباید انجام دهند.

 

زیرمیزی بگیران افراد مشهوری هستند و با روسا می‌نشینند

پزشکیان در توضیح این موضوع که شمار بسیاری از افرادی که اعلام شده‌اند در استان تهران هستند، گفت: این‌ها ‌افراد مشهوری هستند. یکی از نمایندگان نام‌های مخفی را در کمیسیون گفت و نمایندگان و کمیسیون بهداشت نیز از برخورد با آن‌ها حمایت کرد. مشکل تنها اعلام اسامی نیست، بلکه تا سیستم درست نشود، مشکل حل نمی‌شود. برخی از کسانی که از آن‌ها صحبت می‌کنیم، کسانی هستند که با گردن‌کلفتان و‌ رؤسا در یک جلسه می‌نشینند. اگر سیستم درست شود، افراد‌ نمی‌توانند به آسانی تخلف کنند.

 
حضور دکتر پزشکیان در جایگاه ریاست مجلسدکتر پزشکیان نائب رئیس اول مجلس دهمسخنرانی دکتر پزشکیان در همایش جشن پیروزی دکتر روحانی در تالار پتروشیمی تبریزبازدید دکتر پزشکیان بهمراه وزیر رفاه و استاندار آذربایجان شرقی از طرحهای این وزارتخانه در تبریزدیدار گرم و صمیمی با مردم در حاشیه بازدید از سیستان و بلوچستانحضور دکتر پزشکیان در جایگاه ریاست مجلسبازدید دکتر پزشکیان بهمراه معاون سازمان محیط زیست از آخرین وضعیت دریاچه ارومیهحضور دکتر پزشکیان نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در مناطق سیل زده آذربایجان
آمار بازدید کنندگان
mod_vvisit_counterامروز3297
mod_vvisit_counterدیروز2401
mod_vvisit_counterاین هفته17292
mod_vvisit_counterهفته گذشته15884
mod_vvisit_counterاین ماه54931
mod_vvisit_counterماه گذشته71751
mod_vvisit_counterکل بازدیدها2872318

در 20 دقیقه گذشته : 60
آی پی شما : 54.225.39.142
,
امروز : 01 مهر 1396
اوقات شرعی


پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبریمجلس شورای اسلامیپایگاه اطلاع رسانی دولتپایگاه اطلاع رسانی آیت الله هاشمی رفسنجانی