آخرین اخبار و اطلاعیه ها


گزارش تصویری | برنامه زنده جهان آرا با حضور دکتر مسعود پزشکیان
برنامه تلویزیونی «جهان آرا» با حضور دکتر مسعود پزشکیان، نماینده مردم تبریز و نائب ...

امشب | حضور دکتر پزشکیان در برنامه زنده «جهان آرا» پیرامون اتفاقات اخیر کشور
برنامه تلویزیونی «جهان آرا» یکشنبه شب ۱۷ دی با حضور مسعود پزشکیان و درباره ...

تشکیل جلسه اضطراری نائب رئیس مجلس با رئیس کل بانک مرکزی/ پزشکیان برای رفع مشکلات صنایع استان، عازم تهران می‌شود
در پی تماس تلفنی روز گذشته دکتر پزشکیان با رئیس کل بانک مرکزی، وی برای حل مشکلات ...

جلسه بررسی مشکلات کار آفرینان تبریز با حضور نمایندگان مجلس و اعضای شورا برگزار شد
جلسه بررسی مشکلات کار آفرینان تبریز با حضور نایب رییس مجلس شورای اسلامی و رییس ...

آخرین اخبار حوزه انتخابیه


تشکیل جلسه اضطراری نائب رئیس مجلس با رئیس کل بانک مرکزی/ پزشکیان برای رفع مشکلات صنایع استان، عازم تهران می‌شود
در پی تماس تلفنی روز گذشته دکتر پزشکیان با رئیس کل بانک مرکزی، وی برای حل مشکلات ...

جلسه بررسی مشکلات کار آفرینان تبریز با حضور نمایندگان مجلس و اعضای شورا برگزار شد
جلسه بررسی مشکلات کار آفرینان تبریز با حضور نایب رییس مجلس شورای اسلامی و رییس ...

دکتر پزشکیان در جلسه با فرهنگیان ایلخچی: اختصاص مبلغی از محل صندوق توسعه ملی برای پرداخت بدهی‌های آموزش و پرورش
دکتر پزشکیان در این دیدار رعایت عدالت در مکانیسم‌های پرداخت را ضروری دانست و گفت: ...

گزارش تصویری | حاشیه‌های جلسه هم‌اندیشی اعضای خانه صنعت، معدن و تجارت با دکتر پزشکیان در تبریز
جلسه هم‌اندیشی اعضای خانه صنعت، معدن و تجارت استان آذربایجان شرقی با دکتر ...

گزارش تصویری - جلسه هم‌اندیشی اعضای خانه صنعت، معدن و تجارت استان آذربایجان شرقی با دکتر پزشکیان در تبریز
جلسه هم‌اندیشی اعضای خانه صنعت، معدن و تجارت استان آذربایجان شرقی با دکتر ...

نائب رئیس مجلس به تماشای نمایش «زنی که تابستان گذشته رسید» نشست
نائب رئیس مجلس با اشاره به مسئولیت اجتماعی هنرمندان، گفت: اهالی هنر به عنوان ...

گزارشی از جلسه شیراز + تصاویر

نوشته شده در : خرداد 27, 1394
   

نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی گفت: بر خلاف دولت های نهم و دهم که فضای ابراز نقد نسبت به رویه نادرست دستگاه اجرایی فراهم نبود، نوبت دولت یازدهم که رسید برنامه 'پایش' و دیگر برنامه های نقد را گذاشتند.

 

 

 

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دکتر پزشکیان، عصر سه شنبه 26 خرداد انجمن فرهنگ و سیاست دانشگاه شیراز در نشستی با عنوان دوم خرداد همچنان ادامه دارد میزبان دکتر مسعود پزشکیان نماینده محترم مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی بود.

در ابتدای جلسه صالحی دبیر انجمن فرهنگ و سیاست توضیحاتی را درباره نحوه برگزاری نشست ارائه داد. وی با اشاره به اینکه این نشست قرار بود در تاریخ دوم خرداد و به مناسبت این روز برگزار شود ، از اعمال سخت گیری ها و برخود های سلیقه ای در فرایند صدور مجوز دعوت از سخنرانان و لغو چندین باره مراسم در روزهای قبل بدون دلایل موجه توسط مسئولان دانشگاه گلایه کرد.

دکتر پزشکیان در این نشست افزود: نمی گویم که 'پایش' نگذارید، بلکه می گویم که برای همه دولت ها این گونه عمل کنید و منصفانه نقد کنید.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در دولت اصلاحات اظهار کرد: نباید در چنین برنامه های به صورت کلیشه ای و بدون استناد به اطلاعات نقد کرد؛ عوامانه حرف زدن کار آسانی است.

