فوق تخصص جراحی قلب، نایب رئیس مجلس و نماینده مردم شریف تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی

جستجو و فیلتر اخبار

تاریخ شروع انتشار

-

جدیدترین اخبار و رویدادها

اوقات شرعی

وضعیت آب و هوا

آمار بازدید

امروز223
دیروز993
این هفته223
این ماه12491
کل بازدیدها12491

افراد آنلاین

10
آنلاین

چهارشنبه, 10 بهمن 1397 ساعت 10:33

در تحریم‌ اجازه خرید وسایل ساده آزمایشگاهی را به ما نمی‌دادند، این در حالی است که ماشین‌های لوکس را به راحتی به ما تحویل می‌دادند !!!

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

مسعود پزشکیان با بیان اینکه در حال حاضر واردات خودرو منطقی نیست، تاکید کرد: در تحریم‌های ظالمانه‌ای که دشمنان علیه ایران به کار گرفتند اجازه خرید وسایل ساده آزمایشگاهی را نیز به ما داده نشد این در حالی است که ماشین‌های لوکس را به راحتی به ما تحویل می‌دادند دشمن با این اقدام به دنبال خروج ارز از کشور بود

 

 

 

 

 

 

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دکتر پزشکیان به نقل از خبرگزاری خانه ملت مسعود پزشکیان نایب رئیس مجلس شورای اسلامی  صبح روز سه شنبه9 بهمن ماه با سید جواد سلیمانی مدیرعامل سایپا دیداد و گفت و گو کرد.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در این جلسه با بیان اینکه در حال حاضر باید تمام تلاش ها در راستای فعالیت شرکت‌ها، صنایع و کارخانجات تولیدی باشد، اظهار کرد: باید با قدرت به کار خود ادامه دهیم چراکه رونق صنعت نشان دهنده عملی شدن شعار "مرگ بر آمریکا" در عرصه صنعت و اقتصاد و ایستادگی در برابر این کشور است.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر، اسکو در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه باید به گونه ای عمل کنیم که آمریکا بداند تحریم بر فعالیت ما تاثیری نداشته و ما را زمین گیر نکرده است، گفت: یکی از تصمیماتی که در جلسه ستاد مقابله با تحریم اخذ شد اختصاص اعتبار به تحقیقات دانشگاهی بود. در حال حاضر دانشجویان و اساتید خوبی برای کمک به صنعت در کشور وجود دارد.

پزشکیان با بیان اینکه در صورتی که ارتباط بین صنعت و دانشگاه افزایش پیدا کند بسیاری از مشکلات موجود حل می شود، افزود: در کشور به جوانان رسیدگی نمی شود در نتیجه آن ها نیز از کشور خارج می شوند، باید برای استفاده از ظرفیت های داخلی سرمایه گذاری کرد.

نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه برای حل مشکل خودروسازان آماده هستیم، خاطرنشان کرد: قدم نخست در ساماندهی صنعت خودروسازی ثبات برنامه و مدیریت است در صورتی که برنامه وجود داشته باشد با تغییر مدیر هم، برنامه تغییر نمی کند و مدیران جدید نمی توانند با اعمال سلیقه برنامه ها را تغییر دهند.

ضرورت استفاده از نظر کارشناسان بین المللی برای تدوین برنامه در خودروسازی

پزشکیان یادآور شد: در برنامه ریزی‌ها برای صنعت خودروسازی می توان از نظر کارشناسان بین المللی استفاده کرد و پس از تطبیق ایده‌های آن ها با واقعیت های جامعه برنامه را اجرایی کرد.

وی درباره درخواست خودروسازان مبنی بر پرداخت نقدینگی به آن‌ها همانند موسسات اعتباری، گفت: پرداخت بدهی موسسات مالی با ایجاد خط اعتباری برای آن ها انجام گرفت و پولی به آنها داده نشد درواقع بانک مرکزی دارایی این موسسات را محاسبه کرد و با توجه به این دارایی مطالبات مردم را پرداخت کرد.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی افزود: برای پرداخت بدهی موسسات اعتباری، بانک مرکزی پولی به آنها پرداخت نکرد بلکه خط اعتباری برای آنها ایجاد کرد تا زمانی که دارایی این موسسات نقد شود این اعتبار به بانک مرکزی باز گردد.بانک مرکزی پولی به مردم بابت بدهی های موسسات مالی نپرداخت.

واردات خودرو در شرایط کنونی منطقی نیست

وی با بیان اینکه در حال حاضر واردات خودرو منطقی نیست، تاکید کرد: در تحریم‌های ظالمانه‌ای که دشمنان علیه ایران به کار گرفتند اجازه خرید وسایل ساده آزمایشگاهی را نیز به ما داده نشد این در حالی است که ماشین‌های لوکس را به راحتی به ما تحویل می‌دادند دشمن با این اقدام به دنبال خروج ارز از کشور بود.

نایب رییس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه علیرغم آنکه در حال حاضر نباید برای واردات خودرو یک دلار نیز هزینه کرد به برخی مشکلات موجود در خودروسازی اشاره کرد  و یادآور شد: مصرف بنزین خودروهای داخلی نسبت به خودروهای خارجی بیشتر است، همچنین تکنولوژی خودروسازی داخلی از دنیا عقب تر است.

پزشکیان بیان کرد: نیاز کشور به خودروسازی را یک میلیون خودرو مطرح می کنند در حالی که این رقم به نظر کاذب است، در صورتی که قیمت بنزین، عوارض مربوط به خودرو و... واقعی شود سهم بازار کاهش پیدا می کند.

ضرورت شفاف شدن چرخه پولی در قطعه سازی، تولید خودرو و تجارت

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه چرخه پولی در قطعه سازی، تولید خودرو و تجارت باید شفاف و روشن باشد، اظهار کرد: در جلسه ستاد مقابله با تحریم مشکل خودروسازی کشور باید مورد بررسی قرار گیرد. در این جلسه می‌توان به سوالات رسیدگی و فوری تصمیم گیری کرد.

پزشکیان با بیان اینکه به زعم برخی نمایندگان واردات خودرو نسبت به تولیدات داخلی منفعت بیشتری دارد، یادآور شد: برای شروع هر فعالیتی باید هزینه کرد، اگر برای صنعت خودروسازی برنامه داشته باشیم می توانیم مشکلات موجود را حل کنیم.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه صنعت خودروسازی به اصلاح نیاز دارد، اضافه کرد: سایپا و ایران خودرو باید برنامه های راهبردی خود را به صورت کوتاه مدت، میان مدت و بلندمدت تنظیم کنند و مشخص کنند برای دستیابی به اهداف کوتاه مدت چه توقعاتی دارند، در این صورت سیاستگذاران می توانند در مورد سرانجام خودروسازی تصمیم بگیرند.

گفتنی است در این جلسه مدیرعامل سایپا ضمن تشکر از حمایت‌های نایب رییس مجلس شورای اسلامی از صنعت خودروسازی از مشکلات این صنعت و نبود نقدینگی در این حوزه مطالبی را مطرح کرد./

پایان پیام  

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.