آخرین اخبار و اطلاعیه ها


گزارش تصویری | برنامه زنده جهان آرا با حضور دکتر مسعود پزشکیان
برنامه تلویزیونی «جهان آرا» با حضور دکتر مسعود پزشکیان، نماینده مردم تبریز و نائب ...

امشب | حضور دکتر پزشکیان در برنامه زنده «جهان آرا» پیرامون اتفاقات اخیر کشور
برنامه تلویزیونی «جهان آرا» یکشنبه شب ۱۷ دی با حضور مسعود پزشکیان و درباره ...

تشکیل جلسه اضطراری نائب رئیس مجلس با رئیس کل بانک مرکزی/ پزشکیان برای رفع مشکلات صنایع استان، عازم تهران می‌شود
در پی تماس تلفنی روز گذشته دکتر پزشکیان با رئیس کل بانک مرکزی، وی برای حل مشکلات ...

جلسه بررسی مشکلات کار آفرینان تبریز با حضور نمایندگان مجلس و اعضای شورا برگزار شد
جلسه بررسی مشکلات کار آفرینان تبریز با حضور نایب رییس مجلس شورای اسلامی و رییس ...

آخرین اخبار حوزه انتخابیه


تشکیل جلسه اضطراری نائب رئیس مجلس با رئیس کل بانک مرکزی/ پزشکیان برای رفع مشکلات صنایع استان، عازم تهران می‌شود
در پی تماس تلفنی روز گذشته دکتر پزشکیان با رئیس کل بانک مرکزی، وی برای حل مشکلات ...

جلسه بررسی مشکلات کار آفرینان تبریز با حضور نمایندگان مجلس و اعضای شورا برگزار شد
جلسه بررسی مشکلات کار آفرینان تبریز با حضور نایب رییس مجلس شورای اسلامی و رییس ...

دکتر پزشکیان در جلسه با فرهنگیان ایلخچی: اختصاص مبلغی از محل صندوق توسعه ملی برای پرداخت بدهی‌های آموزش و پرورش
دکتر پزشکیان در این دیدار رعایت عدالت در مکانیسم‌های پرداخت را ضروری دانست و گفت: ...

گزارش تصویری | حاشیه‌های جلسه هم‌اندیشی اعضای خانه صنعت، معدن و تجارت با دکتر پزشکیان در تبریز
جلسه هم‌اندیشی اعضای خانه صنعت، معدن و تجارت استان آذربایجان شرقی با دکتر ...

گزارش تصویری - جلسه هم‌اندیشی اعضای خانه صنعت، معدن و تجارت استان آذربایجان شرقی با دکتر پزشکیان در تبریز
جلسه هم‌اندیشی اعضای خانه صنعت، معدن و تجارت استان آذربایجان شرقی با دکتر ...

نائب رئیس مجلس به تماشای نمایش «زنی که تابستان گذشته رسید» نشست
نائب رئیس مجلس با اشاره به مسئولیت اجتماعی هنرمندان، گفت: اهالی هنر به عنوان ...

اگر پشتیبانی رهبری نبود مخالفان داخلی نمی‌گذاشتند مذاکرات به نتیجه برسد

نوشته شده در : تیر 25, 1394
   

نماینده مردم تبریز در مجلس، گفت: کاری که این دولت انجام داد، این بود که وحدت و اجماع جهانی صورت‌گرفته علیه ایران را در همان مرحله به هم زد.

 

 

 

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دکتر پزشکیان، مسعود پزشکیان در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری آنا، درباره توافق هسته‌ای بعد از مذاکرات 23 ماهه ایران با کشورهای عضو 1+5، گفت: باید به تیم مذاکره‌کننده کشورمان دست مریزاد گفت. دولت و مقام معظم رهبری در پیشتیابی از این تیم تلاش بسیاری کردند چرا که بسیاری از افراد مخالف دولت و برخی نمایندگان تلاش داشتند که مذاکرات را خلاف منافع ملی جلوه بدهند و آن را نمی‌پذیرفتند اما این پیشتیبانی رهبری بود که خیلی از این افراد را سر جای‌شان نشاند وگرنه ممکن بود کارهایی انجام بدهند و مشکل ایجاد کنند.

نماینده مردم تبریز در مجلس ادمه داد: تلاش تیم مذاکره‌کننده، ما را به این توفق رساند، ما دو سال پیش در نقطه‌ای بودیم که کشورهای جهان هر قطعنامه علیه ایران را امضا می‌کردند و ما را محکوم می‌کردند. قطعنامه پشت قطعنامه علیه ایران صادر می‌شد و سیاستمداران وقت می‌گفتند که اینها کاغذپاره‌ است؛ ولی ثابت شد که قطعنامه‌ها کاغذپاره نیست، تأثیر دارد و برای جامعه مشکل ایجاد می‌کند.

وی با بیان اینکه «در سیاست خارجی نباید تنش داشت و نمی‌شود با همه کشورهای مخالف جنگید»، اظهار کرد: کاری که این دولت انجام داد این بود که وحدت و اجماع جهانی صورت گرفته علیه ایران را در همان مرحله به هم زد و یکسری کشورهای خاصی ماندند که مقابل ایران قرار گرفتند و اصرار بر ادامه راهشان در مخالفت با جمهوری اسلامی داشتند.

