چاپ کردن این صفحه
دوشنبه, 16 مرداد 1396 ساعت 16:30

فعلاً تجربه موفقی در اداره هیئت امنایی نداریم / با این شیوه نمی‌توان مدیریت‌ها را اصلاح کرد

این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)

دکتر پزشکیان، عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: در حال حاضر تجربیات موفقی در اداره هیأت امنایی دانشگاه‌ها نداریم و اختیاراتی که هیأت امنا و مسؤولیت‌پذیری که باید داشته باشند هنوز ایجاد نشده است و مدیران و وزارتخانه هم در این موضوع بحث دارند.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دکتر پزشکیان، مسعود پزشکیان در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما در حاشیه اجلاس سراسری هیأت امناهای دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور با بیان اینکه، فعلاً تجربه موفقی در اداره هیئت امنایی نداریم، افزود: این اجلاس برای پیدا کردن نگاه و زبان مشترک در پاسخگویی به مشکلات و چالش‌هایی که سیستم سلامت به آن دچار است برگزار شده است.

وی گفت: همزبانی و نگاه مشترک موجب افزایش اثربخشی در سیستم سلامت کشور می‌شود و اگر بتوان این تجربه‌ها را به صورت مناسب به یکدیگر انتقال داد موجب بهبود تمام سیستم در کشور می‌شود.
وی با اشاره به اینکه اگر این گونه جلسات براساس مبانی علمی و چارچوب های قانونی برگزار شود به طور طبیعی تغییر در مدیریت های بیمارستانی، بهداشتی، درمانی، آموزشی و در سطح کلان کشور به همراه خواهد داشت و به سمت سیاستی که مقام معظم رهبری به آن تأکید دارند و آن کسب مقام اول در حوزه علمی آموزشی است برسیم.
پزشکیان ادامه داد: با رفتارها و شیوه‌های فعلی نمی‌توانیم به رتبه اول برسیم و باید در این زمینه کار شود.
این نماینده مجلس گفت: در حال حاضر تجربیات موفقی در اداره هیأت امنایی دانشگاه‌ها نداریم و اختیاراتی که هیأت امنا و مسؤولیت‌پذیری که باید داشته باشند هنوز ایجاد نشده است و مدیران و وزارتخانه هم در این موضوع بحث دارند.
وی ادامه داد: این طور نیست که هیأت امنا بنشیند و دغدغه‌ها را بررسی کند، بلکه راه‌حل‌های پیش‌بینی‌شده را به هیأت امنا می‌دهند و آنها امضاء می‌کنند و با این شیوه نمی‌توان مدیریت‌ها را اصلاح کرد

خواندن 36245 دفعه