آخرین اخبار و اطلاعیه ها


گزارش تصویری | برنامه زنده جهان آرا با حضور دکتر مسعود پزشکیان
برنامه تلویزیونی «جهان آرا» با حضور دکتر مسعود پزشکیان، نماینده مردم تبریز و نائب ...

امشب | حضور دکتر پزشکیان در برنامه زنده «جهان آرا» پیرامون اتفاقات اخیر کشور
برنامه تلویزیونی «جهان آرا» یکشنبه شب ۱۷ دی با حضور مسعود پزشکیان و درباره ...

تشکیل جلسه اضطراری نائب رئیس مجلس با رئیس کل بانک مرکزی/ پزشکیان برای رفع مشکلات صنایع استان، عازم تهران می‌شود
در پی تماس تلفنی روز گذشته دکتر پزشکیان با رئیس کل بانک مرکزی، وی برای حل مشکلات ...

جلسه بررسی مشکلات کار آفرینان تبریز با حضور نمایندگان مجلس و اعضای شورا برگزار شد
جلسه بررسی مشکلات کار آفرینان تبریز با حضور نایب رییس مجلس شورای اسلامی و رییس ...

آخرین اخبار حوزه انتخابیه


تشکیل جلسه اضطراری نائب رئیس مجلس با رئیس کل بانک مرکزی/ پزشکیان برای رفع مشکلات صنایع استان، عازم تهران می‌شود
در پی تماس تلفنی روز گذشته دکتر پزشکیان با رئیس کل بانک مرکزی، وی برای حل مشکلات ...

جلسه بررسی مشکلات کار آفرینان تبریز با حضور نمایندگان مجلس و اعضای شورا برگزار شد
جلسه بررسی مشکلات کار آفرینان تبریز با حضور نایب رییس مجلس شورای اسلامی و رییس ...

دکتر پزشکیان در جلسه با فرهنگیان ایلخچی: اختصاص مبلغی از محل صندوق توسعه ملی برای پرداخت بدهی‌های آموزش و پرورش
دکتر پزشکیان در این دیدار رعایت عدالت در مکانیسم‌های پرداخت را ضروری دانست و گفت: ...

گزارش تصویری | حاشیه‌های جلسه هم‌اندیشی اعضای خانه صنعت، معدن و تجارت با دکتر پزشکیان در تبریز
جلسه هم‌اندیشی اعضای خانه صنعت، معدن و تجارت استان آذربایجان شرقی با دکتر ...

گزارش تصویری - جلسه هم‌اندیشی اعضای خانه صنعت، معدن و تجارت استان آذربایجان شرقی با دکتر پزشکیان در تبریز
جلسه هم‌اندیشی اعضای خانه صنعت، معدن و تجارت استان آذربایجان شرقی با دکتر ...

نائب رئیس مجلس به تماشای نمایش «زنی که تابستان گذشته رسید» نشست
نائب رئیس مجلس با اشاره به مسئولیت اجتماعی هنرمندان، گفت: اهالی هنر به عنوان ...

آدم‌های گردن کُلفت سلامت از اعتبارات این حوزه سود بیشتری می‌برند

نوشته شده در : تیر 09, 1394
   

وزیر اسبق بهداشت با اشاره به اینکه هم اکنون عده‌ای آدم‌ گردن کُلفت حوزه سلامت از اعتبارات این حوزه بیشتر سود می‌برند، گفت‌: اگر قانون اجرا شود زیرمیزی جمع می‌شود ولی اگر جدای از قانون داریم کاری می‌کنیم غلط است، حتی اگر کار خوب کنیم.

 

 

 

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دکتر پزشکیان به نقل از خبرگزاری تسنیم، همیشه و در هر حوزه و فعالیتی مسئولان گذشته آن حوزه‌ها یکی از بهترین کارشناسانی به حساب می‌آیند که می‌توانند با رصد فعالیت‌های مسئولان جدید، ضعف‌ها و حتی قوت‌ عملکردها را عنوان کنند، در حوزه سلامت نیز وزرای پیشین وزارت بهداشت از مهمترین این افراد به حساب می‌آیند، یکی از این وزرا کسی نیست جزء مسعود پزشکیان که خود هم اکنون نماینده مردم تبریز در خانه ملت و عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس نیز به حساب می‌آید و مسلماً اظهارنظرهای فردی که خود سال‌ها وزیر بهداشت بوده است بسیار می‌تواند راهگشا باشد کما اینکه در اکثر مواقع صحبت‌های این فوق تخصص جراحی قلب به مذاق خیلی‌ها خوش نمی‌آید.

اگر جدای از قانون داریم کاری می‌کنیم غلط است؛ پس اگر کار خوب هم کنیم غلط است

در این رابطه پزشکیان در پاسخ به پرسش تسنیم درباره اینکه برخی مسئولان وزارت بهداشت از عدم همکاری شما ابراز ناراحتی می‌کنند و حتی وزیر بهداشت در سخنرانی‌ در مراسم گرامیداشت «استاد و معلم» در دانشگاه علوم پزشکی بقیه‌الله سپاه، از پدرخوانده‌های پزشکی که در برخی مواقع کج‌سلیقه نظر می‌دهند، گلایه کرده بود؛ حال عدم همکاری شما با توجه به تجربه و سوابقی که دارید چیست؟ گفت: ما زمانی می‌توانیم به یک زبان و نگاه مشترک و وحدت برسیم که یک برنامه و یک قانونی را بپذیریم، اگر ما در چارچوب قانون هستیم مشکلی نداریم، اگر جدای از قانون داریم کاری می‌کنیم غلط است. پس اگر کار خوب هم کنیم غلط است، بنابراین باید همان کار خوب را تبدیل به قانون کنند، ما حرفمان به این برادران این است که قانون را اجرا کنند، در قانون مشخص شده است که پول و اعتبارات به کجا سوق پپدا کند.

