آخرین اخبار و اطلاعیه ها


مسعود پزشکیان نمایشگاه نمونه آثار و اسناد کتابخانه مجلس را افتتاح کرد + تصاویر
نایب رئیس مجلس نمایشگاه نمونه آثار و اسناد کتابخانه مجلس را همزمان با هفته کتاب در ...

نائب رئیس مجلس به تماشای نمایش «زنی که تابستان گذشته رسید» نشست
نائب رئیس مجلس با اشاره به مسئولیت اجتماعی هنرمندان، گفت: اهالی هنر به عنوان ...

با داد و بیداد و اتهام زدن خشکسالی حل نخواهد شد/ برای احیاء دریاچه ارومیه باید تناسب بین تولید و مصرف را حفظ کرد
وقتی آب کم است به تناسب باید مصرف را نیز کاهش دهیم و اگر رعایت نشود و بی‌رویه به ...

مجمع تشخیص مصلحت هر چه سریعتر مساله سپنتا نیکنام را حل کند
نایب رییس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر ضرورت حفظ انسجام و سرمایه اجتماعی کشور از ...

اعتراض به طرح برندینگ توزیع سوخت در کشور/ جایگاه داران آذربایجان دست به دامن نمایندگان شدند
طرح جدید وزارت نفت برای برندینگ جایگاه های سوخت و خصوصی سازی پخش فرآورده های نفتی، ...

آخرین اخبار حوزه انتخابیه


نائب رئیس مجلس به تماشای نمایش «زنی که تابستان گذشته رسید» نشست
نائب رئیس مجلس با اشاره به مسئولیت اجتماعی هنرمندان، گفت: اهالی هنر به عنوان ...

با داد و بیداد و اتهام زدن خشکسالی حل نخواهد شد/ برای احیاء دریاچه ارومیه باید تناسب بین تولید و مصرف را حفظ کرد
وقتی آب کم است به تناسب باید مصرف را نیز کاهش دهیم و اگر رعایت نشود و بی‌رویه به ...

اعتراض به طرح برندینگ توزیع سوخت در کشور/ جایگاه داران آذربایجان دست به دامن نمایندگان شدند
طرح جدید وزارت نفت برای برندینگ جایگاه های سوخت و خصوصی سازی پخش فرآورده های نفتی، ...

از طریق مجلس، پیگیر رفع کمبودهای هلال‌احمر خواهیم بود
دکتر مسعود پزشکیان نائب رئیس مجلس شورای اسلامی در بازدیداز پایگاه جاده ای هلال ...

بازدید دکتر پزشکیان از برخی از پروژه‌های عمرانی شهرستان آذرشهر / گزارش تصویری
گزارش تصویری از بازدید دکتر پزشکیان از برخی از پروژه‌های عمرانی شهرستان ...

بازدید دکتر پزشکیان از واحدهای صنعتی شهرستان آذرشهر / گزارش تصویری
گزارش تصویری از بازدید دکتر پزشکیان نایب رئیس مجلس شورای اسلامی از برخی از ...

هیچ‌جای دنیا فاصله بین پزشک و پرستار هزار برابر نیست/ ماجرای دستورالمعلی برای عدم پذیرش بیماران بی‌پول و پارتی

نوشته شده در : اسفند 16, 1392
   

وزیر بهداشت دولت اصلاحات از اجرای دستورالعملی در دوره سکانداریش بر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور خبر داد که بر مبنای آن کسانی که پول و حامی نداشتند، نباید بستری می‌شدند/ فرق بین انسان و حیوان این است که انسان به فکر همنوع خود نیز هست و پرستاران کسانی هستند که جان خودشان را فدای نجات دیگران می‌کنند.

 

 

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دکتر پزشکیان، روز گذشته پنج‌شنبه، به درخواست نماینده محترم مردم شریف ساری و میاندورود آقای مهندس دامادی، دکتر پزشکیان در شهر ساری جهت شرکت در جشن میلاد حضرت زینب(س) و روز پرستار حضور یافت.

به نقل از خبرگزاری مهر، مسعود پزشکیان عصر پنجشنبه در جشن میلاد که به مناسبت میلاد حضرت زینب(س) و روز پرستار در سالن هلال احمر ساری به میزبانی دفتر مردمی محمد دامادی نماینده ساری و میاندرود برگزار شد، گفت: در زمان وزارتم، دستور العملی باید اجرا می‌کردیم، مبنی‌بر اینکه کسانی که پول ندارند، نباید بستری شوند و من در آن زمان با دیدن این موارد از خودم بدم می‌آمد.

این نماینده مجلس افزود: چرا باید در جامعه ما کسی که پول ندارد و فرزندش بر روی دستش در حال جان دادن است و نیاز به کمک دارد، پذیرش نشود و به درد او هیچ اهمیتی داده نشود و باید پول و اعتبار در جایی سرمایه گذاری شود که درد انسانهای بی‌بضاعت را درمان کند.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی ضمن تبریک روز پرستار و با اشاره به  شعر پر معنای سعدی که "بنی آدم اعضای یکدیگرند" افزود : این شعر مصداق زیبایی برای کسانی است که درد و رنج دیگران را درک می‌کنند و با تمام وجود آن را لمس می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه انسان واقعی وظیفه دارد به کسانی که دردمند و نیازمندند کمک کند افزود: بر اساس این نگاه از شغل پرسناری نمی‌توان گذشت.

