فوق تخصص جراحی قلب، نایب رئیس مجلس و نماینده مردم شریف تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی

جستجو و فیلتر اخبار

تاریخ شروع انتشار

-

جدیدترین اخبار و رویدادها

اوقات شرعی

وضعیت آب و هوا

آمار بازدید

امروز993
دیروز1202
این هفته2195
این ماه36629
کل بازدیدها2160629

افراد آنلاین

35
آنلاین

پنج شنبه, 08 آذر 1397 ساعت 10:31

وجود فقر و اعتیاد پس از گذشت ۴۰ سال از انقلاب پذیرفتنی نیست/ شهید مدرس از هیچ قدرتی باکی نداشت

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: پس از گذشت ۴۰ سال از انقلاب چه کسی می پذیرد که فقر، اعتیاد و مشکلات اقتصادی در کشور وجود داشته باشد و ما مسئول این وضعیت هستیم.

 

 

 

 

 

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دکتر پزشکیان به نقل از خبرگزاری خانه ملت، مسعود پزشکیان نایب رئیس مجلس شورای اسلامی امروز (پنجشبه 8 آذرماه) در همایش ملی شهید آیت الله مدرس که در اردستان برگزار شد، گفت: وصیت نامه حضرت علی (ع) چکیده اصول زندگی تمامی انسان‌ها است که در کلام ایشان تقوا در برابر خطا قرار می‌گیرد.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه خطا همانند اسب وحشی انسان را در مسیر آتش قرار می‌دهد، افزود: تقوا همانند اسبی رام است که افسار آن دست انسان بوده و انسان را به آنجا که شایسته بوده هدایت می‌کند.

وی ادامه داد: اگر میزان خطا صفر باشد، می‌توان در مسیر اقتصاد، صنعت و فرهنگ صحیح حرکت کرد، اما آیا شرایط کنونی نشان می‌دهد که در مسیر تقوا حرکت کرده‌ایم؟

نماینده مردم تبریز ، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اگر تقوا وجود داشت، فقر، بی‌آبی و مشکلات اقتصادی حاکم نبود، اظهار داشت: حق مستقل از انسان‌ها است و انسان‌ها باید خود را با حق تطبیق دهند نه اینکه حق را با خود تطبیق دهند.

وی افزود: یکی از خصوصیاتی که نمایندگان و همه انسان ها باید در وجود خود داشته باشند، این است که به دنبال دنیا حرکت نکنند چرا که دنیا به دنبال آنها حرکت می کند.

پزشکیان با طرح سوالی مبنی بر اینکه چرا نمی‌توان حق و باطل را بیان کرد، افزود: دلیل عدم بیان حق و باطل این است که از پست و موقعیت خود می‌ترسیم در حالی که شهید مدرس حق را بیان می‌کرد و از اینکه موقعیت و پست خود را از دست دهد، هراسی نداشت.

این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه شخصیت انسان‌ها مستقل از صندلی‌ها و پست‌های آنها است، تاکید کرد: زمانی انسان شخصیت پیدا می‌کند که بی‌لکنت زبان در برابر ظالم ایستاده و از حق مظلوم دفاع کند.

نایب رئیس مجلس افزود: 40 سال از انقلاب گذشته، بنابراین چه کسی از ما می‌پذیرد که در کشور فقر، اعتیاد و مشکلات اقتصادی وجود داشته باشد؟ لذا ما مسئول شرایط کنونی هستیم.

وی با بیان اینکه حق باید حاکم شود و ابزار برای شناسایی حق و باطل وجود دارد، ادامه داد: شهید مدرس فردی بود که حق را می‌فهمید و در برابر هر قدرتمندی ایستادگی می‌کرد و باکی از ظالمان نداشت.

پزشکیان با اشاره به جنایات داعش در منطقه تصریح کرد: گروه تروریستی داعش فجیع‌ترین جنایات را در منطقه انجام می‌دهد و گمان می‌کند که راه را درست می‌رود و اینگونه به آنها القا شده که به بهشت می‌روند، لذا تمام گرفتاری‌ها زاییده این است که راه را اشتباه می‌رویم.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه برای رفتن به راه صحیح به تفاهم نرسیده‌ایم، بیان کرد: اگر نامه حضرت علی (ع) به مالک اشتر اجرا شده بود، کشور گلستان می‌شد، مالک اشتر طبق دستورالعمل حضرت علی (ع) عمل کرد اما آیا رئیس جمهور، استانداران و فرمانداران ما بر اساس این ضوابط عمل می‌کنند؟

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.