وزیر اسبق بهداشت درباره اینکه هم اکنون چه مقدار در حوزه سلامت طبق قانون عمل می‌شود؟ ادامه داد: اینها یک پولی گرفتند که فقط هزینه می‌کنند.

پزشکیان درباره گفته‌های هاشمی وزیر بهداشت مبنی بر اینکه برای برچیده شدن زیرمیزی باید تعرفه‌ها بیشتر و عادلانه می‌شد، گفت‌: جسارت هست! وی (وزیر بهداشت) قانون را اجرا کند زیر میزی جمع می‌شود.

وی در توضیح این مقوله عنوان کرد: روندی که امروز وجود دارد این است که وقتی در مکانیزمی خودشان درست کردند یکی 100 میلیون، یکی 5 میلیون، یکی 2 میلیون دریافت می‌کند نمی‌شود جلوی زیرمیزی را گرفت، زیرا بی‌عدالتی وجود دارد، اصلاً نباید آن 100 میلیون را به آنها داد، اگر عدالت را حاکم کنند سیستم درست می‌شود.

وزیر اسبق بهداشت درباره اینکه برخی از همین پزشکان زیرمیزی بگیر و پنجه طلا، پزشکان مسئولان هستند، پاسخ داد: اینکه بحثش جداست، روند قضیه این است که اگر قانون اجرا شود، قانون می‌تواند همه این موارد را کنترل کند، در قانون آنچه که نوشته شده است جامع و کامل است، شاید یک ساعت بنده بنشینم و در این مورد بحث کنم مبنی بر اینکه اگر چنین کارهای را انجام دهند دیگر لازم نیست یقه کسی را بگیرند.

پزشکیان ادامه داد: در حال حاضر پول در اختیار وزارت بهداشت قرار گرفته است، این پول باید به طرف مناطق محروم و حاشیه‌ها برود.

وزیر اسبق بهداشت در پاسخ به این پرسش که آیا مدعی هستید این پول‌ها برای مناطق محروم هزینه نشده است، گفت: خیر، نرفته است (هزینه نشده است)

پزشکیان در واکنش به این مسئله که ولی شرایط کنونی در مناطق محروم نسبت به گذشته در حوزه سلامت بهتر شده است، بیان داشت: وقتی 10 هزار میلیارد به حوزه سلامت اختصاص یافته است معلوم است که باید تغییراتی رخ دهد، ما می‌گویم قانون اجرا شود اینکه این پول را خرج کردند و یک عده دارند خیرش را می‌برند بحثی نیست، ولی یک عده آدم‌های گردن کلفت هم هستند که بیشتر دارند خیر می‌برند. حرف ما این است که پول را در چارچوب قانون هزینه کنند.

وزیر اسبق بهداشت در واکنش به یکی از اظهارنظرهایش درباره شرایط حوزه سلامت کشور که عنوان کرده بود زمان جنگ مصداق جهاد اصغر بود و هم اکنون شرایط به مانند جهاد اکبر است و در پاسخ به این پرسش که کشورهای غربی که دین اسلام ندارند پس چطور مشکلات سلامت‌شان را برطرف کردند، خاطرنشان کرد: برای اینکه آنها در چارچوب قانون‌شان عمل کردند ولی ما به قانون‌مان عمل نمی‌کنیم.

 
حضور دکتر پزشکیان در جایگاه ریاست مجلسدکتر پزشکیان نائب رئیس اول مجلس دهمسخنرانی دکتر پزشکیان در همایش جشن پیروزی دکتر روحانی در تالار پتروشیمی تبریزبازدید دکتر پزشکیان بهمراه وزیر رفاه و استاندار آذربایجان شرقی از طرحهای این وزارتخانه در تبریزدیدار گرم و صمیمی با مردم در حاشیه بازدید از سیستان و بلوچستانحضور دکتر پزشکیان در جایگاه ریاست مجلسبازدید دکتر پزشکیان بهمراه معاون سازمان محیط زیست از آخرین وضعیت دریاچه ارومیهحضور دکتر پزشکیان نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در مناطق سیل زده آذربایجان
آمار بازدید کنندگان
mod_vvisit_counterامروز1452
mod_vvisit_counterدیروز3392
mod_vvisit_counterاین هفته10091
mod_vvisit_counterهفته گذشته19267
mod_vvisit_counterاین ماه43657
mod_vvisit_counterماه گذشته85778
mod_vvisit_counterکل بازدیدها3215417

در 20 دقیقه گذشته : 44
آی پی شما : 54.91.48.104
,
امروز : 27 دی 1396
اوقات شرعی


پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبریمجلس شورای اسلامیپایگاه اطلاع رسانی دولتپایگاه اطلاع رسانی آیت الله هاشمی رفسنجانی