پزشکیان تاکید کرد: فرق بین انسان و حیوان این است که انسان به فکر همنوع خود نیز هست و پرستاران کسانی هستند که جان خودشان را فدای نجات دیگران می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه در بسیاری از بیمارستان‌ها کسی که پول، حامی و سواد ندارد و بیمار شده است، پذیرش نمی‌‌شود افزود: آیا ما به عنوان یک انسان وظیفه نداریم کسی که بی‌پناه و بیمار شده است را حمایت و پشتیبانی کنیم؟

از زمانی که وارد مجلس شده‌ایم سعی کرده‌ایم اشخاصی که پول و حامی ندارند را حمایت کنیم

پزشکیان گفت: از زمانی که وارد مجلس شده‌ایم سعی کرده‌ایم اشخاصی که پول و حامی ندارند را حمایت کنیم و این دردی است که من را به عنوان یک پزشک، نماینده و انسان زجر می دهد.

مسعود پزشکیان تصریح کرد: امسال یک درصد ارزش افزوده یعنی سه هزار میلیارد تومان مصوب شد تا برای شهرهای زیر 20 هزار نفر و کسانی که در روستاها و مناطق دور افتاده زندگی می کنند و برای درمان نیاز به هزینه های درمان دارند، استفاده شود.

وی در بخش دیگر از سخنانش افزود: مصوب شد پنج هزار میلیارد تومان از یارانه ها نیز به بیماران خاص و کسانی که نیاز به فرانشیت و درمان دارند اختصاص یابد.

پزشکیان با تاکید بر این که با ید بدون منت برای مردم خدمت کنیم افزود: حاکمیت با کفر پیش می رود ولی با ظلم بر پا نمی ماند.

وی اظهار داشت: در درون سیستم دولتی و بهداشتی ما بی عدالتی بسیاری وجود دارد و در استفاده از سرانه بهداشت میزانها نیز نامتعادل است.

هیچ جای دنیا فاصله بین پزشک و پرستار هزار برابر نیست

نماینده مردم آذربایجان با اشاره به اینکه هیچ جای دنیا فاصله بین پزشک و پرستار هزار برابر و فاصله پزشک تا پزشک 100 برابر نیست افزود: چگونه می‌توان این سیستم را در خط عدالت آورد و این مشکل سیستماتیک ما است و باید دست در دست هم دهیم و عدالت را در جامعه حاکم کنیم، زیرا خوشبختی زمانی امکان پذیر است که شکاف و فاصله در جامعه عمیق نباشد.

این نماینده مجلس درادامه گفت: شغل مقدس پرستاری را باید مقدس شمرد تا تلاش برای حفظ سلامت جامعه پایدار باشد و لذت این خدمت غیر قابل تصور است.

وی در پایان افزود: رضایت مردم شرط اصلی ارائه خدمت است و هر کس با خدمتی که انجتم می دهد رضایت مردم و خدا را جلب می کند.

محمد دامادادی نماینده مردم ساری و میاندرود در مجلس نیز در این مراسم ضمن تبریک ولادت زینب کبری (س) و روز پرستار گفت: نسل جوان ما در انتخابات مجلس نشان دادند که به نسل خودشان اعتماد دارند و ما نیز کشور و شهرمان را با دست نسل جوان خواهیم ساخت.

وی با اشاره به این که  همه روزها روز پرستار است افزود :باید به بررسی مشکلات پرستاران و حق و حقوق واقعی آنان پرداخت.

نماینده مردم ساری گفت: با کمک نسل جوان، ساری را خواهیم ساخت و در این ساختن مسائل بنیادی چون ظرفیت سنجی دریا، جنگل، صنعت و گردشگری مد نظر قرار خواهد گرفت.

وی تاکید کرد: برخی اشخاص از تریبونها به نفع شخص خودشان استفاده می کنند و با ایجاد رعب، وحشت، نفاق و دروغ گویی مسائل اخلاقی را زیر پا می گذارند، در صورت رعایت نکردن این اصول و در جایی که مسائل مردم و شهر در میان باشد  چیزهایی را افشا خواهیم کرد و از کسی هم نمی ترسم.

 
حضور دکتر پزشکیان در جایگاه ریاست مجلسدکتر پزشکیان نائب رئیس اول مجلس دهمسخنرانی دکتر پزشکیان در همایش جشن پیروزی دکتر روحانی در تالار پتروشیمی تبریزبازدید دکتر پزشکیان بهمراه وزیر رفاه و استاندار آذربایجان شرقی از طرحهای این وزارتخانه در تبریزدیدار گرم و صمیمی با مردم در حاشیه بازدید از سیستان و بلوچستانحضور دکتر پزشکیان در جایگاه ریاست مجلسبازدید دکتر پزشکیان بهمراه معاون سازمان محیط زیست از آخرین وضعیت دریاچه ارومیهحضور دکتر پزشکیان نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در مناطق سیل زده آذربایجان
آمار بازدید کنندگان
mod_vvisit_counterامروز1034
mod_vvisit_counterدیروز3737
mod_vvisit_counterاین هفته6917
mod_vvisit_counterهفته گذشته18847
mod_vvisit_counterاین ماه53103
mod_vvisit_counterماه گذشته122593
mod_vvisit_counterکل بازدیدها3064185

در 20 دقیقه گذشته : 53
آی پی شما : 54.224.187.45
,
امروز : 30 آبان 1396
اوقات شرعی


پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبریمجلس شورای اسلامیپایگاه اطلاع رسانی دولتپایگاه اطلاع رسانی آیت الله هاشمی رفسنجانی