آخرین اخبار و اطلاعیه ها


مسعود پزشکیان نمایشگاه نمونه آثار و اسناد کتابخانه مجلس را افتتاح کرد + تصاویر
نایب رئیس مجلس نمایشگاه نمونه آثار و اسناد کتابخانه مجلس را همزمان با هفته کتاب در ...

نائب رئیس مجلس به تماشای نمایش «زنی که تابستان گذشته رسید» نشست
نائب رئیس مجلس با اشاره به مسئولیت اجتماعی هنرمندان، گفت: اهالی هنر به عنوان ...

با داد و بیداد و اتهام زدن خشکسالی حل نخواهد شد/ برای احیاء دریاچه ارومیه باید تناسب بین تولید و مصرف را حفظ کرد
وقتی آب کم است به تناسب باید مصرف را نیز کاهش دهیم و اگر رعایت نشود و بی‌رویه به ...

مجمع تشخیص مصلحت هر چه سریعتر مساله سپنتا نیکنام را حل کند
نایب رییس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر ضرورت حفظ انسجام و سرمایه اجتماعی کشور از ...

اعتراض به طرح برندینگ توزیع سوخت در کشور/ جایگاه داران آذربایجان دست به دامن نمایندگان شدند
طرح جدید وزارت نفت برای برندینگ جایگاه های سوخت و خصوصی سازی پخش فرآورده های نفتی، ...

آخرین اخبار حوزه انتخابیه


نائب رئیس مجلس به تماشای نمایش «زنی که تابستان گذشته رسید» نشست
نائب رئیس مجلس با اشاره به مسئولیت اجتماعی هنرمندان، گفت: اهالی هنر به عنوان ...

با داد و بیداد و اتهام زدن خشکسالی حل نخواهد شد/ برای احیاء دریاچه ارومیه باید تناسب بین تولید و مصرف را حفظ کرد
وقتی آب کم است به تناسب باید مصرف را نیز کاهش دهیم و اگر رعایت نشود و بی‌رویه به ...

اعتراض به طرح برندینگ توزیع سوخت در کشور/ جایگاه داران آذربایجان دست به دامن نمایندگان شدند
طرح جدید وزارت نفت برای برندینگ جایگاه های سوخت و خصوصی سازی پخش فرآورده های نفتی، ...

از طریق مجلس، پیگیر رفع کمبودهای هلال‌احمر خواهیم بود
دکتر مسعود پزشکیان نائب رئیس مجلس شورای اسلامی در بازدیداز پایگاه جاده ای هلال ...

بازدید دکتر پزشکیان از برخی از پروژه‌های عمرانی شهرستان آذرشهر / گزارش تصویری
گزارش تصویری از بازدید دکتر پزشکیان از برخی از پروژه‌های عمرانی شهرستان ...

بازدید دکتر پزشکیان از واحدهای صنعتی شهرستان آذرشهر / گزارش تصویری
گزارش تصویری از بازدید دکتر پزشکیان نایب رئیس مجلس شورای اسلامی از برخی از ...

واکنش دکتر پزشکیان به بودجه سال 91 در حوزه سلامت

نوشته شده در : اسفند 26, 1390
   

دکتر پزشکیاندر بودجه سال ۹۱ اهداف سند برنامه پنجم توسعه در بخش بهداشت و درمان دیده نشده است و مسئولان دولت در بخش بهداشت و درمان باید پاسخگوی این کوتاهی باشند.

 

 

 

 

به گزارش ایلنا: عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با انتقاد از عدم هماهنگی بودجه سال ۹۱ با مواد قانون برنامه پنجم گفت: اختصاص ۱۰ درصد درآمدهای حاصل از اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها به حوزه بهداشت، تأمین اعتبار برای اجرای بیمه‌های اجباری از سال دوم برنامه پنجم و هماهنگی بین درصد رشد تعرفه بیمه‌ها و درصد رشد درآمدهای اختصاصی که همگی مورد تأکید قانون برنامه پنجم است، در بودجه سال ۹۱ دیده نشده است.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر این که دولت خود را ملزم به اجرای سند برنامه پنجم توسعه نمی‌داند، افزود: در زمان تهیه و تدوین برنامه پنجم توسعه، نمایندگان دولت حضور داشتند و موافقت خود را در بندبند آن اعلام کردند، پس امروز باید پاسخگو باشند که چرا قانون را اجرا نمی‌کنند؟

دکتر پزشکیان با بیان این‌که در بودجه سال ۹۱، ده درصد مصوب اختصاص یافته به حوزه بهداشت و درمان از محل درآمدهای حاصل از اجرای قانون هدفمندی یارانه ها لحاظ نشده است، تأکید کرد: طبق قانون باید ۱۰ درصد از درآمد هدفمند شدن یارانه‌ها به حوزه سلامت اختصاص یابد که محل تأمین اعتبار این موضوع در بودجه سال ۹۱ دیده نشده است.

