فوق تخصص جراحی قلب، نایب رئیس مجلس و نماینده مردم شریف تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی

جستجو و فیلتر اخبار

تاریخ شروع انتشار

-

جدیدترین اخبار و رویدادها

اوقات شرعی

وضعیت آب و هوا

آمار بازدید

امروز604
دیروز993
این هفته604
این ماه12872
کل بازدیدها12872

افراد آنلاین

1
آنلاین

جمعه, 31 فروردين 1397 ساعت 01:27

جایگاه علمی کنونی تبریز نسبت به ۷۵۰ سال گذشته جای تاسف دارد/ در گذشته در دانشگاه ربع رشیدی تبریز، به 7 زبان زنده دنیا تدریس میشد

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نائب رییس مجلس شورای اسلامی گفت: سابقه طب در آذربایجان به ۷۵۰ سال پیش و به مدرسه طب ربع رشیدی می‌رسد، جایگاه علمی کنونی این شهر با گذشته فاصله بسیار دارد.

 

 

 

 

 

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دکتر پزشکیان به نقل از ترجمان صبح مسعود پزشکیان در جشن هفتادمین سال تاسیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز با اشاره به اهمیت بازشناسی دانشگاه ربع رشیدی خطاب به وزیر بهداشت گفت: این دانشگاه را که۷۵۰ سال پیش از این به ۷ زبان زنده دنیا در آن تدریس می‌شد را احیا کنید.

پزشکیان گفت: ما بالاتر از این هستیم که باید باشیم چرا که علمی که این منطقه با آن عالمان را در خود تربیت کرده قابل ستودنی است.

وی با اشاره به مدیریت فرآیندی در دانشگاه ربع رشیدی در ۷۵۰ سال قبل گفت: به شما اطمینان می‌دهم مدیریت فرآیندی که در دانشگاه ربع رشیدی انجام می‌گرفت، در حال حاضر بیش از ۹۰ درصد مدیران ما نمی‌دانند این نوع مدیریت چه نوع مدیریتی است!

پزشکیان افزود: در مدیریت فرآیندی تمامی امور را با جان و دل و یکپارچه انجام می‌دادند، وقف میکردند، دانشگاه خودمدیریت بود و چرخ خود را می‌چرخاند و به کسی احتیاج نداشتتد.

وی ادامه داد: جالب آن است که ۷۵۰ سال قبل همه دانشجویان و اساتید را بیمه کرده بودند و اشتغال زایی که الان به دنبال آنیم در آن دانشگاه ایجاد شده بود و داشنجویی بدون کار نبود.

نائب رئیس اول مجلس اضافه کرد: تولیدات علمی این دانشگاه ۷۵۰ ساله به تمامی کشور های جهان صادر می‌شد و امروز ما به زور فارسی را حرف می‌زنیم چه برسد به ۷ زبان زنده دنیا که در آن زمان حرف می‌زدند!

پزشکیان خاطرنشان کرد: در زمان وزارت اعلام کردم که اجازه دهید ما به ۷۵۰‌ سال قبل برگردیم و بخشی از درخواست های ما آن زمان قبول شد ولی بعد از وزارت دیگر دنبال این مسئله را نگرفتند.

وی با اشاره به اهمیت علم آموزی افزود: در خلقت انسان خداوند انچه می‌دانست و ملائک نمی‌دانستند عبادت انسان نبود، توانایی علم آموزی انسان بود.

وی ادامه داد: بعد از خلقت انسان، خداوند و به ملائک گفت حال چه می‌گویید ملائک گفتند ما هر چه آموختیم از رب العالمین است و چیزی از خود ندانیم سپس خداوند فرمود به انسان سجده کنید.

پزشکیان تاکید کرد: صاحبان علم باید دانستن را در اختیار عموم مردم قرار دهند، باید بدانیم دانش انسان در گرو هدفی است که برای آن خلق شده است، در این راه لازم است به هدف خلقت خود آگاه باشیم.

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.