آخرین اخبار و اطلاعیه ها


دولت باید قوانین مصوب مجلس را اجرا کند/ هیچ قانونی نباید معطل بماند
نائب رئیس مجلس در پاسخ به تذکر سلیمی نماینده محلات درباره اجرا نشدن برخی از قوانین ...

بازدید پزشکیان از موزه تاریخی بانک ملی/ بانک ملی دارای هویت ایرانی است
نائب رئیس مجلس شورای اسلامی از موزه بانک ملی به عنوان یکی از قدیمی ترین بانک های ...

رونمایی از کتاب «کارنامه سیاه»/ تقدیر از خانواده شهدای حادثه تروریستی مجلس و حرم امام(ره)
کتاب «کارنامه سیاه» با حضور نایب رییس مجلس شورای اسلامی رونمایی شد. ...

گزارش تصویری/ دیدار مسعود پزشکیان با نایب رئیس مجلس شیلی
دیدار نایب رئیس مجلس شیلی با مسعود پزشکیان، نایب رئیس مجلس شورای اسلامی از زاویه ...

حقوق نیرو‌های مسلح باید تمام و کمال پرداخت شود
نائب رئیس مجلس دهم در پاسخ به تذکر یکی از نمایندگان درباره پرداخت ناقص حقوق ...

آخرین اخبار حوزه انتخابیه


بازدید دکتر پزشکیان از برخی از پروژه‌های عمرانی شهرستان آذرشهر / گزارش تصویری
گزارش تصویری از بازدید دکتر پزشکیان از برخی از پروژه‌های عمرانی شهرستان ...

بازدید دکتر پزشکیان از واحدهای صنعتی شهرستان آذرشهر / گزارش تصویری
گزارش تصویری از بازدید دکتر پزشکیان نایب رئیس مجلس شورای اسلامی از برخی از ...

وعده پیگیری دغدغه‌های مالیاتی چاپخانه‌ها از سوی نایب رئیس مجلس
نماینده تشکل‌های صنعت چاپ در استان‌های کشور غیر از تهران از وعده نایب رئیس مجلس ...

برگزاری سی امین جلسه گفتگوی دولت و بخش خصوصی در آذربایجان شرقی + گزارش تصویری
گزارش تصویری از سی امین جلسه گفتگوی دولت و بخش خصوصی در آذربایجان شرقی با حضور ...

شرط نایب رئیس مجلس برای واگذاری ماشین‌سازی تبریز
نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: مردم در رابطه با رفع بحران کارخانه ماشین‌سازی ...

هیچ‌جای دنیا فاصله بین پزشک و پرستار هزار برابر نیست/ ماجرای دستورالمعلی برای عدم پذیرش بیماران بی‌پول و پارتی

نوشته شده در : اسفند 16, 1392
   

وزیر بهداشت دولت اصلاحات از اجرای دستورالعملی در دوره سکانداریش بر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور خبر داد که بر مبنای آن کسانی که پول و حامی نداشتند، نباید بستری می‌شدند/ فرق بین انسان و حیوان این است که انسان به فکر همنوع خود نیز هست و پرستاران کسانی هستند که جان خودشان را فدای نجات دیگران می‌کنند.

 

 

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دکتر پزشکیان، روز گذشته پنج‌شنبه، به درخواست نماینده محترم مردم شریف ساری و میاندورود آقای مهندس دامادی، دکتر پزشکیان در شهر ساری جهت شرکت در جشن میلاد حضرت زینب(س) و روز پرستار حضور یافت.

به نقل از خبرگزاری مهر، مسعود پزشکیان عصر پنجشنبه در جشن میلاد که به مناسبت میلاد حضرت زینب(س) و روز پرستار در سالن هلال احمر ساری به میزبانی دفتر مردمی محمد دامادی نماینده ساری و میاندرود برگزار شد، گفت: در زمان وزارتم، دستور العملی باید اجرا می‌کردیم، مبنی‌بر اینکه کسانی که پول ندارند، نباید بستری شوند و من در آن زمان با دیدن این موارد از خودم بدم می‌آمد.

این نماینده مجلس افزود: چرا باید در جامعه ما کسی که پول ندارد و فرزندش بر روی دستش در حال جان دادن است و نیاز به کمک دارد، پذیرش نشود و به درد او هیچ اهمیتی داده نشود و باید پول و اعتبار در جایی سرمایه گذاری شود که درد انسانهای بی‌بضاعت را درمان کند.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی ضمن تبریک روز پرستار و با اشاره به  شعر پر معنای سعدی که "بنی آدم اعضای یکدیگرند" افزود : این شعر مصداق زیبایی برای کسانی است که درد و رنج دیگران را درک می‌کنند و با تمام وجود آن را لمس می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه انسان واقعی وظیفه دارد به کسانی که دردمند و نیازمندند کمک کند افزود: بر اساس این نگاه از شغل پرسناری نمی‌توان گذشت.

