فوق تخصص جراحی قلب، نایب رئیس مجلس و نماینده مردم شریف تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی

جستجو و فیلتر اخبار

تاریخ شروع انتشار

-

جدیدترین اخبار و رویدادها

اوقات شرعی

وضعیت آب و هوا

آمار بازدید

امروز611
دیروز993
این هفته611
این ماه12879
کل بازدیدها12879

افراد آنلاین

2
آنلاین

مسعود پزشکیان در جمع خبرنگاران در خصوص حواشی ایجاد شده درخصوص اتوبان تبریز - سهند ، گفت: از همان اول مشخص بود که دولت ۴۰ درصد هزینه پانصد میلیارد تومانی این مسیر را پرداخت کرده است و بقیه سرمایه گذاری صورت گرفته باید از طریق پرداخت عوارض تامین می‌شد.

 اگر بخش خصوصی برای احداث این مسیر پیشگام نمی‌شد، این پروژه سالها بعد نیز به اتمام نمی‌رسید

 مسئولان بهتر است به جای فرافکنی، با مردم #صادق باشند. چراکه در تمام بزرگراه‌های مشارکتی، سهم سرمایه‌گذار از طریق پرداخت عوارض تامین می‌شود.

قبول دارم به دلیل مشکلات اقتصادی، پرداخت عوارض برای اغلب ساکنان #شهر_سهند سنگین است و تنها راهِ رایگان شدن این مسیر یا کاهش میزان عوارض، پرداخت سهم بخش خصوصی از سوی دولت است ؛ اما بسیاری از مسئولان از بیان این واقعیت طفره می‌روند.

باید به این نکته توجه کرد که احداث و توسعه‌ی راه‌های مواسلاتی ، یکی از مهمترین ارکان توسعه است و با افتتاح این اتوبان، ارزش واحدهای شهر سهند افزایش یافته و این واقعیت را نمی‌توان کتمان کرد.

احداث این اتوبان در سال ۸۷ شروع شده بود و آقای #احمدی_نژاد در سفر استانی در تبریز مصوب کرده بودند که این پروژه را دوساله تمام کنند !! اما نشد و در حد شعار ماند

به دلیل نبود توان مالی برای اجرای پروژه‌های دولتی، اگر سرمایه‌گذار خصوصی وارد میدان نمی‌شد این پروژه سال‌ها بعد نیز به اتمام نمی‌رسید.


در شرایط کنونی تنها راه اجرای پروژه‌های مهم در کشور، حمایت از سرمایه‌گذران بخش خصوصی و نیز سرمایه گذراران خارجی است

به عنوان مثال با وجود تصویب و نیز کلنگ زنی بزرگراه تبریز – بازرگان، به دلیل عدم حمایت و فراری دادن سرمایه گذار ترک ، این مسیر رها شد و معلوم نیست تا چندین سال دیگر هم به نتیجه برسد.

فضای ایجاد شده علیه سرمایه گذار مسیر تبریز – سهند ، عامل فراری دادن دیگر سرمایه گذاران در حوزه های مختلف خواهد بود

 نمی شود بار مالی یک پروژه مهم را گردن سرمایه گذاران خصوصی بیندازیم و پس از اتمام آن با فرافکنی آنها را با انبوهی از مشکلات رها کنیم.

دو پروژه‌ی مهم انتقال آب زاب به #دریاچه_ارومیه و نیز #قطار بستان‌آباد به تبریز، به دلیل عدم اختصاص اعتبارات لازم، در مراحل پایانی ناتمام مانده و اگر بودجه لازم اختصاص نیابد، تمام زحمات صورت گرفته بی‌نتیجه خواهد ماند.

 باید مسایل را #شفاف و #صریح به مردم بگوئیم

با توجه به مشکلات مالی دولت، جذب مشارکت بخش خصوصی تنها راه اجرای پروژه های عمرانی است در غیر اینصورت هیچ طرحی به سرانجام نخواهد رسید.

پیرو ابلاغ وزارت بهداشت و درمان کشور به مراکز درمانی مبنی بر تشکیل موسسه خیریه در داخل مراکز درمانی با هدف حمایت از بیماران نیازمند ...

در بازدید نمایندگان تبریز در مجلس از روستاهای شهرستان اسکو، پیشنهاد تاسیس منطقه ویژه گردشگری در روستاهای تاریخی این شهرستان مطرح شد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دکتر پزشکیان به نقل از ترجمان صبح، مسعود پزشکیان و شهاب الدین بیمقدار دو تن از نمایندگان تبریز در مجلس، به همراه مرتضی محمدزاده فرماندار شهرستان اسکو و مسئولانی از اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان شرقی از برخی روستاهای تاریخی این منطقه بازدید کردند.
شهاب الدین بیمقدار، نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس در این بازدید با اشاره به پتانسیل های این منطقه اظهار داشت: روستاهای دارای قابلیت گردشگری شهرستان اسکو در یک شعاع ۱۵ کیلومتری، مناطقی مانند کندوان، ارشد چمنی، گونبرف، حیله ور، آشیستان و …. را شامل می شود.

