فوق تخصص جراحی قلب، نایب رئیس مجلس و نماینده مردم شریف تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی

جستجو و فیلتر اخبار

تاریخ شروع انتشار

-

جدیدترین اخبار و رویدادها

اوقات شرعی

وضعیت آب و هوا

آمار بازدید

امروز613
دیروز993
این هفته613
این ماه12881
کل بازدیدها12881

افراد آنلاین

1
آنلاین

سه شنبه, 17 مرداد 1396 ساعت 09:48

اقدام وزارت بهداشت درخرید راهبردی خدمات سلامت غیرقانونی است / نباید خارج از نظام سطح‌بندی خرید خدمت داشت

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس اقدام فعلی وزارت بهداشت در خرید راهبردی خدمات سلامت را غیرقانونی خواند وگفت: وزارت بهداشت نباید خارج از سطح‌بندی خرید خدمت داشته باشد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دکتر پزشکیان، مسعود پزشکیان در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه وزارت بهداشت نتوانسته خرید راهبردی خدمات را در حوزه سلامت انجام دهد، افزود: خرید خدمت راهبردی باید بر اساس قانون صورت می‌گرفت که متاسفانه وزارت بهداشت در این مسیر حرکت نکرده است.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه خرید راهبردی تعرفه‌ای نیست، ادامه داد: در خرید راهبردی خدمات سلامت باید قیمت واقعی خدمات را استخراج کرده و به صورت راهبردی آن را خریداری کنند؛ در واقع در خرید راهبردی، خدمات سلامت خریداری می شود نه اینکه بار مراجعه بیماران خریداری شود.
این نماینده مردم در مجلس نهم، با تاکید بر اینکه اکنون بار مراجعه مردم خریداری می شود، تصریح کرد: واقعیت آن است که با خرید راهبردی خدمات سلامت می توان هزینه‌ها را کنترل کرد اما راهی که اکنون وزارت بهداشت در پیش گرفته روز به روز بار دولت را افزایش داده و هزینه مالی را بر دوش مردم افزایش می دهد.
پزشکیان تاکید کرد: زمانی که برای بار مراجعه مردم اعتبار درنظر گرفته شود این خطاها در واقع پیش می آید که هربار به بهانه بررسی جواب آزمایش های بیمار مبلغ پولی دریافت می شود درحالی که اگر سلامت خریداری شود زمانی که بیمار مورد درمان قرار گرفت پول پرداخت می شود.
وی یادآور شد: اکنون با افزایش تعرفه ای که طی چند سال گذشته صورت گرفته بیمه ها در پرداخت های خود بسیار ناتوان شده اند چراکه زمانی که افزایش تعرفه ای صورت می گیرد باید ابتدا اعتبار آن دیده شود و سپس این افزایش شکل گیرد که این اتفاق در حوزه سلامت رخ نداده است.
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، گفت: این راهی که وزارت بهداشت در پیش گرفته غیرقانونی و غیرعلمی است؛ از آن جهت غیرقانونی است که ما بارها به وزارت بهداشت اعلام کرده ایم که باید خرید راهبردی داشته باشد و خارج از سطح‌بندی خرید خدمت نداشته باشد اما اکنون این روندی که در پیش گرفته شده تنها بار بیمه ها افزایش یافته است که این وضعیت به این راحتی نیز حل نخواهد شد.

خواندن 12042 دفعه

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.