پزشکیان تاکید کرد: فرق بین انسان و حیوان این است که انسان به فکر همنوع خود نیز هست و پرستاران کسانی هستند که جان خودشان را فدای نجات دیگران می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه در بسیاری از بیمارستان‌ها کسی که پول، حامی و سواد ندارد و بیمار شده است، پذیرش نمی‌‌شود افزود: آیا ما به عنوان یک انسان وظیفه نداریم کسی که بی‌پناه و بیمار شده است را حمایت و پشتیبانی کنیم؟

از زمانی که وارد مجلس شده‌ایم سعی کرده‌ایم اشخاصی که پول و حامی ندارند را حمایت کنیم

پزشکیان گفت: از زمانی که وارد مجلس شده‌ایم سعی کرده‌ایم اشخاصی که پول و حامی ندارند را حمایت کنیم و این دردی است که من را به عنوان یک پزشک، نماینده و انسان زجر می دهد.

مسعود پزشکیان تصریح کرد: امسال یک درصد ارزش افزوده یعنی سه هزار میلیارد تومان مصوب شد تا برای شهرهای زیر 20 هزار نفر و کسانی که در روستاها و مناطق دور افتاده زندگی می کنند و برای درمان نیاز به هزینه های درمان دارند، استفاده شود.

وی در بخش دیگر از سخنانش افزود: مصوب شد پنج هزار میلیارد تومان از یارانه ها نیز به بیماران خاص و کسانی که نیاز به فرانشیت و درمان دارند اختصاص یابد.

پزشکیان با تاکید بر این که با ید بدون منت برای مردم خدمت کنیم افزود: حاکمیت با کفر پیش می رود ولی با ظلم بر پا نمی ماند.

وی اظهار داشت: در درون سیستم دولتی و بهداشتی ما بی عدالتی بسیاری وجود دارد و در استفاده از سرانه بهداشت میزانها نیز نامتعادل است.

هیچ جای دنیا فاصله بین پزشک و پرستار هزار برابر نیست

نماینده مردم آذربایجان با اشاره به اینکه هیچ جای دنیا فاصله بین پزشک و پرستار هزار برابر و فاصله پزشک تا پزشک 100 برابر نیست افزود: چگونه می‌توان این سیستم را در خط عدالت آورد و این مشکل سیستماتیک ما است و باید دست در دست هم دهیم و عدالت را در جامعه حاکم کنیم، زیرا خوشبختی زمانی امکان پذیر است که شکاف و فاصله در جامعه عمیق نباشد.

این نماینده مجلس درادامه گفت: شغل مقدس پرستاری را باید مقدس شمرد تا تلاش برای حفظ سلامت جامعه پایدار باشد و لذت این خدمت غیر قابل تصور است.

وی در پایان افزود: رضایت مردم شرط اصلی ارائه خدمت است و هر کس با خدمتی که انجتم می دهد رضایت مردم و خدا را جلب می کند.

محمد دامادادی نماینده مردم ساری و میاندرود در مجلس نیز در این مراسم ضمن تبریک ولادت زینب کبری (س) و روز پرستار گفت: نسل جوان ما در انتخابات مجلس نشان دادند که به نسل خودشان اعتماد دارند و ما نیز کشور و شهرمان را با دست نسل جوان خواهیم ساخت.

وی با اشاره به این که  همه روزها روز پرستار است افزود :باید به بررسی مشکلات پرستاران و حق و حقوق واقعی آنان پرداخت.

نماینده مردم ساری گفت: با کمک نسل جوان، ساری را خواهیم ساخت و در این ساختن مسائل بنیادی چون ظرفیت سنجی دریا، جنگل، صنعت و گردشگری مد نظر قرار خواهد گرفت.

وی تاکید کرد: برخی اشخاص از تریبونها به نفع شخص خودشان استفاده می کنند و با ایجاد رعب، وحشت، نفاق و دروغ گویی مسائل اخلاقی را زیر پا می گذارند، در صورت رعایت نکردن این اصول و در جایی که مسائل مردم و شهر در میان باشد  چیزهایی را افشا خواهیم کرد و از کسی هم نمی ترسم.

 
حضور دکتر پزشکیان در جایگاه ریاست مجلسدکتر پزشکیان نائب رئیس اول مجلس دهمسخنرانی دکتر پزشکیان در همایش جشن پیروزی دکتر روحانی در تالار پتروشیمی تبریزبازدید دکتر پزشکیان بهمراه وزیر رفاه و استاندار آذربایجان شرقی از طرحهای این وزارتخانه در تبریزدیدار گرم و صمیمی با مردم در حاشیه بازدید از سیستان و بلوچستانحضور دکتر پزشکیان در جایگاه ریاست مجلسبازدید دکتر پزشکیان بهمراه معاون سازمان محیط زیست از آخرین وضعیت دریاچه ارومیهحضور دکتر پزشکیان نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در مناطق سیل زده آذربایجان
آمار بازدید کنندگان
mod_vvisit_counterامروز247
mod_vvisit_counterدیروز2185
mod_vvisit_counterاین هفته6374
mod_vvisit_counterهفته گذشته17992
mod_vvisit_counterاین ماه62005
mod_vvisit_counterماه گذشته71751
mod_vvisit_counterکل بازدیدها2879392

در 20 دقیقه گذشته : 142
آی پی شما : 54.156.58.187
,
امروز : 05 مهر 1396
اوقات شرعی


پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبریمجلس شورای اسلامیپایگاه اطلاع رسانی دولتپایگاه اطلاع رسانی آیت الله هاشمی رفسنجانی