وی ادامه داد: این که تصویری را ارایه می دهند که مردم با گرسنگی، بیکاری، تورم و گرانی روبه رو هستند؛ پرسش اینجاست که مگر این وضعیت محصول عملکرد دولت فعلی است؟

پزشکیان اظهار کرد: دولت یازدهم میراث دار چهار هزار میلیارد ریال طرح های عمرانی نیمه تمام است که تا 20 سال دیگر هم اجرای آن ها به پایان نمی رسد؛ حال اگر بخواهد این طرح ها را به سرانجام برساند که عده ای ناسزا می گویند و اگر این گونه عمل نکند که به گونه ای دیگر واکنش نشان می دهند.

وی بیان کرد: در مدت هشت سال به صدا و سیما اجازه ندادند که عملکرد دولت های نهم و دهم تحلیل شود و مانع از طرح نظر و بحث 70 اقتصاددان شدند و برخی گفتند که ما همه چیز بلد هستیم؛ این در حالی است که من با وجود 36 سال درس خواندن تنها می توانم در حوزه تخصصی خودم یعنی جراحی قلب صحبت کنم.

تمام وعده های دروغ دولت قبل

نماینده تبریز مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در این مدت آمار نادرست به مردم اعلام شد و وعده دادند که در هشت سال بیکاری نخواهد ماند، سود بانکی و نرخ تورم تک رقمی می شود و دزدان و رانت خواران را نخواهید دید اما در پایان این دوره شاهد بودیم که بیکاری همه جا را فراگرفت، دزدی ها و رانت خواری ها آشکار شد.

حمله به مطهری در شیراز

پزشکیان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به حمله عده ای به علی مطهری در 18 اسفندماه 93 زمانی که وی از فرودگاه شیراز عازم دانشگاه شیراز برای سخنرانی بود، اظهار کرد: مسخره است که عده ای در دانشگاه تحمل حرف مخالف و نقد را نداشته باشند، دانشگاهی را که تحمل شنیدن حرف مقابل و یا نقد دانشجو را ندارد نمی توان دانشگاه نامید.

وی ادامه داد: به دنبال حمله به آقای مطهری، با نمایندگان کلنجار رفتیم که عده ای که 24 ساعت حرف می زنند، بگذارند دیگری هم حرف بزند حتی اگر قرار است بی ربط حرف بزند؛ مردم می فهمند و تشخیص می دهند.

نماینده مردم تبریز در مجلس گفت: این واقعه زشتی در مجلس بود که زمانی که نماینده مجلس (علی مطهری) حرف می زد، اجازه ندادند به سخنان خود ادامه دهد؛ دانشگاه که اولی تر از مجلس است و باید اعتقادات و نظرات در آن گفته و نقد شود.

اهمیت انتخابات مجلس

پزشکیان در بخش دیگری از سخنان خود بر اهمیت انتخابات آتی مجلس شورای اسلامی در اسفندماه 94 تاکید کرد و گفت: باید انسان های کارشناس، توانمند و غیرمعامله گر به مجلس راه یابند و به کسانی رای داد که نان به نرخ روز خور نیستند.

وی ادامه داد: انتظار این است که دانشگاهیان به جای ورود به دعوا، شاخص ارایه دهند و بر اساس شواهد بحث کنند تا فضا برای تصمیم گیری مردم روشن شود.

این فعال سیاسی با بیان این که اصولگرا هستم اما این اصول باید با اصلاحات شکل گیرد، اظهار کرد: نقش مجلس در تصویب قانون جامع و نظارت و پیشبرد صحیح امور در جامعه بسیار مهم است.

ممنوع التصویری رییس دولت اصلاحات، قابل هضم نیست

نماینده تبریز در مجلس در پاسخ به پرسشی درباره ممنوع التصویری رییس دولت اصلاحات گفت: هضم این مساله که رییس جمهور 2 دوره کشور با سوابق فعالیت های دیگر در مجلس و دیگر عرصه ها حق نداشته باشد حرف بزند دشوار است.

وی ادامه داد: با توجه به این که رییس جمهوری اعلام کرده است که در شورای عالی امنیت ملی چنین تصمیمی گرفته نشده است؛ نمی دانم که آیا دادستانی از نظر حقوقی می تواند یا نمی تواند در این زمینه تصمیم را بگیرد.

ضرورت پرداخت های عادلانه در جامعه

این پزشک جراح قلب در بخش دیگری از سخنان خود با بیان این که با توجه به تخصصم در حوزه پزشکی قادر به کسب درآمد ماهانه پنج میلیارد ریال هستم و دیگر پزشکان تا 10 میلیارد ریال می توانند کسب درآمد کنند اما در سوی دیگر، پزشکان و افرادی دیگر تا 20 میلیون ریال حقوق دریافت می کنند، گفت این روند مبتنی بر عدالت نیست و باید اصلاح شود.

وی با پایین خواندن سطح حقوق معلمان جامعه در مقایسه با دیگر اقشار جامعه اظهار داشت: فاصله درآمدی بین قشرها اگر دو یا 20 یا 100 درصد باشد قابل تحمل است اما درآمد 300 برابری برخی اقشار در جامعه روندی مغایر با عدالت است که باید برای اصلاح این وضعیت کوشید.

