آخرین اخبار و اطلاعیه ها


حسن‌پور: یک وزیر از هیئت دولت به منطقه زلزله‌زده کرمان نیامده است/ پزشکیان: عدم توجه دولت قابل قبول نیست
نایب رئیس مجلس در پاسخ به تذکر نماینده سیرجان در باب بی‌توجهی دولت به زلزله زدگان ...

تفرقه باعث معطل ماندن امور و ریشه‌ای شدن مشکلات می‌شود/ نعمت در وحدت و هم‌صدایی است
نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: همه قوا اعم از دولت، مجلس و قوه قضاییه باید برای ...

وحدت نیاز امروز کشور است/ گروهی برای حل اختلافات جمع شوند
نایب رئیس مجلس با تاکید بر اینکه وحدت نیاز امروز کشور است، گفت که باید با حل ...

نسخه پزشکیان برای تحقق عدالت بودجه ای/انتقاد از نقش چانه زنی در تقسیم منابع/همسان سازی حقوق بازنشستگان اجرایی شود
دکتر پزشکیان بر تقسیم عادلانه و اولویت بندی در بودجه تاکید کرد و گفت: یکی از ...

آخرین اخبار حوزه انتخابیه


نائب رئیس مجلس به تماشای نمایش «زنی که تابستان گذشته رسید» نشست
نائب رئیس مجلس با اشاره به مسئولیت اجتماعی هنرمندان، گفت: اهالی هنر به عنوان ...

با داد و بیداد و اتهام زدن خشکسالی حل نخواهد شد/ برای احیاء دریاچه ارومیه باید تناسب بین تولید و مصرف را حفظ کرد
وقتی آب کم است به تناسب باید مصرف را نیز کاهش دهیم و اگر رعایت نشود و بی‌رویه به ...

اعتراض به طرح برندینگ توزیع سوخت در کشور/ جایگاه داران آذربایجان دست به دامن نمایندگان شدند
طرح جدید وزارت نفت برای برندینگ جایگاه های سوخت و خصوصی سازی پخش فرآورده های نفتی، ...

از طریق مجلس، پیگیر رفع کمبودهای هلال‌احمر خواهیم بود
دکتر مسعود پزشکیان نائب رئیس مجلس شورای اسلامی در بازدیداز پایگاه جاده ای هلال ...

بازدید دکتر پزشکیان از برخی از پروژه‌های عمرانی شهرستان آذرشهر / گزارش تصویری
گزارش تصویری از بازدید دکتر پزشکیان از برخی از پروژه‌های عمرانی شهرستان ...

بازدید دکتر پزشکیان از واحدهای صنعتی شهرستان آذرشهر / گزارش تصویری
گزارش تصویری از بازدید دکتر پزشکیان نایب رئیس مجلس شورای اسلامی از برخی از ...

دیوارکشی اطراف ساختمان مجلس با تصمیم هیئت رئیسه انجام نشده است/ امنیت، با اسلحه و دیوارکشی تامین نمی‌شود

نوشته شده در : مهر 27, 1396
   

دکتر مسعود پزشکیان کاهش جلسات علنی و افزایش جلسات غیرعلنی را بی‌ارتباط به تغییرات امنیتی مجلس دانست و گفت: در واقع شخص رییس مجلس باتوجه به مسئولیتی که در قبال حفاظت از مجلس دارد، درباره دیوارکشی محدوده ساختمان مجلس تصمیم گرفته است.

 

 

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دکتر پزشکیان، مسعود پزشکیان در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی ایلنا، در واکنش به کاهش یکی از ۳ جلسه علنی هفتگی و افزایش یک جلسه غیرعلنی هفتگی در دستورکار مجلس گفت: مشکل ما جلسه علنی یا غیرعلنی و قانون‌گذاری نیست؛ مشکل ما نظارت بر اجرای قانون است.

وی افزود: این همه قانون می‌نویسیم اما چقدر برای نظارت بر اجرای این قوانین وقت می‌گذاریم؛ بعد می‌گوییم چرا مشکلات حل نشد. لازم نیست تا این میزان حرف بزنیم و اگر هم حرفی می‌زنیم باید این حرف را محکم بیان کنیم و در ادامه نیز به‌دقت نظارت کنیم که این حرف‌ها به‌درستی اجرا شود.

این‌که هر روز قانون و آیین‌نامه مصوب کنیم، کار درستی نیست

عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: مشکل امروز ما در مجلس این است که کمتر به آن‌چه نوشته و تبدیل به قانون کردیم، نظارت می‌کنیم. این‌که هر روز قانون و آیین‌نامه مصوب کنیم، کار درستی نیست.

کاهش جلسات علنی منجر به افزایش ارتباط نمایندگان با مردم می‌شود

نایب رییس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سوالی درباره برخی دیگر از تغییرات اخیر در وضعیت امنیتی ساختمان مجلس اعم از منع ملاقات مردمی در روزهای جلسات علنی، علاوه بر کاهش جلسات علنی و افزایش جلسات غیرعلنی که منجر به نگرانی افکار عمومی درخصوص کاهش ارتباط مردم با نمایندگان شده، گفت: اتفاقاً وقتی جلسات علنی کم می‌شود، این فرصت در اختیار نمایندگان قرار می‌گیرد که بیشتر با مردم ارتباط برقرار کند. اگر جلسات علنی مجلس بیشتر باشد، امکان ارتباط نزدیک نمایندگان با مردم کاهش می‌یابد.