این نماینده مردم در مجلس، افزود: دیپلمات‌های شجاع ایران توانستند با حضور در مجامع جهانی و استفاده از قوانین بین‌المللی، حق ایران را مطالبه کنند و بر اساس چارچوب‌های ارائه‌شده مذاکرات را به پیش ببرند و به نتیجه برسانند.

پزشکیان خاطرنشان کرد: در توافق هسته‌ای ضمن آنکه حقوق هسته‌ای ایران به رسمیت شناخته شد، تحریم‌های ظالمانه علیه کشورمان نیز لغو خواهد شد و اجماع جهانی شکل‌گرفته علیه ایران از بین رفت.

وی تصریح کرد: کسانی‌که در دوره‌ای می‌گفتند تحریم‌ها تأثیر نداشته و کاغذپاره است باید پاسخ بدهند که چرا این همه فشار که بر دوش مردم گذاشته شد؟ شاید برای این افراد تحریم‌ها فشاری نداشته است چراکه بار سختی‌ها که بر دوش آنها نبوده است و از زبان مردم پُز می‌دادند و شعار می‌دادند.

نماینده مردم تبریز در مجلس درباره برگزاری جشن هسته‌ای از سوی مردم نیز گفت:‌ اینکه تیم مذاکره‌کننده ما توانستند به جمع‌بندی برسند کار بزرگ و قابل قدردانی است و جای شادی و مسرت دارد.

همچنین دکتر پزشکیان در مصاحبه دیگری با باشگاه خبرنگاران جوان، گفت: جمع‌بندی مذاکرات هسته‌ای مانع حضور تندروهای چپ و راست به مجلس آینده می‌شود

نماینده تبریز در گفت‌وگو با خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان؛ با بیان اینکه جمع‌بندی مذاکرات هسته‌ای بسیاری از معادلات را بر هم خواهد زد،‌ گفت: از یک فشار بزرگ بین‌المللی علیه ایران کاسته خواهد شد و مسلماً این کاهش فشار، تفکر و نگاه مسئولان را به مسائل کشوری بیشتر معطوف می‌کند.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس تأکید کرد: جمهوری اسلامی ایران می‌تواند در منطقه با استفاده از یک دیپلماسی سیاسی فعال نقش خود را در رفع تنش‌های منطقه‌ای به خوبی ایفا کند.

وی ادامه داد: با رفع تحریم‌ها و مشکلات اقتصادی در روابط بین‌الملل مسئولان می‌توانند وضعیت به هم ریخته اقتصادی کشور را اصلاح کنند تا عدم شفافیت موجود در بحث‌های ارزی و ریالی کشور شفاف شود.

پزشکیان تأکید کرد: این عدم شفافیت منجر به بسیاری از رانت‌ها و فسادهای اقتصادی در کشور شد که برخی از آن‌ها هنوز صدایش در نیامده و یا حتی آن‌هایی که برملا شده، شفاف نیستند.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس تصریح کرد: انجام این جمع‌بندی میان ایران و شش کشور قدرتمند دنیا می‌تواند این پیام را به مردم برساند که سیاست دولت در ایجاد آرامش و تنش‌زدایی در پیشبرد اهداف و منافع کشور مؤثر بوده است.

نماینده تبریز با اشاره به این که نتیجه این برجام می‌تواند بر انتخابات آینده مجلس تأثیرگذار باشد، خاطرنشان کرد: نمایندگانی باید در این مجلس بنشینند که بتوانند این ایده را پیاده کرده و متعادل به سوی جلو حرکت کنند تا از این تندروی‌های چپ و راستی‌های جلوگیری شود

 
حضور دکتر پزشکیان در جایگاه ریاست مجلسدکتر پزشکیان نائب رئیس اول مجلس دهمسخنرانی دکتر پزشکیان در همایش جشن پیروزی دکتر روحانی در تالار پتروشیمی تبریزبازدید دکتر پزشکیان بهمراه وزیر رفاه و استاندار آذربایجان شرقی از طرحهای این وزارتخانه در تبریزدیدار گرم و صمیمی با مردم در حاشیه بازدید از سیستان و بلوچستانحضور دکتر پزشکیان در جایگاه ریاست مجلسبازدید دکتر پزشکیان بهمراه معاون سازمان محیط زیست از آخرین وضعیت دریاچه ارومیهحضور دکتر پزشکیان نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در مناطق سیل زده آذربایجان
آمار بازدید کنندگان
mod_vvisit_counterامروز1527
mod_vvisit_counterدیروز2333
mod_vvisit_counterاین هفته17221
mod_vvisit_counterهفته گذشته19267
mod_vvisit_counterاین ماه50787
mod_vvisit_counterماه گذشته85778
mod_vvisit_counterکل بازدیدها3222547

در 20 دقیقه گذشته : 92
آی پی شما : 54.226.179.247
,
امروز : 30 دی 1396
اوقات شرعی


پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبریمجلس شورای اسلامیپایگاه اطلاع رسانی دولتپایگاه اطلاع رسانی آیت الله هاشمی رفسنجانی