استانی شدن انتخابات، تمرینی برای توانمندی اجتماعی

این نماینده مجلس در پاسخ به پرسشی درباره طرح استانی شدن انتخابات مجلس و احتمال نادیده شدن قومیت ها در این فرایند گفت: موافق این طرح هستم چون تمرینی برای توانمندی اجتماعی است.

پزشکیان گفت: اگر انتخابات استانی شود، مجبورم ائتلاف کنم پس دنبال آدم هایی در استان می گردم که فکرشان به من نزدیک تر است. یک مقدار من کوتاه بیایم و یک مقدار آن ها. جمعی درست می شود و ذهن ها به هم نزدیک می گردد. شبیه آنچه که احزاب دنبال می کنند.

این نماینده مجلس اظهار کرد: در صورت استانی شدن انتخابات، ذهنیت نمایندگان دست کم در رابطه با استان یکی می شود و از این رو، قدمی به جلو است. هر چند این طرح دارای معایبی نیز هست.

وی ادامه داد: این اتفاق (استانی شدن انتخابات) باید بیفتد چرا که نمایندگان را همگراتر می کند. الان در استان آذربایجان شرقی 19 نماینده فعال هستند که هر فردی ساز خود را می زند. وقتی نمایندگان همگرا شوند هسته های کشوری هم می تواند شکل گیرد و در مقیاس کشوری، می تواند به گرد آمدن هسته های دیگر و تشکیل احزاب کمک کند.

حق سوال از ظریف را دارم اما حق نقد را خیر

پزشکیان در پاسخ به پرسش دانشجویی در این نشست برخورداری از تخصص را از ملزومات نقد منصفانه گفت: من به عنوان نماینده مجلس حق دارم به عنوان نمونه از آقای ظریف وزیر امور خارجه سووال کنم اما به خود اجازه نمی دهم که آقای ظریف را نقد کنم.

وی با انتقاد از هجمه برخی نمایندگان مجلس به وزیر امور خارجه گفت: کسی می تواند آقای ظریف را نقد کند که هم علم سیاست بداند و هم در میدان سیاست حاضر باشد و حال آن که برخی در میدان سیاست نبوده اند و پشت تریبون قرار می گیرند و بی جهت به جامعه علامت و گرای غلط می دهند و عوام فریبی می کنند.

پزشکیان با بیان این که باید بدانیم که چه کسی می تواند از چه کسی نقد و سوال کند، اظهار کرد: آقای ظریف را یک متخصص کشاورزی و پزشکی نمی تواند نقد کند.

حسن ختام سخنرانی دکتر پزشکیان شعر زیر از اقبال لاهوری بود.

مانند صبا خیز و وزیدن دگر آموز                 دامان گل و لاله کشیدن دگر آموز

اندر دلک غنچه خزیدن دگر آموز

موئینه به بر کردی و بی ذوق تپیدی                 آنگونه تپیدی که بجائی نرسیدی

دم چیست پیام است شنیدی نشنیدی              در خاک تو یک جلوه عام است ندیدی

دیدن دگر آموز شنیدن دگر آموز

ما چشم عقاب و دل شهباز نداریم                 چون مرغ سرا لذت پرواز نداریم

ای مرغ سرا خیز و پریدن دگر آموز.

منبع: ایرنا و صبح شیراز.

 
حضور دکتر پزشکیان در جایگاه ریاست مجلسدکتر پزشکیان نائب رئیس اول مجلس دهمسخنرانی دکتر پزشکیان در همایش جشن پیروزی دکتر روحانی در تالار پتروشیمی تبریزبازدید دکتر پزشکیان بهمراه وزیر رفاه و استاندار آذربایجان شرقی از طرحهای این وزارتخانه در تبریزدیدار گرم و صمیمی با مردم در حاشیه بازدید از سیستان و بلوچستانحضور دکتر پزشکیان در جایگاه ریاست مجلسبازدید دکتر پزشکیان بهمراه معاون سازمان محیط زیست از آخرین وضعیت دریاچه ارومیهحضور دکتر پزشکیان نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در مناطق سیل زده آذربایجان
آمار بازدید کنندگان
mod_vvisit_counterامروز1227
mod_vvisit_counterدیروز3392
mod_vvisit_counterاین هفته9866
mod_vvisit_counterهفته گذشته19267
mod_vvisit_counterاین ماه43432
mod_vvisit_counterماه گذشته85778
mod_vvisit_counterکل بازدیدها3215192

در 20 دقیقه گذشته : 44
آی پی شما : 54.90.217.44
,
امروز : 27 دی 1396
اوقات شرعی


پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبریمجلس شورای اسلامیپایگاه اطلاع رسانی دولتپایگاه اطلاع رسانی آیت الله هاشمی رفسنجانی