وی ادامه داد: دولت در سال ۸۹، درآمد ۵۶ هزار میلیارد تومانی از اجرای قانون هدفمند شدن یارانه‌ها داشت؛ ۱۰ درصد این رقم ۵ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان می‌شود که این مبلغ در بودجه حوزه سلامت سال ۹۰ در نظر گرفته نشده است.

دکتر پزشکیان در تشریح کاستی‌های بودجه سال ۹۱ در حوزه بهداشت و درمان افزود: بیمه‌های اجباری بر اساس قانون برنامه پنجم باید از سال دوم اجرایی شود، اما در بودجه‌ای که دولت به مجلس ارائه کرده است اعتباری برای اجرای این موضوع دیده نشده است.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از عدم تناسب رشد بیمه‌ها و رشد درآمدهای اختصاصی در بودجه سال ۹۱ گفت: ماهیت درآمدهای اختصاصی حوزه بهداشت وابسته به پرداخت سازمان‌های بیمه‌گر و رشد معقول و منطقی تعرفه‌ای است، در صورتی که این مساله محقق نشود با مشکلات جدی در بخش‌های درمانی به ویژه بخش دولتی و عمومی کشور روبرو خواهیم بود.

دکتر پزشکیان در این خصوص تصریح کرد: با احتساب این‌که رشد درآمدهای اختصاصی در بودجه سال ۹۱، ۲۸ درصد و رشد اختصاص یافته به بیمه‌ها ۱۸ درصد است که ۱۰ درصد عقب‌ماندی در این زمینه دیده می‌شود. در این شرایط بعد از گذشت دو یا سه ماه اول سال، بودجه بیمه‌ها به اتمام می‌رسد و درآمدهای اختصاصی بخش سلامت باید از جیب مردم پرداخت شود.

وی افزود: رشد درآمد‌های اختصاصی سلامت اگر با رشد تعرفه‌ای بیمه متناسب نباشد، پرداخت از جیب مردم را افزایش می‌دهد.

دکتر پزشکیان با تأکید بر این‌که در قانون توسعه پنجم بر کاهش وابستگی واحدهای درمانی به درآمد اختصاصی و فراهم‌سازی سازوکار درمان رایگان بیماران مستمند و محروم تأکید شده است، افزود: به نظر می‌رسد که رشد درآمد اختصاصی دانشگاه‌ها و مراکز بهداشتی – درمانی اگر همراه با تأمین اعتبار کافی و رشد تعرفه‌ای مورد حمایت دولت و بیمه‌ها نباشد، علاوه بر این‌که کیفیت خدمات درمانی را تحت تأثیر قرار می‌دهد، می‌تواند پرداخت از جیب مردم را نیز افزایش دهد.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که عملیاتی شدن بودجه‌های توزیعی در حوزه سلامت به دلیل پراکندگی در مصادر مختلف دریافت کننده، همواره با چالش‌هایی مواجه بوده است، افزود: بودجه‌هایی که در سال‌های اخیر برای کمک به حوزه سلامت طراحی شدند به دلیل غیرشفاف بودن در بسیاری از موارد محقق نشده‌اند و این نقص تدوین بودجه توسط دولت بوده است.

 
حضور دکتر پزشکیان در جایگاه ریاست مجلسدکتر پزشکیان نائب رئیس اول مجلس دهمسخنرانی دکتر پزشکیان در همایش جشن پیروزی دکتر روحانی در تالار پتروشیمی تبریزبازدید دکتر پزشکیان بهمراه وزیر رفاه و استاندار آذربایجان شرقی از طرحهای این وزارتخانه در تبریزدیدار گرم و صمیمی با مردم در حاشیه بازدید از سیستان و بلوچستانحضور دکتر پزشکیان در جایگاه ریاست مجلسبازدید دکتر پزشکیان بهمراه معاون سازمان محیط زیست از آخرین وضعیت دریاچه ارومیهحضور دکتر پزشکیان نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در مناطق سیل زده آذربایجان
آمار بازدید کنندگان
mod_vvisit_counterامروز1270
mod_vvisit_counterدیروز2671
mod_vvisit_counterاین هفته13982
mod_vvisit_counterهفته گذشته18847
mod_vvisit_counterاین ماه60168
mod_vvisit_counterماه گذشته122593
mod_vvisit_counterکل بازدیدها3071250

در 20 دقیقه گذشته : 53
آی پی شما : 54.144.57.183
,
امروز : 03 آذر 1396
اوقات شرعی


پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبریمجلس شورای اسلامیپایگاه اطلاع رسانی دولتپایگاه اطلاع رسانی آیت الله هاشمی رفسنجانی