وی در واکنش به این‌که به هر حال پوشش جلسات علنی از طریق رسانه‌ها منجر به گسترش روابط نمایندگان و مردم می‌شود، یادآور شد: این‌طور نیست. وقتی من به شهرها و روستاهای مختلف رفته و با مردم صحبت می‌کنم، آیا شما کمکی به برقراری ارتباط با مردم می‌کنید؟! وقتی به ادارات رفته و امور و کارهای مردم را پیگیری می‌کنم، آیا قرار است رسانه‌ها کاری کنند؟!

شاید لازم نباشد برخی مسائل به‌صورت علنی در جامعه مطرح شود

نماینده اصلاح‌طلب مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس همچنین درباره افزایش جلسات غیرعلنی گفت: جلسات غیرعلنی به‌دلیل ارائه برخی گزارش‌های مسئولان همچون مسائل مربوط به همه‌پرسی اقلیم کردستان برگزار می‌شوند. به هر حال شاید لازم نباشد برخی مسائل به‌صورت علنی در جامعه مطرح شود.

پزشکیان در پاسخ به این سوال که آیا نگران نیستید که با تداوم این روند، عملاً ارتباط مردم و مجلس مختل شود، اعلام کرد: چرا باید نگران باشم. شخصاً معتقدم برگزاری این میزان جلسات علنی ضرورت ندارد و حتماً باید تعداد این جلسات از این هم کمتر شود. اگر از بنده بپرسند، می‌گویم هفته‌ای یک روز جلسه علنی برگزار کنید و باقی هفته پیگیری کنید که چرا این حرف‌هایی که زدیم اجرایی نشد.

وی تصریح کرد: تا می‌توانیم کمتر حرف بزنیم و بیشتر عمل کنیم. تا کی می‌خواهیم حرف بزنیم؟! تا کی می‌خواهیم از اشتغال سخن بگوییم؟! ما مشکل فقدان قانون نداریم؛ مسئله عدم نظارت بر اجرای قوانین است.

نایب رییس مجلس در عین حال در پاسخ به سوال دیگری درباره اعمال برخی محدودیت‌ها در برگزاری تجمعات مردمی مقابل مجلس و دیوارکشی پیرامون ساختمان پارلمان، همزمان با تغییر نحوه برگزاری جلسات مجلس گفت: این اتفاقات تصمیم شخص رییس بود و این مسئله در هیات رییسه مجلس مطرح نشده است.

دیوارکشی پیرامون ساختمان پارلمان به تصمیم شخص لاریجانی انجام شد

وی افزود: در واقع شخص رییس مجلس باتوجه به مسئولیتی که در قبال حفاظت از مجلس دارد، درباره دیوارکشی پیرامون ساختمان مجلس تصمیم گرفته است.

امنیت با اسلحه و دیوارکشی تامین نمی‌شود

عضو فراکسیون امید مجلس در پاسخ به پرسشی درخصوص نظرش در رابطه با این تصمیم رییس مجلس یادآور شد: واقعیت این است که شخصاً‌ نمی‌دانم این ساختار برچه اساسی طراحی شده است؛ چرا که امروزه امنیت را با اسلحه و دیوارکشی تامین نمی‌کنند.

پزشکیان در پایان با بیان این‌که امروزه در هیچ کجای دنیا دیواری وجود ندارد، گفت: برای نظارت بر داده و اطلاعات خیلی راحت‌تر از این شیوه‌ها می‌توان عمل کرد و درباره این‌که بر چه اساسی چنین تصمیمی اتخاذ شده، باید دکتر لاریجانی صبحت کند تا مشخص شود، برچه اساس این تصمیم اتخاذ شده است

 
حضور دکتر پزشکیان در جایگاه ریاست مجلسدکتر پزشکیان نائب رئیس اول مجلس دهمسخنرانی دکتر پزشکیان در همایش جشن پیروزی دکتر روحانی در تالار پتروشیمی تبریزبازدید دکتر پزشکیان بهمراه وزیر رفاه و استاندار آذربایجان شرقی از طرحهای این وزارتخانه در تبریزدیدار گرم و صمیمی با مردم در حاشیه بازدید از سیستان و بلوچستانحضور دکتر پزشکیان در جایگاه ریاست مجلسبازدید دکتر پزشکیان بهمراه معاون سازمان محیط زیست از آخرین وضعیت دریاچه ارومیهحضور دکتر پزشکیان نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در مناطق سیل زده آذربایجان
آمار بازدید کنندگان
mod_vvisit_counterامروز70
mod_vvisit_counterدیروز2469
mod_vvisit_counterاین هفته14439
mod_vvisit_counterهفته گذشته18167
mod_vvisit_counterاین ماه38591
mod_vvisit_counterماه گذشته74900
mod_vvisit_counterکل بازدیدها3124573

در 20 دقیقه گذشته : 77
آی پی شما : 107.20.120.65
,
امروز : 24 آذر 1396
اوقات شرعی


پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبریمجلس شورای اسلامیپایگاه اطلاع رسانی دولتپایگاه اطلاع رسانی آیت الله هاشمی رفسنجانی