بازدید مسعود پزشکیان نایب رئیس مجلس شورای اسلامی و شهاب‌الدین بی‌مقدار نماینده تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی از برخی از روستاهای تاریخی شهرستان اسکو
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دکتر پزشکیان، مسعود پزشکیان و شهاب‌الدین بیمقدار دو تن از نمایندگان تبریز در مجلس، روز جمعه 23 تیرماه 1396، به همراه مرتضی محمدزاده فرماندار شهرستان اسکو و مسئولانی از اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان شرقی از برخی روستاهای تاریخی این منطقه بازدید کردند.

در اجرای برنامه‌ها از شعارزدگی صِرف بایستی خودداری شود/ چرا در سالیان اخیر، تبریز دچار عقب‌ماندگی‌ و پسرفت شده است؟/ اگر همیشه فقط از گذشته بگوییم و برنامه‌ای برای آینده نداشته باشیم به جایی نخواهیم رسید/ برنامه هفته نکوداشت تبریز به عنوانِ قدم اول، بسیار مناسب و موفقیت‌آمیز بود/ تداوم هفته نکوداشت تبریز در سال‌های آینده.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دکتر پزشکیان به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی شهریار، دکتر مسعود پزشکیان با اشاره به اینکه شان و منزلت شهروندان تبریزی همواره باید مورد توجه مدیران شهری باشد گفت: اجرای برنامه‌هایی مانند هفته نکوداشت تبریز به جا و ضروری بود و در روند اجرای این نوع برنامه‌ها باید واقعیت‌های تبریز به نمایش گذاشته شود و شعارهای ما هم باید بر اساس این واقعیت باشد.

دکتر پزشکیان با اشاره به سوءبرداشت از صحبت‌هایش در گفت‌و‌گویی تفصیلی با یکی از پایگاه‌های خبری گفت: در خصوص انتصاب و چرایی انتصاب شخص خاصی صحبتی نکرده‌ام.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دکتر پزشکیان، نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی اظهارکرد: در متن مصاحبه با من آمده است که با انتخاب محمد حسین صومی رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز مخالف بوده‌ام، که این موضوع صحت ندارد.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی گفت: تمام پروژه‌ها و طرح‌های عمرانی در آذربایجان شرقی باید با روش‌های علمی پایه‌گذاری شود.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دکتر پزشکیان به نقل از خبرگزاری مهر، مسعود پزشکیان ظهر سه شنبه در همایش بزرگداشت روز شوراها با بیان این مطلب اظهار داشت: شوراها باید با همفکری مردم بهترین پیشنهادها را برای مسوولان در راستای توسعه کلانشهر تبریز ارایه دهند تا بتوانیم شاهد رشد و توسعه کلانشهر تبریز باشیم.
وی اضافه کرد: با ارایه بهترین پیشنهادها از سوی مردم و شوراها صاحب بهترین امکانات و پروژه ها در استان خواهیم بود و در این صورت کلانشهر تبریز به جایگاه واقعی خود دست خواهد یافت.

مراسم تقدیر از شهرداران و اعضای شوراهای ادوار گذشته تبریز همزمان با روز بزرگداشت شوراها برگزار شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دکتر پزشکیان، وی در مراسم تقدیر از شهرداران و اعضای شوراهای ادوار گذشته تبریز که همزمان با روز بزرگداشت شوراها برگزار شده بود، حضور یافت.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی، بر لزوم تدوین طرح جامع در خصوص برنامه‌های شهرداری تاکید کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دکتر پزشکیان به نقل از خبرگزاری تسنیم از تبریز، مسعود پزشکیان ظهر امروز در نشست مشترک شهردار تبریز با نمایندگان شهر تبریز در مجلس شورای اسلامی و اعضای شورای اسلامی شهر تبریز اظهار کرد: تدوین طرح جامع در خصوص پروزه‌های مدیریت شهری ضروری بوده و مانع از بروز پیامدهای سوء و اتلاف وقت و هزینه می‌شود.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی گفت: وظیفه ذاتی حاکمیت خدمت به مردم است و اینکه مردم برای حل مشکلات خود به این و آن التماس کنند، مشکلات حل نمی‌شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دکتر پزشکیان، وی روز دوشنبه 12 اسفند، در جمع دهیاران و اعضای شورای و فرمانداری محترم شهرستان آذرشهر اظهار داشت: بدون در نظرگرفتن الویت‌ها، هر برنامه و بودجه‌ای با شکست مواجه خواهد شد.

صفحه1 از2